Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Mogli bismo da imamo jednu posebnu temu za Aliexpress gde bismo delili proverene bisere (koje smo mi kupili) kao npr taj fleš (koji izgleda stvarno radi!) ili ova jakna ili žileti.

 

Glas Razuman bi trebalo da ima čast da otvori tu temu sa ova tri linka :)

Link to comment

Jakna za 7.70e? I to sam naručio. :D

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6302219561.html

 

Aj baš javi kad stigne na šta liči, držao sam je na wishlisti do skoro... Do sada nisam naručivao odeću (bar dok mi ne javiš da valja jakna :D ) ali keva jeste bez obzira na moje prokušaje da joj objasnim da ne valja odatle naručivati odeću - naravno sve što joj je do sad stiglo je teško sranje..

Link to comment

4 kosta preko 1000. Jednom kupio na buvljaku, kod svercera... Sve izgleda OK, ali od starta tuplji od onih iz prodavnice. Masinica rulz

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

 

Ma da, sve su to u principu jako dobre kopije i to je sve. Samo što nekad razlika u ceni nadomesti manjak kvaliteta, tj proizvod nije toliko skrnaviji koliko je jevtiniji. :)

 

Alibabinu temu može i neko drugi da otvori, kontribuiraću sadržajem, obećajem. 

Link to comment

AliEkspess je postao meka kupaca koji hoće sve i hoće odmah i hoće jevtino, skoro pa džabe. Možemo iskoristiti temu za razmenu iskustava kako uopštenih, tako i oko pojedinih artikala sa kojima su nam cenjeni forumaši imali iskustva.

 

Ono što je bitno da se zna je da je sajt posrednik između nas kupaca i prodavaca. Pare stoje kod Alija™ dok ne potvrdite da ste predmet dobili. Svaka transakcija je obezbeđena povraćajem novca ukoliko artikal do vas ne stigne, a velika većina njih i zamenom proizvoda ili dogovorom manje cene sa prodavcem ukoliko predmet nije kao što je opisan...

Link to comment

Aj baš javi kad stigne na šta liči, držao sam je na wishlisti do skoro... Do sada nisam naručivao odeću (bar dok mi ne javiš da valja jakna :D ) ali keva jeste bez obzira na moje prokušaje da joj objasnim da ne valja odatle naručivati odeću - naravno sve što joj je do sad stiglo je teško sranje..

 

Nije sve tesko sranje, ali se mora naci zlatna sredina. Znaci, ako npr. ova jakna sa linka u originalu kosta 50-100 evra da se kupi u radnji, neka realno povoljna cena na aliju bi bila oko 20-30 usd, jer u principu u nabavci na veliko i kosta toliko. Za 5-6-7 usd mozes dobiti samo jako jeftinu i losu kopiju. 

Link to comment

 Za 5-6-7 usd mozes dobiti samo jako jeftinu i losu kopiju. 

 

Sa kojom može zimi da se ide na fudbal i sl... Za te pare kontam da vredi "rizika" iako u startu pripremim sebe na najgore. 

 

Otvorio sam temu, pa ću zamolim moderaciju da tamo prebaci poslednje i njima slične postove.

Link to comment

U principu carine samo krupnije i skuplje stvari, standardnom tarifom (ne znam tačno koliko) ali ti sve svakako isplati sve i sa carinom.

 

Čini mi se da je Moća kupio mobilni za 120e i da ga je sa carinom izašao 150e.

 

Ja sam kupovao uglavnom sitnice i samo su mi HDMI kabl ocarinili, jer je došao u većoj kutiji a ne u koverti. Odeću teško da će da carine.

Link to comment

naravno, samo je pitanje veličina te robe, npr probao sam neku New Yorker (made in china) košulju  xxl veličine, kada sam je zakopčao primetio sam da mi je stara košulja, nabavljena još u vreme dok se šilo na zapadu, s veličine komotnija :lol:

- naravoučenije xl u kini nije xl po jus standardima, kinezi su izgleda angažovali neke pigmejce da po njihovim merama šiju odeću

Link to comment

^^ Posto ne znam kako da kvotujem sa teme na temu pisem ovde ... ovo sto si rekao za jaknu od 7usd je naravno tacno, za fudbal i do pijace ce biti sigurno dobra. Ja sam se osvrnula na to da se cesto ljudi zalete na jako nisku cenu jer vide da ista stvar moze da se pazari i za 70 i za 7 usd pa pomisle da ce i za najnizu cenu dobiti isti kvalitet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...