Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

ja sam insistirao na dve stvari: minimum 15 ari terena i vam područja beograda. ovo drugo da se ne bi desilo da mesto za odmor i opuštanje postane urbanizovano mesto za stanovanje. bar za veka moga trajanja. tako da je 100 km od beograda poželjno.

Link to comment
  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šumadija :wub: Lepo da se provede 3 - 4 meseca godišnje.Pogled sa terase na ćošak od KosmajaDhdOG.jpg?3927Hektar do šumice će jednog dana biti sav u borovnici (nema se vremenaTM), a ove jeseni se sadi prvih tridesetak grmova.n1NVF.jpg?2246

Link to comment

Pozdrav svima,Ja vec izvesno vreme razmisljam o kupovini nekog imanja negde u Sumadiji,do 100 kilometara od Beograda,odgovaralo bi mi dva do tri hektara zemlje,jer nameravam da zasadim plantazu. Po mogucnosti,da ima lep pogled,kao sto je lep na ovim slikama koje ste postavili.Interesantna su mi sela oko Arandjelovca i Topole,taj deo smatram srcem Sumadije.Ako neko zna za neku interesantnu ponudu,neka mi javi na PP...

Link to comment
Placevi na poklon, uslov vikendice od prirodnog materijalaНије баш центар Шумадије али... :)
Ар земљишта на Јавору и околини, укључујући и тај део што се у Блицу спомиње, још пре 4-5 година је коштао између 10 и 30 евра. Ово је лепа пи-ар акција, али ти плацеви вреде између 50 и 200 евра; много вредније од самих плацева је што староседеоци прижељкују нове комшије. То, већ, вреди јако много пошто на многим другим местима не може да се обезбеди ни много сто пута већом кинтом.
Pozdrav svima,Ja vec izvesno vreme razmisljam o kupovini nekog imanja negde u Sumadiji,do 100 kilometara od Beograda,odgovaralo bi mi dva do tri hektara zemlje,jer nameravam da zasadim plantazu. Po mogucnosti,da ima lep pogled,kao sto je lep na ovim slikama koje ste postavili.Interesantna su mi sela oko Arandjelovca i Topole,taj deo smatram srcem Sumadije.Ako neko zna za neku interesantnu ponudu,neka mi javi na PP...
Зависи какву плантажу намераваш да садиш. ;) Плодна земља на хектар може да се лакше нађе у селима која иду од Тополе ка Крагујевцу, овај део пута од Тополе ка Милановцу је пун викендаша па су они подигли цене. А и брда су, па је добро за воћњаке и винограде, али је у мањим комадима, теже за обрађивање и неприступачније.На потезу према Крагујевцу имаш јефтину земљу око села Шуме, које стварно изгледа као да је из Господара прстенова, као и у Јунковцу (Тополском, не оном другом из истоименог филма). Али, ту ти је мало лошији поглед.
Link to comment

