Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Jel to misljenje da je Australija druga drzava na svetu po potraznji iz nekih turistickih novina, istrazivanja cijeg mnjenja ili misljenje na ovom forumu?

Nisam nikada pre razmisljala mnogo o Australiji, cak mi je i za putovanje negde daleko na listi zelja, a ovde se raspravlja o toj percepciji "druge najbolje drzave". Kada sam prvi put otvorila ovu temu, shvatih da je zapravo tema o blacenju Australije, a ocekivala sam, evropocentricno, vise price o evropskim mestima. Znam da su neki njeni gradovi (well, svi veliki) proglaseni za medju najboljima za zivot (ima brojnih clanaka o najboljim gradovima koji kao da prepisuju jedni od drugog i malo permutuju rangiranje - da li im je Bec na prvom, trecem ili petom mestu, primera radi). Neki bazicni uvid o njoj sam dobila kada su se prijatelji preselili na zapadnu obalu Australije (i oni imaju isti komentar o grejanju, tj, nepostojanju istog, ali isticu mnogo toga pozitivnog zbog cega razmisljaju da ostanu duze).

Uz te clanke idu onda i oni o najboljim drzavama, i Australija tu takodje seta, ne bih zakljucila da je apsolutni broj dva. Npr. ovi su je stavili na cetvrto mesto posle tri evropske drzave, a ovi na prvo. Sad, ja to sve ne bih uzimala tako bukvalno, poenta je vise da su to sve pozeljna ili dobro podnosljiva mesta za zivot, bez obzira na to sto za neke ne bih ni pomislila da bi se nasli na listi (mislim, Emirati, wtf? opet ja iz mog evropocentricnog gledista)

 

Opet edit: dobar im je uzorak od 16K Amerikanaca..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Da se jos malo se nasmejemo, komentari glasaca u jednom od tih tekstova o najboljim mestima za zivot:

https://www.thetoptens.com/best-countries-live-in/

 

Kanada (1)

- Canada's good because our economy doesn't really have any thing to do with war so that tax will be low and if you live in Alberta you don't have to pay PST. If you want to move you don't have to ask the government to move and our economy is now the most stable. If you ask me Canada is the land of the free and we don't worry about people blowing up planes. Canada doesn't own any nuke so people don't think of us as a threat but we are one of the most peaceful places on earth.

kontra:

- Been to Canada and you can keep it. Cold, underdeveloped, relies on US to protect them, taxes people out the butt and the government health care stinks

 

Australija (2)

- If I was a poor man then Australia is the best place to be poor in as it has a great safety net, not too cold and a lot of opportunity to get off the canvas. If I was a rich man then Australia is a great place to live: Good security, Good Weather, Good Beaches, Good Food and Good Business opportunities. Canada- Weather is lousy, US- No safety net, so it has low security, Europe - Too much Government interference and weather is lousy (?!). New Zealand is similar to Australia to except the place has too many New Zealanders. :lolol: Thailand is Up there with Good places to live if you had a few bucks. At the end of the day it is up to what you want : for me it is about : Good Air, Good Food, Good Water, Good Weather, Good scenery and the economic freedom and health to enjoy them.

 

Svedska (4)

- Swedes are very kind and are very environmentally conscious. Swedes have a high equality rate and are full of culture. Alfred Nobel, a swede, invented dynamite(not the song)and other swedes invented the zipper and the wrench.

 

Engleska (5)

- Everyone in England, looks out for each-other and cares for anyone, who comes to the country as an immigrant. :ph34r:
Oh yeh, and we have free health care (like Canada)

- England beats the whole of Europe and probably 1% better than the usa

- I THINK ENGLAND SHOULD OVERCOME CANADA AND US BECAUSE IT IS CLEAN AND HEALTHY. IT IS THE ONLY NATION WHICH IS MOST DEVELOPED IN EDUCATION AND CO CURRICULAR FIELDS. IT IS THE COUNTRY TO BE ENTITLED AS THE "GREAT". THE ONLY PROBLEM IS THAT IT IS SMALL IN SIZE, THEREFORE I PRAY TO ALMIGHTY THAT IT SHOULD GAIN ITS SIZE AT LEAST OF ABOUT SOUTH AMERICAN ARGENTINA.

 

Norveska (6)

- Norway has one of the highest life satisfactions. Meaning the people in Norway are living in the happiest Country on Earth. The crime rate is moderately low, the environment is clean. The environment is magical and the people are happy. And they have potatoes.

 

Nemacka (7)

- I had never been here or any other country but as a Canadian I say Germany is better than our southern neighbour USA. Germans Are not jealous of anyone is what I heard. I know this because of research on the internet  :s_d:  and other people say that Americans are way too jealous of other countries. I would love to visit Germany someday. Canada and Germany are better. :s_w:

- Mots of them (90%) really care for refugees, not so cold hearted like the british :wub:

 

Itd.

Link to comment

Pa zdravlju, tj. dugovecnosti Italija (jos uvek) prva, bas juce citam. Trebalo bi izvuci neki prosek, ekonomski, socijalni... ali je sve to relativno i selo do sela ko nebo i zemlja.

 

Eto ko i na Tajlandu, imas lepu zemlju i lepe ljude ali i unutrasnje teroriste i spoljasnji uticaj muslimanskih zemalja, ne?

