Jump to content
IGNORED

Novine (hrvatska tv serija)


morgana

Recommended Posts

Serija je bulja. 

 

Na stranu moj lični animozitet prema Branki Katić koja ozrači svaki kadar u kom se pojavi, ali njena uloga je bukvalno prepisana Katrine iz Borgen,čak mislim da je izabrana jer i likom asocira na nju. Sve uzalud, umesto da samo prepiše i ne filozofira, Branka ne izlazi iz kikica devojčice u četrdesetoj.

 

Ostala ekipa je uglavnom pristigla iz otužnih hrvatskih sapunica, zajedno sa ispraznim dijalozima čiju izveštačenost ne može da pokrije upeglana produkcija. Kamera mi je odlična(ulaz u neki hodnik u kom pričaju samo siluete, fantastičan momenat), kao i muzika i zvuk generalno, svakako najbolje urađen posao u seriji.

 

I da, hvala im na Rijeci, nisam ni znao koliko mi je nedostajala.

Link to comment

p.s. Rešenje sa licima u vodi je velika usluga montaži, ali mada je meni zanimljivija upotreba slika na zidovima u filmskom jeziku koji grade. Potpuno precizno određuju i status i afinitete  stanara. U momentu kada Alenka smenjuje starog urednika, smenjuje se i slika, Kardum ima samo jednu, ali ogromnu, Dijana naravno fura postere na platnu, kod Vukovića samo bronzane figurine, itd. Takođe, upotreba staklenih prepreka je nekoliko puta bila mali majstorski ispit. 

Link to comment
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Moga bih zbindžovati Novine...

Inače sam prilično razočaran Netflixom, tj. njihovim odnosom prema titlovanju "na balkanske jezike" . Jbga očekivao sam da će biti "vredniji" ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...