Sve češće čitam i slušam o ljudima iz grada koji koriste konjunkturu, kupuju jeftinu zemlju ili to planiraju da urade. Mene zanima dokle će taj trend ići: da li ćemo imati ruralne poteze sa ljudima koji nisu klasični vikendaši, nego u svojim seoskim kućama rade preko interneta? Ili je ovo samo prolazna moda, uzrokovana činjenicom da prosečan programer može od jedne mesečne plate da kupi plac kakav hoće.Zanima me i mišljenje vas iskusnih: da li su cene dosegle dno ili će ići i dublje?Inače ovu akciju Osoničana smatram odličnim presedanom. Nebitno je, što kaže Praslin, koja je cena zemlje: bitno je da su uputili signal da žele da im selo stekne novi život, sa novim ljudima. Niko ne želi da mu se kupovina zemlje na selu pretvori u "Deliverance" iskustvo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Зависи какву плантажу намераваш да садиш. ;) Плодна земља на хектар може да се лакше нађе у селима која иду од Тополе ка Крагујевцу, овај део пута од Тополе ка Милановцу је пун викендаша па су они подигли цене. А и брда су, па је добро за воћњаке и винограде, али је у мањим комадима, теже за обрађивање и неприступачније.На потезу према Крагујевцу имаш јефтину земљу око села Шуме, које стварно изгледа као да је из Господара прстенова, као и у Јунковцу (Тополском, не оном другом из истоименог филма). Али, ту ти је мало лошији поглед.
Nameravam da zasadim plantazu oraha,toga u Srbiji nema bas mnogo,verovatno iz razloga sto treba da prodje deset godina dok orah pocne da daje pun prinos,pa se ljudi radije opredeljuju za neke druge vrste voca.Poreklom sam iz Sumadije (podnozje Kosmaja),ali sam vezan za Beograd porodicom i prijateljima,tako da bi mi odgovaralo da ta plantaza ne bude bas previse daleko od glavnog grada,do 100 kilometara je prihvatljivo.Nameravam da,jednog dana kada budem otisao u penziju,da zivim tamo pola godine,a drugi deo godine u Beogradu.Cini mi se da bi mi odgovarala ovakva vrsta kompromisa izmedju nekih suprotstavljenih potreba u meni: potreba da se pobegne od gradske neuroze,ali i potreba da se bude blizu porodice i prijatelja.
Link to comment

Meni je jedan tip nudio kuću - čvrsta gradnja u selu na obali Tamiša, 50-ak kvm sa strujom i vodom i tridesetak ari za 3,500 eura početna cena sa tendencijom obaranja. U jednom trenutku hteo sam da selim kancelariju tamo i malo da radim malo da pecam. Ali, odustalo se zbog nekih sasvim drugih razloga..

