Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Hvala puno. Blizu su mi i glavna i prokop. Vuk bi bio zgodniji al ni ovo nije strasno.

 

Linijski je zanimljiva opcija. Toga se nisam setio. 55 za kartu je skroz ok. Ne verujem da bih potrosio vise od par stotina po putu.

 

Verujem da bi svakako oni placali al trazim finu platu pa se ne bih preganjao oko troskova.

Link to comment

voz ide sa glavne zeleznicke i sa prokopa samo treba da se pazi na naziv stanice u dolasku jer su odvojeni(glavna i prokop)

 

gradski prevoz u Nsu je super ali za velicinu grada preskup jer je puno 55din za dve,tri stanice velicine u Novom Sadu a mora da se plati..za okolinu je isto kul,karte su skuplje a za vecinu okolnih mesta ima linijskih taxija koji voze po ceni autobuske karte..

 

Dve stanice možeš u NS-u bez problema ići peške, u većini slučajeva ćeš i brže stići nego da čekaš sledeći bus.

Link to comment

Mesečna karta vozom između Beograda i Novog Sada iznosi 3000 dinara. To je ponuda za drugi razred putničkih vozova te uračunaj dodatnih par desetina dinara za doplatu za brzi ili regio voz po jednoj vožnji.

 

Regio vozovi (to su ovi novi crveni StadlerFlirt) imaju mogućnost prevoza bicikla, a kad stigneš u Novi Sad greota da ne vrtiš pedale kad već uživaš u tome po Beogradu.

 

Ta kombinacija voz + bicikl je najbolja u poređenju sa automobilom ili autobusom. Mesečno putujem 2-3 puta poslovno do NS, prijatniji mi je put nego što sam nekada davno putovao javnim prevozom sa Dorćola do VTI-a ili Instituta u Vinči, a vremenski su tu negde. E sad da se ide svaki dan tokom cele godine može da bude čupavo jer to su ipak 4 sata dnevno koje gubiš u prevozu.

Link to comment

Dve stanice možeš u NS-u bez problema ići peške, u većini slučajeva ćeš i brže stići nego da čekaš sledeći bus.

 

 

znam,to i radim ali nekad me mrzi ili je lose vreme ili sam se vec nasetala a bus je tu samo da udjem u njega..

Link to comment

Hvala ljudi :)

 

Ovo sa biciklom se i meni najvise svidja al pitanje je sta bih konkretno radio u NS. Koliko sam citao u ovim vozovima cak nema ni vezivanja bicikle nego bih morao da stojim blizu nje citav put (da ne pominjem sto ni ne volim da se odvajam od my precious). Jos mi je mezimac pogolem (29-ka) pa je i to potencijalni problem ako naleti guzva. Nista sladje nego biciklati po nepoznatim prostranstvima ali i dosta potencijalnih problema.

Link to comment

Pa ima u NS i gradski bicikl, nesto tipa 20 rsd sat, 100 rsd ceo dan da se iznajmi. Sada vec postoji dovoljan broj tih mesta gde se uzimaju-ostavljaju biciklovi. Ne mora covek da se cima sa bajsom iz Bgd-a...

Evo i vise informacija: http://www.nsbike.rs/

 

 

Sent from mTalk

Link to comment

Pa ima u NS i gradski bicikl, nesto tipa 20 rsd sat, 100 rsd ceo dan da se iznajmi. Sada vec postoji dovoljan broj tih mesta gde se uzimaju-ostavljaju biciklovi. Ne mora covek da se cima sa bajsom iz Bgd-a...

Evo i vise informacija: http://www.nsbike.rs/

 

 

Sent from mTalk

Ovo fenomenalno zvuci.

 

Za sad je prica o ovom poslu ocekivano pukla al ako me put nanese u NS :)

 

Cene su ispod smesnih. Sa zadovoljstvom bih platio dosta vise ako bi to podrazumevalo ispravnu biciklu i veci broj mesta za uzeti/ostaviti. Mislim da i po BG ima tako nesto. Znam da redovno srecem ljude na nekim biciklama parking servisa.

 

edit:

 

http://parking-servis.co.rs/lat/garaze-i-parkiralista/parkiraj-i-bicikliraj/

Edited by katamaran
Link to comment

planiram s porodicom (supruga, ja i klinci) sutra na izlet u Novi Sad.

dajte neke savete gde prošetati, šta videti, neke zanimljive lokacije za klince, kao i kafić/restoran sa igralištem/igraonicom gde bi mogli da napravimo malo dužu pauzu...

 

hvala!

Link to comment

planiram s porodicom (supruga, ja i klinci) sutra na izlet u Novi Sad.

dajte neke savete gde prošetati, šta videti, neke zanimljive lokacije za klince, kao i kafić/restoran sa igralištem/igraonicom gde bi mogli da napravimo malo dužu pauzu...

 

hvala!

Tvrđava i centar su ti za šetnju ok... 

 

Centar je pešačka zona, parkirajte se negde kod Dunavskog parka, pa polako prošetajte parkom, pređite u centar kroz Dunavsku i dalje do Katedrle, od trga na levo ka Banovini i tu si opet kod praka i lako do kola :)... I to ti je otprilike centar... Sladoled kupite u Šeherezadi :)

 

Na klopu idite na Ribarsko ostrvo, recimo u Piknik (ako ti treba baš igralište za klince), i obavezno rezervišite ako idte tamo...

 

Posle obrnite do tvrđave i malo se prošetatjte, lep je pogled, i lepo sve to izgleda...

 

Mislim da ti je to OK za neki porodični dolazak...

Link to comment

Bila sam na Ribarcu pre desetak godina. Prilaz i staze na ostrvu su bile šokantno nesređene i divlje (nikakvo popločanje, utabane stazice kroz šiblje, širine pola metra, psi lutalice, osvetljenja nula), u kontrastu u odnosu na restoran, nekakav splav, koji je bio vrlo lepo sređen.

 

Jel u međuvremenu sređeno malo bolje?

Edited by Tihajeza
Link to comment

Bila sam na Ribarcu pre desetak godina. Prilaz i staze na ostrvu su bile šokantno nesređene i divlje (nikakvo popločanje, utabane stazice kroz šiblje, širine pola metra, psi lutalice, osvetljenja nula), u kontrastu u odnosu na restoran, nekakav splav, koji je bio vrlo lepo sređen.

 

Jel u međuvremenu sređeno malo bolje?

Ne baš puno i zavisi na koji deo ideš...

 

Asvaltirani su, manje-više, svi prilazi, ima i deo koji je baš lepo sređen, ali, ovaj restoran koji sam predložio, nije na toj strani... Noćom ne znam kako je, idem samo na ručak u taj kraj... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...