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Sve može, al tetka da se pokrije. Ne ona iz Krupe nego na vidljivom mjestu. I sad da ide pod laser, a nije se ni dobro 'ohladila'.

 

“It is illegal for an employer to discriminate against an employee or prospective employee on the basis of race, colour, sex, sexual preference, age, physical or mental disability, marital status, family or carer’s responsibilities, pregnancy, religion, political opinion, national extraction or social origin.''

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Da ne trazim referencu - sasvim je legalno da ne prime na bazi kurca tetovaze... 

Link to comment

Daleko od toga da je Australija druga na svijetu, pa više se kotira Đovak na nekoj vječnoj GOAT listi. Generalno da kažemo u prvih 10 i što je zabrinjavajuće u laganom padu. Baš kao i Đovak.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Pre 20 godina kod nas i sada je isto, nema razlike.

Pre 20 godina na Tajlandu i sada je nebo i zemlja. 

 

Samo sto ta statistika ne uzima u obzir zivotne troskove. Ti u Bangkoku mozes da zivis sa 400 dolara mesecno i da pokrijes sve troskove zivota srednje klase. 

 

Meni klima nije problem. Kada sam odlucivao onako na slepo Kanada ili Australija dosao sam u Australiju jer je toplije. Ali to nije ono sto sam ocekivao niti sto ocekuju turisti koji dodju u sorcu i majici. Kise preko cele godine, veoma promenljivo vreme. Evo sada je mart, tek pocetak jeseni, imali smo vec 10-ak dana da temperatura bude 19-20 stepeni preko dana, nocu jos nize. Tek je zimi problematicno, nikakva izolacija, nikakvo grejanje, a nocu bude bas jako hladno. Daleko je lakse rashladiti se nego se zagrejati. Sto vam u Srbiji jasno pokazuju racuni za grejanje. Utrosak energije. Za rashladjivanje ti treba hladovina, hladno pice i ventilator. Zagrevanje je malo teze.

Netačno je da je u Srbiji sve isto kao pre 20 godina, bolje je.

 

Statistika gdp per capita ppp(paritet kupovne moći) upravo uzima u obzir životne troškove i tu su tajci jedno 10% bolji. Ali su za 21 mesta lošiji po indeksu humanog razvoja UN koji meri i neke druge stvari.

 

Naravno svako ima vlastite snove o tome gde bi želeo da živi. Mogu ti se dopadati lepe plaže i more ili jeftin seks ili praktikovanje budizma ili bilo šta drugo. Samo je netačno da je Tajland neki ekonomski raj i primer sređenosti. Na stranu što u kulturnom smislu bar ja ne pripadam tamo.

 

Što se tiče klime nije problem visoka temperatura nego kombinacija iste i visoke vlažnosti vazduha. Recimo prosečno 80% pa kad pređe 30 stepeni samo lipti sa tebe. Tropska klima, ko to voli ok, meni nije ni tada prijalo a sad bi verovatno krepao za par sati.  

Link to comment

Kako je moguce da u AUS nema nijednog birackog mesta? Pa sta rade svi :s_c: tamo?

Rade po nekoliko poslova, nemaju vremena za te vanredne aktivnosti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ye*e im se za politiku. Uopste ne sumnjam da ambssada mulja s brojem prijavljenih (oko 80 u celoj au) jer od 15ak nasih ljudi ovde koje znam mi smo jedini koji su pricali o izborima tj spominjali ih u bilo kakvom razgovoru.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Jedino da se uvede plaćanje kazne za neizlazak kao ovdje?

 

Znam jednog koji pred svake izbore zove srbijansku ambasadu i dobija odgovor o neskupljenih 100 prijava. A on bi jedne izbore za borka, druge za ave belog, al džaba...

 

U australiji živi više od 20god i nikad nije izašao ni na jedno glasanje bilo na state ili federal nivou. A nije ni dobio kaznu za to. Al kad bi se pojavio neki lokalni whitey s tarzankom...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Jedino da se uvede plaćanje kazne za neizlazak kao ovdje?

 

Znam jednog koji pred svake izbore zove srbijansku ambasadu i dobija odgovor o neskupljenih 100 prijava. A on bi jedne izbore za borka, druge za ave belog, al džaba...

 

U australiji živi više od 20god i nikad nije izašao ni na jedno glasanje bilo na state ili federal nivou. A nije ni dobio kaznu za to. Al kad bi se pojavio neki lokalni whitey s tarzankom...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Vazno je imati validan™ razlog i lepo ga srociti u pisanoj formi:

pas je morao na vakcinaciju, morsko prase imalo traume pa smo citav dan proveli kod veterinara, papagaj je isao kod logopeda, sloshilo mi se na putu za biracko mesto, crkla kola, kasno smo krenuli a deda malo bangav pa smo isli sporo a ovi su vec zatvorili kad smo mi stigli i tako dalje... Pukla guma na biciklu... 

Link to comment

Ili jednostavno ostati neprijavljen kod aec (australian electorate commission) i nema te na spisku birača...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Iako nije obavezno glasanje, za ovo gore u UK (Electoral Roll) ide kazna do soma funti za neprijavljivanje.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...