Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

6 hours ago, Dankan Ajdaho said:

http://www.imdb.com/title/tt0983213/?ref_=nm_knf_i2

 

Još jedna divota...

Ovaj čovek pravi predivne filmove, toliko tople, nežne, pune osećanja, na tako miran, nepretenciozan način.

Seta, melanholija, buđenje davno pokopanih osećanja i snova, ko ih je proživeo...

 

Maestralno.

Ja sam od Sinkaija gledala samo "Garden of words" (aka Garden of beautiful wallpapers :D ) i prava je steta sto nije poradio na prici koja je tanka, jer je sve ostalo prelepo, animacija je neopisivo lepa i filmicna, tj. to treba videti jer se recima ne da opisati. U svakom slucaju stoji preporuka za gledanje istog, jer je inace dosta kratak i od sve te lepote covek ne stigne da reaguje na nedostatke.

tumblr_mnp1ko3hrV1rhz43wo1_500.gif

 

tumblr_mp4js4lKC81qaydkno1_500.gif

 

ps. ne budi uncool vec pisi lepo imena filmova, to je manji posao od odlaska na imdb i kopiranja linka a znaci ostalima mnogo vise

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pogledao i ja sinoc American Made, jeste Tom Kruz iritantan kao pojava. Ne znam da li je takav lik bio u stvarnosti i da li je odbojan kao sto je Kruz bio u filmu, ali imao sam poteskoca da pogledam film do kraja. Cenim ja Kruza zbog drugih uloga koje je imao, ovde ga je bas bilo tesko gledati a da ne pozelis da ga udaris u facu. Film nista posebno, na dobitku ste ga ako ne pogledate.

Link to comment

Robert Siodmak potisuje adaptaciju iz 1946. godine:

Thekillers.jpg

U ovom se filmu bavimo i svim onim što je Šveđanina (Lankaster) dovelo do tragičnog kraja, a što je u Hemingvejevoj priči manje bitno, odnosno samo naznačeno i ostavljeno čitaocu da nagađa.

O, kakav je ovo film!

Jedno 17000 puta bolji no što ga pamtim - bukvalno je sve na mestu: uzbudljiva priča koja se raspliće u savršenom ritmu, igra crnog i belog (svetlosti i senke), kadrovi koji počinju i završavaju se tačno kad treba, zumiranje detalja, glatko kretanje kamere, savršena gluma. Slušati Lankastera kako govori kroz čitav film je prava muzika, a Ava Gardner je otrov!

Poison Ava:

trougao.jpg

poisonava.jpg

Link to comment

Jedino što muziku mogu da opišem samo kao funkcionalnu, ne ističe se posebno. Privukla me je uvodna tema i znam da me iznenadio potpis Miclosa Rozsae na špici, pa sam počeo da osluškujem, ali dalje se sa tom muzikom ništa spektakularno nije događalo.

Link to comment
21 hours ago, FPLS said:

Novi Kingsman slabiji od prvog, ali moze proci za ubijanje vremena.

On Body and Soul je btw na kioscima, moze se naci sa engleskim titlom.

na kojim trafikama? ne mogu da pronađem...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...