Jump to content
IGNORED

Rešenje o izvršenju


kexo

Recommended Posts

Realno je. Ovde je vrednost nepokretnosti koja je predmet deobe bila 20-30 miliona, pa su troskovi odmereni u odnosu na tu vrednost. Inace, super je ovo kad nenadano nasledis 20 miliona, pa ti se sve cini da oni drugi nisu dovoljno radili da dobiju tvoje mukom zaradjene pare.

 

Ne moze prigovor treceg lica, jer nije nista popisano od stvari.

Ne znam kakva je tarifa ali bi bilo logično da postoje neki minimumi i maksimumi. Nije ista stvar ali provizija naskuplje transakcije u banci ne prelazi par desetina hiljada dinara.

Link to comment

Realno je. Ovde je vrednost nepokretnosti koja je predmet deobe bila 20-30 miliona, pa su troskovi odmereni u odnosu na tu vrednost. Inace, super je ovo kad nenadano nasledis 20 miliona, pa ti se sve cini da oni drugi nisu dovoljno radili da dobiju tvoje mukom zaradjene pare.

 

 

 

vrednost nepokretnosti je ako sam ja dobro izracunao je oko 9M, znaci ok je da izvrsitelj naplati 5% za svoje usluge, po zakonu?

Link to comment

Vrednost je 18 miliona (jer je na drugoj prodaji cena 50% od trzisne), pa je naknada za uspesnost sprovodjenja po tarifi 376.200 dinara + 60.000 dinara (po tarifi 3135 bodova x 120 din, + 1% od potrazivanja preko 12 mil), sto sa pdv izadje na 523.440 dinara. Dakle, realno je, a da li je normalno je pitanje za onoga ko je propisao takve tarife

Link to comment

Ne moze prigovor treceg lica, jer nije nista popisano od stvari.

 

Pa ono realno ne može ništa, može samo nekakav dopis da dužnik nema prebivalište na označenoj adresi, ali i to je prigovor trećeg lica. :D

Link to comment
  • 4 months later...

jebena govna mi danas poslala u firmu blokadu na platu za neplacenih cc 10 meseci infostana 2014/15 g

dodjem kuci, nadjem sve uplatnice-placene!

 sutra idem da im se nacestitam nove godine malo ranije

Link to comment

Ako imaš sve onda neće biti problema, samo im dostavi sve račune (ponesi i kopije)

Jesi li sigurna da nisi umanjivala račun zbog neke stavke. Ili, da nije bio još neki račun koji je trebalo da se plati, posebno. Ako te ne utuže u roku od godinu dana od isteka termina za plaćanje, onda dug zastareva. Ako te utuže u tom roku, onda izvršenje zastareva nakon  10 godina

No, pogledaj račune nakon tog perioda, recimo, iz 2016. na njima bi trebalo da stoji da si u minusu, tj, da tvoje uplate nisu knjižene.

Link to comment

Ko lud ko zbunjen,  evidentno sam jebena strana 

Pogrešili su za 100+hiljada ali ipak im dođem još 50 za ko zna šta, sad moram i za to da kopam po računima, donosim, maaa... nije da baš nema i moje krivice ali preteraše ga 

Link to comment
10 hours ago, Bujodrag said:

Ako te ne utuže u roku od godinu dana od isteka termina za plaćanje, onda dug zastareva

a koji je termin za plaćanje npr decembarskog(2017.) računa?

Link to comment

Trebalo bi da piše negde na računu, ne sećam se više tih rokova. Ali Infostanu i nije baš u interesu da tuže, jer plaćaju sve troškove formiranja rešenja o izvršenju. Najbolje prolaze izvršitelji jer dobiju pare čak i ako ništa ne naplate.

Link to comment

Samo pazite da se naznaci za koji se mesec placa, pricam uopsteno za bilo koju komunalnu uslugu. Za infostan ne mogu da se setim sta pise na isecku, da li je naznaceno tipa za mesec maj 2017 ili samo iznos, za struju je samo iznos znam, onda je najbolja da se plati na obicnoj uplatnici sa naznakom za kojim mesec. Bez naznake za koji period se placa smatra da je placeno najstarije potrazivanje i dolazi do prekida zastarelosti.

Link to comment

Kako misliš naznačiš? 

Ja sam platila sve uplatnice koje su mi poslali, na poleđini napisala za koji je mesec, da bih ja znala. Sad me oni muntaju kako je to preusmereno na druge mesece, ja u njihovom listingu ne mogu da se snađem. Kao lavirint je i imam utisak da mi nešto računaju duplo 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...