Jump to content
IGNORED

Belgija


paculla

Recommended Posts

kad je pomenut antverpen. od ponedeljka do srede sam tamo poslovno, ali necu imati puno vremena za obilazak, tj. imacu samo dve veceri da malo vidim grad. sta bih morao za to vreme videti?
antverpen u decembru, savrseno vreme za dagnje*. restoran bernandin je super mesto, orgomna serpetina, imaju neke skoljke sa ljutim sosom. mljac!obavezno prosetaj po luci, mnogo je lepo, obicno ima i velikih jedrenjaka. meni je zapalo da vidim sts mir sa mornarima u prugastim majcama :wub: dijamantska cetvrt je ruzna, nema nista specijalno, montazne kucice i dve vrste turista: rusi koji kupuju i zapadnoevropski turisti koji blenu. * legenda kaze, dagnje se jedu samo u mesecima koji imaju slovo r.
Link to comment
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    24

  • Milosh76

    11

  • Mil@n

    10

  • Roger Sanchez

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Ima li neko neki tip sta je najbolje videti u Briselu? :)U prosloj turi isao sam u Atomium, obisao Grand Place, Deckica, par pabova i Place de Lux...jos sam posetio Muzej muzickih instrumenata i Vojni muzej...Nisam uspeo da nadjem muzej stripova ali nadam se da cu moci ovog puta...Neka preporuka za restoran? Ili pivnicu?

Link to comment

ako te vec zanimaju stripovi mozda setnja gradom sa specijalnom mapom na kojoj su obelezena mesta gde mozes slike iz stripova videti i na zgradama?nesto ovako:SuperStock_1792-7366.jpgbrussels.JPGima jos dosta, sve su relativno blizu doduse ne znam gde da nadjes mapu :S meni je dadose domacini...lep provod i jedi waffles! :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

Samo da bacim mali izvestaj po povratku iz Brisela :)Kao sto sam i pretpostavio, a s obzirom da je bila "radna poseta" nije se imalo mnogo slobodnog vremena...office u Diegemu (predgradju Brisela) pa radno vreme do 17-17.30...nije mi bilo ostalo nista drugo do obilazaka pabova :)Ako se iko nadje u tom Diegemu, gde se nalazi gomila poslovnih zgrada (DHL, Cisco, ...) moja topla preporuka je restoran "Da Pellegrino" koji se nalazi preko puta DHL-ove zgrade...italijanski restoran sa solidnim izborom jela...probao sam pastu sa pacetinom i kozijim sirom...bilo je fenomenalno...jos sam pokusao da odem i u Gugu (Majkrosoftov restoran) ali sam zbog prevelike guzve i neorganizovanosti odustao...Pivo sam uglavnom pio na dva mesta koja su mi bila najudobnija nekako..."The Old Oak" pab se nalazi jako blizu Schumann metro stanice i iza zgrade evropske komisije...naravno sve vrste piva, solidna rebarca i pileca krilca...i nekoliko plazmi za prenos utakmica :)Drugo mesto je pab "Delirium"...nalazi se u blizini Grand Place-a...kazu da u svakom trenutku mogu da ponude 2004 vrste piva i da su usli u Ginisovu knjigu rekorda...samo mi nije jasno gde drze to toliko pivo :) cetvrtkom je tamo solidna svirka ali i guzva...od nasih piva nude MB a cini mi se da sam video i Skopsko i Niksicko...Odlicne vafle sam pojeo ispred vojnog muzeja u Cinquantenaire parku na jednoj tezgi...Trebalo bi uskoro ponovo da idem ali ovog puta sa dosta vise slobodnog vremena :)

Link to comment
  • 7 months later...

za 7 dana idem u briž (utakmica briž - partizan) ali planiram i da obiđem nešto možda u brižu, a možda i u briselu. nisam siguran da ću imati više od 2-3 dana vremena pa mi dajte preporuku za neka mesta koja bi valjalo obići, obavezno i gde je najbolje pivo :) čitao sam neku reportažu skoro na b92.net o brižu, ali nisam siguran koliko je to dovoljno. jedan deo boravka tamo sigurno ću putovati lokalnim prevozom, pa me zanima zna li neko kakav izbor da napravim: voz ili bus? video sam dve transportne firme (po jedna za svaki narod <_< ) ali i dalje nisam siguran čime da dođem od brisela do briža?

