Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Hvala puno. Za pocetak su i ovi odlicni.

 

Znaci nisam dostigao zid zbog trbusnjaka nego me je zaboleo vrat. Posle (pauza < 1 minuta) sam bez problema odradio jos 15-20 bez ruku.

 

Ne znam  da li je ova novopronadjena energija od nekog leka (kljukaju me nekim sranjima, ne bih detaljisao. Naravno ne nesto sto je i namenjeno dopingovanju :) ) ili cisto zbog novopronadjenog optimizma. 

 

Uput sam jos imao emocionallni lom sa devojcicom. Za kratko vreme od bedaka dodjoh do zelje da idem 1 na 1 sa Tajsonom (bar Bodom za pocetak)

 

edit: posle sam skontao sta si napisao :(

 

Pa zar nije logicno da su tezi bez ruku? Dizes telo samo trbusnjacima a ovako i ruke pomazu?

Edited by katamaran
Link to comment

Psihicki ili fizicki? Vrlo verovatno da su oba momenta tacna.

 

Da odem malo da probam sa trcanjem po parku ako vec imam energije?

 

Uz ovu naradjenost sam uspeo da skinem poprilicno. Stomak mi je jos burence al vrlo tvrd na dodir. Krenulo je valjda u pravom smeru.

 

U ovako nekom tripu sam svojevremeno ostavio cigare. Sto godina nisam hteo ni da pokusam pa onda cold turkey. Mozda sad postanem fitness freak :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ne treba vrat da ucestvuje u trbusnjacima. Uopste, trbusnjake treba dozirati, a neki moderni treneri su cak u fazonu da ih treba potpuno izbaciti. Guglaj "core training", pa ces videti puno alternativa. Problem je sto se tako misici na stomaku treniraju da savijaju grudni kos, a to im je sasvim sporedna funkcija. Takodje, trbusnjaka moze da se uradi bas puno i onda onaj ko je u ozbiljnom treningu krene time da opterecuje kicmu na nivou koji moze postati hronican problem.

Vecina americkih organizacija koja ima polaganje fizickih testova za prijem polako izbacuje trbusnjake kao jednu od standardnih mera fizicke spreme i, posto se radi o veoma konzervativnim institucijama (razne vojske, specijalci, vatrogasci...), to ti moze reci da trbusnjaci ispadaju iz mejnstrima nakon sto godina koristenja. 

Nacina da se trenira taj "core" deo (nemam pojma kako bih preveo, mozda trup?) ima toliko puno da zaista nema potrebe da se bavis necim sto moze da te povredi. Na primer, moj favorit je "ab wheel", ima ih jeftinih i moze da se radi i u hodniku.

 

Ako treniras kuci, jako bih ti preporucio da bacis pogled na ovaj komjuniti:

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/

Link to comment

Ne forsiraj previše, možda si sad u jakom plusu sa energijom ali daj telu pauze da se regeneriše. I da ne zaboravim - ako ne koriguješ ishranu, telo će ti pojesti i to mišića što imaš.

Link to comment

 

Hvala puno, pogledacu. Do skoro nisam ni sanjao da probam trbusnjake upravo zbog muke sa stomacinom i kicmom. Sada sam spletom okolnosti ozbiljno skinuo stomak pa mi ne pdadaju uopste tesko. Jedino kad se bas zanesem krene vrat da me boli mada sam provalio gde... (kasnije cu zavrsiti ovaj post)

 

U kuci mi je sestrin pinc i upravo se pobio sa mojim macorom koji mi je proburazio ruku dok sam ih razdvajao. Idem do apoteke po neki zavoj i sta vec treba. Srecom ne krvari vise previse al mi je nabio zub preko pola cm  :isuse:

 

Puna kuca krvi al je brzo stalo kad sam uvezao. Mislim da mi nece trebati zavoj, jedna flastercina je valjda dosta. Rupa jedna, ali odabrana.

Link to comment

Ne forsiraj previše, možda si sad u jakom plusu sa energijom ali daj telu pauze da se regeneriše. I da ne zaboravim - ako ne koriguješ ishranu, telo će ti pojesti i to mišića što imaš.

Forsiram dok imam snage. Valjda ce telo prvo da pojede masne naslage?

 

Polako iz faze da ne jedem nista prelazim u fazu da jedam pomalo al dobre stvari.

 

Do skoro nikako nism hteo na dijetu jer volim da jedem. Sada nemam apetit pa sam skroz promenio navike oko ishrane i gledacu da ih zadrzim.

 

Usput resio da izbacim secer, sokove, kafu, 3 u 1, mozda i jos nesto...

 

Videcemo dokle cu imati energije za tako nesto. Srecom uradih seriju trbusnjaka taman pre nego sto me tigar proburazi...

Link to comment

Forsiram dok imam snage. Valjda ce telo prvo da pojede masne naslage?

 

neće

 

Polako iz faze da ne jedem nista prelazim u fazu da jedam pomalo al dobre stvari.

 

80% ishrana 20% vežba

 

Do skoro nikako nism hteo na dijetu jer volim da jedem. Sada nemam apetit pa sam skroz promenio navike oko ishrane i gledacu da ih zadrzim.

 

Usput resio da izbacim secer, sokove, kafu, 3 u 1, mozda i jos nesto...

 

sve rafinisane ugljene hidrate bar 3 meseca, pojačaj povrće

 

Videcemo dokle cu imati energije za tako nesto. Srecom uradih seriju trbusnjaka taman pre nego sto me tigar proburazi...

 

nisam nikakav stručnjak, kažem ti iz ličnog iskustva. U prvih mesec dana imas super rez jer si se pokrenuo vežbanjem i salo otpušta vodu pa si manji u obimu, posle se to uspori.

Link to comment

 

 Za kratko vreme od bedaka dodjoh do zelje da idem 1 na 1 sa Tajsonom (bar Bodom za pocetak)

 

 

 

dodji kod mene na boks da se posibamo :D

 

mozda da uz trbusnjake probas i skekove? plankove? 

Link to comment

dodji kod mene na boks da se posibamo :D

 

mozda da uz trbusnjake probas i skekove? plankove? 

Sklekove vec sljakam. Mislim da radim i plankove. Ruke iza ledja na neku policu pa se spustim dupetom do zemlje i podizem (valjda je to to)

 

Prijala mi je ona masinka na tasu sto se dize rukama. Prvo deluje smesno lako al 2 x 20 mi lepo umori ruke (posle svarci -like treninga tokom dana :) )

 

dodji kod mene na boks da se posibamo

 

Moram jos da ojacam da bih skupio hrabrost  :s_d:

 

Salu nastranu, Konjina sam od preko 100kg, ruke odavno imam teske a sad posle ovih trbusnjaka udaram ko maljem. Sreca sto sam neko ko ni mrava ne bi zgazio cause now I am mean lean killing machine :)

 

A ustvari neko ko nema srca da ubija puzeve golace nego ih nosam na izlet iako mi jedu papricice

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...