Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Kuvani rastan sa suvim mesom je carsko jelo.Gledam recepte za nasuvo i kupus sa flekicama i nikako da nadjem zackoljicu zasto bi to bilo tako ukusno.A nije da ne jedem kupus makar jednom nedeljno.

Link to comment

Kuvani rastan sa suvim mesom je carsko jelo.Gledam recepte za nasuvo i kupus sa flekicama i nikako da nadjem zackoljicu zasto bi to bilo tako ukusno.A nije da ne jedem kupus makar jednom nedeljno.

Nema objašnjenja...

Jedna od misterija univerzuma...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Help!

 

Dva dana se oštrimo na to kako ćemo danas da zabodemo prasetinu u aranđelovačkom Malom hrastu, kad ono - kolektivni godišnji!

 

Dajte neki hint, ima li u okolini Aranđelovca ili na putu ka BGu nešto približno dobro

Link to comment

2put sam bio u dascari. 

prvi put to sto sam jeo, a jeo sam naravno jagnje, bilo je nesto najukusnije ikada. doduse, sedeli smo sa tadasnjim predsednikom opstine (on je voleo za sebe da kaze da je gradonacelnik), pa kapiram da su bas probrali.

sledeci put kad sam bio, bio je prosek proseka proseka.

Link to comment

Tjah... kako reče Toni, suvi prosek u Daščari, pritom, jagnjetina za nijansu bolja od praseta. Prase nedovoljno slano, a koža pretvrda. Cene niske, za sve, ne samo meso (često na sličnim mestima deru za piće i salate, ovde ne. Šopska 200, Zaječarsko 140, prase 1300 kilo bez kostiju, jagnje 1800). Bez želje da se vratim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...