Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Slabija mi treca sezona od prve dve. Bilo je dobrih epizoda i scena, ali krajnji utisak je meh. Hawleyju je ocigledno ponestalo svezih ideja, pa se prilicno ponavljao. Vecina likova predstavlja varijacije vec vidjenih u prve dve sezone, pri tome Emmit je uzasno dosadan lik i citav njegov arc je bezveze. I ja sam se nadao da ce mu Ray preoteti biznis, ali je Hawley imao druge planove. McGregor kao najvece glumacko ime bio glavni mamac za publiku, ali braca Stussy na kraju nisu previse ni bili bitni u celoj prici..

 

Carrie Coon nisam dosad gledao, sasvim joj je fino legla uloga. Svu odvratnost Varge (genijalni Thewlis) u seriji uspesno je ponistila Winsteadova :wub:. Svaka njena scena je bozanstvena, pocev od ove naravno. I bas zato me uzasno iznervirao Hawley na kraju.

Kad si vec toliko ulozio u razvijanje lika koji je pridobio publiku, pa ne likvidiras ga tako idiotski. Onaj govor ionako nije trebalo da odrzi Emmitu nego Vargi. A jos je i cela scena ispala glupo, posto Emmit odlazi svojim kolima koja su se prethodno pokvarila. :isuse:

 

 

Jebi se Hawley! Bas sam se nadao Nikki Swango-Mr. Wrench spin-offu..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

iznervirao Hawley na kraju.

Kad si vec toliko ulozio u razvijanje lika koji je pridobio publiku, pa ne likvidiras ga tako idiotski. Onaj govor ionako nije trebalo da odrzi Emmitu nego Vargi. A jos je i cela scena ispala glupo, posto Emmit odlazi svojim kolima koja su se prethodno pokvarila. :isuse:

 

 

meni je bold pokvario kompletan utisak, ostalo, ne mogu da se žalim previše.. nisam mnogo kritičan kada mi se nešto dopada :lol:

Link to comment

Ja sam na jednom autu svojevremeno imao takav kvar. Zariba, a posle kad se ohladi krene, To mi i nije bilo najgluplje u toj sceni, al da ne spojlerišem ovima koji nisu gledali. Bojim se da cela ta osnovna storija iz sezone 3 deluje neubedljivo, nisam siguran da je castovanje Ewana kao oba brata baš bila dobra odluka i što je verovatno najlošije je što sve to nije dovoljno "fargovski"... Nije čudo da izgleda neće biti novih sezona.

 

"Okay then."

 

PS. Onaj što se žalio na "feminizam" - pa to je barem skroz fargovski. Plus, ima Swango koja je stvarno dobra riba, mada me transformacija iz šarmantne prevarantkinje u hladnokrvnog pucača nije baš kupila. Čak i sama Nikki tj. glumica Mary Elizabeth kaže da nije očekivala tu transformaciju.

Link to comment

Poslednja scena je hladnokrvno creepy nacisto. Jos je i Kun odglumila tako kao da zna da je sasvim moguce ono sto joj je rekao.

 

Navodno ce biti i cetvrta sezona, za tri godine. Cini se kao da je ova sezona ionako bila na silu.

Edited by Malvo
Link to comment

Ne mogu da se slozim oko toga da je Niki promasen lik. Dobila je drugu sansu od Boga™ i krenula pogresnim putem - umesto na Vargu, ona je pojurila Emeta. Sa druge strane, Glorija je naslucivala ko joj je ubio ocuha, ali je svejedno shvatala da je Varga pravi negativac. Nesto mi je bolja ocena serije onda kad se utisci slegnu, imaju stvari vise smisla.

Link to comment

Ne otkrise sta V.M. znaci...

ja to ne bih guglao  :unsure:

 

 

 

btw, meni cela serija bila ok do momenta kako je ko od ključnih aktera završio, nekako ispalo na kraju sve trivijalno

Link to comment

ja to ne bih guglao  :unsure:

 

 

 

btw, meni cela serija bila ok do momenta kako je ko od ključnih aktera završio, nekako ispalo na kraju sve trivijalno

 

Svako dobio ono sto zasluzuje? Jedino za Vargu nismo sigurni sta mu se na kraju desilo.

Link to comment

Varga simbolise danasnjicu, tako da je po svoj prilici sasvim OK... Naravno, to je namerno ostavljeno otvoreno.

 

 

(Pada mi na pamet da je, gledano od filma pa kroz ranije serijale, zlo zvano "Fargo" bilo moguce pobediti, ili barem donekle lokalno suzbiti, a sad kao da se ono pretvorilo u "Varga"... globalno zlo. Varga bi na nemackom* bilo izgovoreno Farga? Mozda su Fargo i Varga samo slucajno slicne reci, doduse).

 

*On je globalisticki lik neodredjenog (istocno?)evropskog porekla (sa ko zna kako stecenim londonskim akcentom...)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...