Link to comment
Nameravam da zasadim plantazu oraha,toga u Srbiji nema bas mnogo,verovatno iz razloga sto treba da prodje deset godina dok orah pocne da daje pun prinos,pa se ljudi radije opredeljuju za neke druge vrste voca.Poreklom sam iz Sumadije (podnozje Kosmaja),ali sam vezan za Beograd porodicom i prijateljima,tako da bi mi odgovaralo da ta plantaza ne bude bas previse daleko od glavnog grada,do 100 kilometara je prihvatljivo.Nameravam da,jednog dana kada budem otisao u penziju,da zivim tamo pola godine,a drugi deo godine u Beogradu.Cini mi se da bi mi odgovarala ovakva vrsta kompromisa izmedju nekih suprotstavljenih potreba u meni: potreba da se pobegne od gradske neuroze,ali i potreba da se bude blizu porodice i prijatelja.
Pogledaj potez od Topole ka SM. Palanci, sve sa selima koja nisu na glavnom putu. Pre godinu, dve, prijatelj je tražio neku kuću sa okućnicom, prva cena u selu Kloka je bila 4000 eur, a kuća je bila sasvim ok, nije bila u pitanju ruina. Recimo, sela oko Natalinaca mogu da budu zanimljiva, mislim da ispunjavaju sve zahteve iz posta.
Link to comment
Sve češće čitam i slušam o ljudima iz grada koji koriste konjunkturu, kupuju jeftinu zemlju ili to planiraju da urade. Mene zanima dokle će taj trend ići: da li ćemo imati ruralne poteze sa ljudima koji nisu klasični vikendaši, nego u svojim seoskim kućama rade preko interneta? Ili je ovo samo prolazna moda, uzrokovana činjenicom da prosečan programer može od jedne mesečne plate da kupi plac kakav hoće.Zanima me i mišljenje vas iskusnih: da li su cene dosegle dno ili će ići i dublje?
Србија је бездно: сваки пут када сам помислио да не може дубље у табане би ме звекнуо или рођени кум својим теменом или батискаф који превози сватове из шатора постављеног бар 3000 м дубље. Духовна раселина, шта ли.За ово остало што питаш, класични викендаши лагано изумиру. Моје искуство каже да су то углавном неке старије генерације које данас седе у викендицама зато што им је лепше, али и неупоредиво јефтиније него да се макљају по Београду. Само болнаја и лекарски прегледи их враћају (једва и на кратко) назад у Београд. Ови што могу да шљакају преко веба су све бројнији, а и пожељнији јер доносе кинту у село: једна таква плата не купује само плац, већ плаћа и јаја, сир, млеко, поврће, воће, олуке, кошење, копање... Са оваквим недостатком новца у Србији програмер или неко сличан ко купи кућу у неком засеоку има једнак ефекат на тај заселак као продаја Мобтела Норвежанима.
Nameravam da zasadim plantazu oraha,toga u Srbiji nema bas mnogo,verovatno iz razloga sto treba da prodje deset godina dok orah pocne da daje pun prinos,pa se ljudi radije opredeljuju za neke druge vrste voca.Poreklom sam iz Sumadije (podnozje Kosmaja),ali sam vezan za Beograd porodicom i prijateljima,tako da bi mi odgovaralo da ta plantaza ne bude bas previse daleko od glavnog grada,do 100 kilometara je prihvatljivo.Nameravam da,jednog dana kada budem otisao u penziju,da zivim tamo pola godine,a drugi deo godine u Beogradu.Cini mi se da bi mi odgovarala ovakva vrsta kompromisa izmedju nekih suprotstavljenih potreba u meni: potreba da se pobegne od gradske neuroze,ali i potreba da se bude blizu porodice i prijatelja.
Не знам за орахе, мој пријатељ покушава нешто са лешницима јер му је викендица код Милановца, а тамо Свислајон купује лешнике к'о мутав због еурокрема. Наравно, за сада пропада славно (сушење стабала, град...) али тек је кренуо. Првих 10 година је најтеже.Тај однос пола/пола може да се уз мало труда постигне и знатно пре пензије ако палиш сваки петак поподне а враћаш се у понедељак ујутру, а лети забодеш по метар дана или више без престанка. Права мера је 80км, уз добар пут.
Link to comment
Не знам за орахе, мој пријатељ покушава нешто са лешницима јер му је викендица код Милановца, а тамо Свислајон купује лешнике к'о мутав због еурокрема. Наравно, за сада пропада славно (сушење стабала, град...) али тек је кренуо. Првих 10 година је најтеже.
Ovo ima sve predispozicije da prodje kao fazon sa puzevima i cincilama. Brdo ljudi odjedared hoce da se bavi lesnicima. Iako ne trazi Bog zna kakvo ulaganje i odrzavanje, nece bas Turci koji gazduju svetskom produkcijom lesnika blagonaklono gledati na sirenje Srba.
Link to comment
Ovo ima sve predispozicije da prodje kao fazon sa puzevima i cincilama.
Како сам сада снажно преспојио, мислим да је на локалној трафо станици искочио главни осигурач од збуна: малопре сам прећутао да је пријатељ умочио корен стабала лешника у мицелијум тартуфа јер њима јако одговара лешник. Нисам хтео човеку да откривам пословне тајне, али ме мучила савест јер нисам колегијално поделио информацију. У пола тог размишљања отворим поново топик и прочитам снаркову реченицу и врло јасно замислим људе који гаје пужеве на ногама чинчила. :isuse:
Link to comment
Pogledaj potez od Topole ka SM. Palanci, sve sa selima koja nisu na glavnom putu. Pre godinu, dve, prijatelj je tražio neku kuću sa okućnicom, prva cena u selu Kloka je bila 4000 eur, a kuća je bila sasvim ok, nije bila u pitanju ruina. Recimo, sela oko Natalinaca mogu da budu zanimljiva, mislim da ispunjavaju sve zahteve iz posta.
Zahvaljujem...Kad kazes "pogledaj potez",sta tacno mislis pod tim? Da li mislis pracenje oglasa na internetu,ili mislis neko dodatno angazovanje,u smislu da sednem u kola i da odem tamo licno i da pricam sa mestanima? Pitam ovo jer imam utisak da je na oglasima samo manji deo svega sto se prodaje,ljudima jednostavno posle nekog vremena dosadi da oglasavaju,pa imanje stoji i propada,zajedno sa oglasnom tablom zakucanom na kapiji...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...