Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Šta god, od maja prošle godine to stoji raskopano, bez izgleda da se završi u dogledno vreme. Dva jebena kilometra i manje ako se ja pitam.

 

U Beču su na moje oči spičkali Otakring štrase, sa sve tramvajskim šinama i popločavanjem trotoara za valjda desetak dana, pri tom je ulica čitavo vreme bila više-manje u funkciji.

Edited by Anonymous
Link to comment

jel' zna neko kada će da se aktivira trotoar na brankovom mostu. stiže lepo vreme, ja bi sa psima na ušće a teško mi je na istom trotoaru sa biciklistima i pešacima.

Link to comment

Za ovih skoro 4 godine su mogli novi most da izgrade da su hteli, tako da mislim da iz nekog razloga ne zele da poprave. Da je to to;iko trulo da nije moguce bezbedno ga zakrpiti ne bi mogli pola metra dalje da idu autobusi.

Link to comment

Pa verovatno je oštećenje toliko da ne mogu samo da zakrpe, a da im se "ne isplati" da ga poprave kako treba. a inace je vrlo moguce da je staza oštećena do rušenja, a da je konstrukcija mosta i kolovoza u relativno dobrom stanju, jer je staza relativno nezavisna, konzolna, predvidjena za mnogo manja opterećenja i od mnogo manjih profila. takodje je verovatno drugačije odvodnjavanje, pa ako je bilo nekog problema tu (kod održavanja i sl.) voda je mogla da "pojede" stazu a da ostatak mosta ne propadne. A inace je taj uzvodni most jedno 20 godina stariji od nizvodnog, pa samim tim nije cudno da je propala samo ta staza a suprotna da je ok.

Link to comment

Pa verovatno je oštećenje toliko da ne mogu samo da zakrpe, a da im se "ne isplati" da ga poprave kako treba. a inace je vrlo moguce da je staza oštećena do rušenja, a da je konstrukcija mosta i kolovoza u relativno dobrom stanju, jer je staza relativno nezavisna, konzolna, predvidjena za mnogo manja opterećenja i od mnogo manjih profila. takodje je verovatno drugačije odvodnjavanje, pa ako je bilo nekog problema tu (kod održavanja i sl.) voda je mogla da "pojede" stazu a da ostatak mosta ne propadne. A inace je taj uzvodni most jedno 20 godina stariji od nizvodnog, pa samim tim nije cudno da je propala samo ta staza a suprotna da je ok.

kako može da im se ne isplati? mislim, naravno da im se ne isplati jer ne mogu da naplate mostarinu ali, trebalo bi da to srede.

Link to comment

Ne znam za NBG, ali na banatskoj strani grada gori nisko rastinje u trouglu Krnjace - Ovca - Borca pored zel pruge i obilaznice. Prosao sam pre sat vremena tuda vozom. Plamen lize jedno 5-6 metara uvis, dok vatrogasci deluju nekako bespomocno.

Link to comment

Tehnički je i ovo Zemun ali sam ga stavio ovde jer priča počinje na Novom Beogradu. :)

 

Hteo sam da snimim događaj što je iz perspektive iz koje sam ga posmatrao (kej) ličio na trku teretnog i putničkog broda. Dok sam ja sišao sa bicikla i izvadio fotoaparat teretni brod je prešišao putnički. Zatim mi je bilo čudno što putnički brod ima dodatak na pramcu kao i na repu. Na kraju sam shvatio da je to jedna od rečnih putničkih krstarica koje su ovde građene, ide (valjda u Holandiju?) na ugradnju iznutrica pa će nam se vratiti sledeće godine. :)

 

 

 

zSsdxEF.jpg

 

GR2Wjai.jpg

 

njNBGrF.jpg

 

IVPkkbA.jpg

 

 

 

 

Ovako će izgledati kada bude bio gotov. 

http://www.barbclinetravel.com/ships/view/AmaLea/1/1260

Link to comment

U, taj mi, pored Pedra:

 

aconcagua2_zpshga5ujz1.png

bio jedan od omiljenih  :D.

 

Inace, nije remorker, taj vuče, tegli, tegljač, ovo Vladino je gurač, on gura  :sleep:, ovaj malecki je:

 

zasavicaIII_zpsuu1sxywq.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...