Jump to content
IGNORED

street art


prima

Recommended Posts

i tako idem ja ulicom kad ono hop " STREET ART LOVES YOU" -> smeshak na licu ..U poslednje 3,4 godine primetna je najezda raznih stikera/stensila na svakom koraku. Na pocetku smo slikali najnoviji otkriveni i sherovali preko neta, a sada postoje chitave flickr galerije radova koji su vec uveliko poznati, precrtani, promenjeni, ili ih vise nema.TKV-ica me definitivno pomera svaki put, njen rad prosto obozavam. I E++ su super.Sta mislite o ovom vidu umetnosti? Jel imate svoj omiljeni grafit? Ima li stensilasha medju vama? :)Da je mocno sredstvo oglasavanja/komunikacije shvatili su u proteklih godinu dana i razni bendovi/ngo-ovi ciji su radovi osvanuli u raznim krajevima grada.. A na ovogodisnjem BELEF-u eminentni street art umetnici su javno izveli iscrtavanje panoa na Trgu Nikole Pasica. Ipak, pored dobre ideje i crteza mesto na kojem je postavljen ima presudnu ulogu tako da cini mi se panoi i galerijsko prikazivanje stensila ne piju vodu. tkvbuynk3.jpgintervju:street art gerilafilm jasmine tesanovic

Link to comment

khm...pet dana i bez reakcije...cccstensilanje je jedna od boljih stvari koje su se desile u beogradu poslednjih godina gledano estetski ali i aktivistickiprvo, tu je i svima dostupan, - tera te da reagujes, iako mozda nisi razmisljao o tome- po pravilu utice pozitivno na izgled javnog prostora- pri tom si u ilegali :D devojke /i momci/ hvala vam :)

Jel imate svoj omiljeni grafit?
"legndarni - kad ja tamo a ono medjutim"i "znacaj rejva u zemlji pod sankcijama"no dobro za te sam grafite generacijski vezan :)
Link to comment
pitanje> znate li neke koji rade grafite, i koliko bi naplatili svoju uslugu?
Aha, dva odlična "crtača".. Javi šta treba (na PP recimo), pa ću da im prosledim... Jedan od njih dvojice je čak i crtao komercijalno (kafiće, klubove itd).. Mada su obojica odlični..
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...