Link to comment

Eto. Htedoh isto da umolim, al meni još gore od twisted-a jer ja tamo acctually idem da radim, pa neću imati vremena ni približno kao on. Šta je ono što je stvarno must see i neki restoran ili više njih gde bi moglo dobro da se klopa po nekim pristojnim cenama.

Link to comment

potpuno sam subjektivna ali meni je svaka birtija u Belgiji odlicna.za prevoz, ispravite me ali mislim da sa Midi-ja ima dosta vozova.a do Midi-ja ide voz direktno iz prizemlja aerodroma pa si u gradu za 15 minuta.

Link to comment

sto se tice prevoza najbolje je uzeti voz od Briza do Brisela, i uopste za sve sto je intercity ide voz.po Briselu je metro jedina dobra opcija, tramvaji i busevi kasne ili ne dolaze, mada je za tebe zapravo najbolje da hodas, Brisel je selo i od tacke a do tacke b nije problem ici peske.u Brizu uzmi onaj tour camcem, samo se raspitaj kada ide poslednji, i ponesi toplu odecu, ovde je hladno, osim toga sve sto valja je skoncentrisano u centru grada, samo mazni mapu od turistickog centra i pici po obelezenim mestima. 1 dan je dovoljan.u Briselu preporucujem hop on/off tour jer vidis sve sto je bitno i odmah znas sta te zapravo zanima. ipak je malo veci od Briza pa je ovo zgodna opcija.ako me pitate za Belgijske restorane, ne bih znala, meni je njihova *kuhinja* odvratna, 100 gratiniranih kuraca, premasni pomrit i dagnje koje najmrzim od svih skoljki, da ne pominjem carbonade flamande :puke: mogu da preporucim quartier st-gery u samom centru gde ima bilion kafica i lepo je za isprobavanje piva, okolo su razasuti azijatski restorancici, ima ih sa pristojnim cenama ali ne mogu da preporucim nijedan, tu jedem samo u nekom tapasu koji ima fenomenalnu hranu, evo ga website:http://www.baratapas.be/site/index.cfm?BID...G=2&HOMEP=1tacno preko puta tapasa je cafe central, odlican za bleju, ako vam ne smeta kvazi-urbana ekipa.vrlo blizu centrala je i cafe zebra, takodje odlican za bleju, a ima se sta fino i pregristi, uglavnom su u pitanju snack-ovi sa nogu ali je sve ukusno.osim toga preporucujem i quartier saint-boniface, tu ima isto restorana grupisanih, jedan odlican japanac na uglu i jedan odlican thaihttp://www.2emeelement.be/, od kafica je ultime atome http://www.ultime-atome.com/ super prijatan + gomila piva za isprobavanje.od piva probajte:westmalle tripelorvalchimaygrimbergenmaredsous

Edited by Allegra
Link to comment
ako me pitate za Belgijske restorane, ne bih znala, meni je njihova *kuhinja* odvratna, 100 gratiniranih kuraca, premasni pomrit i dagnje koje najmrzim od svih skoljki, da ne pominjem carbonade flamande :puke: od piva probajte:westmalle tripelorvalchimaygrimbergenmaredsous
Belgija bi definitivno trebalo da se podeli :Dvalonski deo ima odlicnu kuhinju (francusku, priznajem ali ima stila) ali posto je Bruz flamanski, drugarice Allegra - u pravu si.predajem se i zovem na rucak :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...