Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Strpite se za fleš do ponedeljka, u nedelju ću ga nakrkati sa barem 200gb koječega pa ću znati detalje, brzinu i sl. I da li je uopšte 3.0 kompatibilan.

:thumbsup:

 

Taman dok se ja organizujem oko metoda kupovine. Verovatno cu dati kes zeni koja je ovde da mi njen sin iz Kanade plati karticom.

 

Ako i nije 3.0 kompatibilan vidi da li bar radi kao pristojan 2.0

Link to comment

Žena koja se bavi hobijem kojim i ja  počela je da naručuje  raznorazni sitni repromaterijal  pre više od 6 meseci, samo ono što je free slanje. Pa čak da to onda po petostrukoj ceni valja  ostalim hobi drugaricama   , ne može da  nakupuje koja je pomama  kod   žena nastala :D .  Pošto je cene , kako je potražnja rasla,  natovarila preko mere,   ja sam se udružila sa prijateljicom i naručile smo par pakitića koječega u količinama po 50 do 100 komada :D . Ni toliko mi ne treba,  pa podelimo i divota, juče je stigao prvi koverat kod drugarice.

 Dakle ja na Alliju sam ko dete na trešnji za to što mi treba,  htela bih sve i odmah , cene su  najmanje 10 puta niže nego i u jednoj hobi prodavnici ali treba  ispregledati  što više proizvodjača  i odabrati najeftinijeg, bar što se ovoga što ja naručujem tiče jer je kvalitet svega potpuno isti.

 

Nailazila sam medjutim  na neke stvarčice koje čak i kada se kupuje lot od 10 komada   budu  iste cene  kao   u nekoj domaćoj maloprodaji jer pretpostavljam maloprodaja nabavi direktno od proizvodjača ne  1 lot nego 100  po  velikoprodajnoj ceni.

Link to comment

:thumbsup:

 

Taman dok se ja organizujem oko metoda kupovine. Verovatno cu dati kes zeni koja je ovde da mi njen sin iz Kanade plati karticom.

 

Ako i nije 3.0 kompatibilan vidi da li bar radi kao pristojan 2.0

Visa internet Komercijalne banke se placa 250,00 rsd jednokratno, prilikom izdavanja. Nema troskova odrzavanja. Ja je.koristim nekoliko godina, nisam nikada imala problem. Preporucujem svima da placaju iskljucivo internet karticama, tj karticama koje nisu vezane za jmbg, niti za bilo koji drugi racun. Uplacuje se po potrebi, u dinarima, onoliko koliko cete trositi
Link to comment

ja kad sam jednom narucio 200 kom. necega, ne preko alija, vec preko mousera, poslali mi obavestenje da nije moguce kao fizicko lice uvesti toliku kolicinu.

ja onda otisao u savsku i reko da sam to na firmu u stvari narucio. onda sam morao da platim usluge postspeda (koje su oko 4000din) + porez i carinu.

dakle, ne vracaju paket odmah. bar u ovom mom slucaju nije bilo tako ...

Link to comment

ljuttko, ne prave vam problem kod većih količina? Pošto sam čuo da često čim vide da je nečega više vraćaju pošiljaocu i ne pitaju ništa...

ovo su jako sitni komdići, ništa nije veće od 3, 4 cm , recimo mala drvena srculencad, drvo je debljine 2 mm, ceo lot tih paketića košta  5, 6 dolara i drugačije se ni ne isporučuje nego tako, kesica toga 100 komada :D , pretpostavljam jedino da  se ceo paketić  posmatra kao 1 komad nečega.   Nama dvema je ovo prvo naručivanje i  stigao je paketić od 50 komada a žena koja to radi mesecima pouzdano nema registrovanu firmu , mesečno naručuje   3 do 4 paketa nečega od te sitne galanterije.  E sad da li joj naša administracja nešto dodatno naplaćuje ne znam

Link to comment

Visa internet Komercijalne banke se placa 250,00 rsd jednokratno, prilikom izdavanja. Nema troskova odrzavanja. Ja je.koristim nekoliko godina, nisam nikada imala problem. Preporucujem svima da placaju iskljucivo internet karticama, tj karticama koje nisu vezane za jmbg, niti za bilo koji drugi racun. Uplacuje se po potrebi, u dinarima, onoliko koliko cete trositi

To je skroz ok i verovatno cu je izvaditi. Hvala puno.

 

 

 

 

 

nego, koji usb flash od 512giga uzimate?

 

 

Glas rece ovaj

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-512GB-metal-Key-Chain-USB-3-0-Flash-Memory-Pen-Drives-Sticks-USB3-0-Disks/1316023_1921109202.html

 

Sad je nesto skuplji jer mu je istekao onaj popust. Pretpostavljam da svaki cas ubacuju popuste jer vidim da su ga ljudi kupovali po raznim cenama. Nisam nasao neki drugi od 512.

Edited by katamaran
Link to comment

ajde glase testiraj, i mene zivo zanima sta je unutra

 

Sutra... 

 

Neki lik na kupujem prodajem zna za jadac, pa prodaje 256 giga isti takav za 110e

 

Edit: tačnije 128GB za 130e. Prosta računica, jedan gb jedan euro...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Mnogo mi se sviđaju one Salomon patike koje je pazario Glas, pa sam rešila da od ponedeljka odem i uzmem tu internet Visa karticu u Komercijalnoj banci, i da se prepustim čarima on-line kupovine, i slutim da će momentalno da se promene propisi i da mi nešto sjebe kupovinu. Ja sam uvek takav baksuz.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...