Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

malo da prokomentarisem maxivida...kad god vidim njene slike ja hocu jos! jos! jos! bez obzira sto koristi filtere i efekte, njene fotografije uvek imaju radnju i covek je (tj. JA :D) sam zeljna da vidim sta jos ima na toj slici. nikad mi nije dosta samo, kao u ovom primeru prvom stepenica, nego me zivo kopka kakve su zgrade sa strane. i tako je stalno. njene fotke imaju radnju, imaju dusu, bude znatizelju u svakom slucaju. indy ima prekrasan pejzaz ispred sebe, ali ga je upropastio i smanjio mu intezitet tim efektom sto je dodao. zamislite kakva bi fotografija bila da je kristalno cista! mozda da je smanjio i kontrast bila bi jos bolja.hefestusova prva fotka, ugao iz kog je izvucena je dramaticna, ali ono sto mi bode oci su opet isto efekti preupotrebljeni, cime je ta ista drama oslabila. a ovo ostalo, ukljucujuci i ovu moju su sto bih ja nazvala turisticke.

Link to comment
indy ima prekrasan pejzaz ispred sebe, ali ga je upropastio i smanjio mu intezitet tim efektom sto je dodao. zamislite kakva bi fotografija bila da je kristalno cista! mozda da je smanjio i kontrast bila bi jos bolja.
Hvala na tvom komentaru! Nema dodatog efekta, ako misliš na zrno, ono je od visokoosetljivog filma (standardno koristim visokoosetljive filmove, kolor ili najčešće crno-bele). Visoki kontrast je deo mog stila, to ćeš videti na velikoj većini mojih fotografija. što rekao svojevremeno moj klupski kolega, "ti baš voliš da ga zacrniš". Volim, šta ću.Evo nešto svežije, od pre par nedelja...fotka2.jpg
Link to comment

svidja mi se i ova slika, i odlicno pashe taj kontrast o kom pricas....ali me ovde nervira sto DOF nije ostar...a super je fotka nego kao da mi je na pola.imas ti indy neki site sa svojim fotkama da gledamo?

Edited by andjelija
Link to comment
svidja mi se i ova slika, i odlicno pashe taj kontrast o kom pricas....ali me ovde nervira sto DOF nije ostar...a super je fotka nego kao da mi je na pola.
E, može biti to za DOF (premda je snimljeno ekstremnim širokoougaonikom, tako da je malo plići DOF u stvari uspeh, haha)... Evo jedne snimljene sa normalcem (Nikkor 50mm-f1.4 za one tehnički orijentisane).tempseat.jpg
Link to comment

Baš mi je drago što se topik "primio" :)Hefe, je l' ti ovo možda poznato? ;)1417328457_6b1c929ce2.jpgAndjelija, hvala na lepim rečima. Istina je da sam se opskrbila filterima (ovim klasičnim, za objektive) i da ih često koristim, samo bih da napomenem da je ova prva fotka slikana bez ikakvog filtera, svetlost i boja zidova su dočarale crvenkastu nijansu, ja sam samo intervenisala na kontrastu. Na ovoj drugoj sam pojačala saturaciju. Moja najčešća intervencija je posvetljivanje predmeta ili detalja koji se nalaze u senci jer volim da slikam u kontrasvetlu. Jms, sjajna ti je ova s paukom. Ja se inače izbezumim kad god vidim tu skulpturu, ali ovako "u kontekstu" mi deluje prihvatljivije. Veoma lepa perspektiva.

Link to comment

Gde je Mićke? On je bio aktivan... fale i drugi fotografi, Aion, itd. Zovite ih "tamo" vi što možete.-----------------------------------Evo jedne iz regiona Marche, blizu gradića Montecarotto (digitalac + manipulacija selektivnog kolora). Tekst na zidu, slobodno interpretiran na engleskom: "A bee comes to a rose, it sucks and then it goes; all in all, it celebrates the things small".rosa2.jpg

Link to comment

indy, lepo, definitivno samo crno-bele.fotografije u boji mi uglavnom deluju dekorativno.jedina zamerka je da su ti fotografije neoriginalne, u smislu da su prepoznatljive. cudi me da ne slikas ljude, samoposluge, tuce, svadbe...svakodnevnicu

Link to comment
jedina zamerka je da su ti fotografije neoriginalne, u smislu da su prepoznatljive. cudi me da ne slikas ljude, samoposluge, tuce, svadbe...svakodnevnicu
Da je Kobac kojim slučajem međ nama, odma' bi te zaprosio...
Link to comment
Da je Kobac kojim slučajem međ nama, odma' bi te zaprosio...
uf, ote mi post ispod prstiju. :D p.s: lepo je ponovo videti tvoje fotke bez da mora da se ide na flickr :) Edited by Grunf
Link to comment
indy, lepo, definitivno samo crno-bele.fotografije u boji mi uglavnom deluju dekorativno.jedina zamerka je da su ti fotografije neoriginalne, u smislu da su prepoznatljive.cudi me da ne slikas ljude, samoposluge, tuce, svadbe...svakodnevnicu
Hvala pussy. Crno bele su sigurno više moja teritorija, kolor je kod mene nova stvar. Jako me zanima da snimam ljude, radio sam neke portrete, ali ću ubuduće više.
Link to comment
  • renne changed the title to Fotografije čiji su autori članovi foruma

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...