Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Na prethodnim stranama je bilo reci o samponu protiv peruti.
 
Ne znam da li postoji vise vrsta peruti i nisam ulazila u tu problematiku, ali evo neceg sta sam primetila: koza glave mi je manje podlozna iritaciji od kako koristim sampon koji u sebi nema Sodium Lauryl Sulfate (SLS). To je inace supstanca koja se nalazi u svim tim tecnim sapunima, deterdzentima itd, i ima sad gomila radova na tu temu i zasto je to lose pa moze da se gugla, ali eto da kazem da na meni proizvodi koji to ne sadrze - dobro rade.

 

Ja ne volim tecne sapune vec za tusiranje i pranje ruku koristim sapun (tu gledam da ima maslinovog ulja i da nije bezveze naparfemisan). Kada su se pre n godina pojavili svi ti proizvodi u tecnom obliku, hajpovano sam ih probala i ubrzo shvatila da mi dosta isusuju kozu a pored toga mi smeta to sto ostave osecaj na kozi kao da nisam dobro isprala. :mellow: I tacno primetim da mi od pranja ruku na poslu, gde je taj tecni sapun, ruke budu mnogo suvlje nego kada to radim kod kuce.

 

Mana tih sampona koji su bez SLS je to, pored toga sto su u startu skuplji jer obicno samo firme koje daju prirodne proizvode se drze toga, je i to sto slabije pene, te covek mora vise da ih koristi. Takodje kao da malo vise zamrse kosu. Meni navedeno i ne cini neki problem jer imam kratku kosu, te eto preporuke za muskarce.

 

//Ja konkretno koristim Alviana sampon.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Moje probleme sa peruti resio je zuti Elseve Loreal (cement, ceramide). Problem je sto ce kako izgleda taj sampon prestati da se proizvodi. Da li neko zna neki drugi sampon slicnog sastava?

Link to comment

lepo cu se ubiti. to je moj sampon koji koristim svakog dana 12 godina, to i zutu masku. maska je nestala pre par meseci, u pravu si za sampon, teze ga nalazim. zasto o zasto? mozda da se nadamo da je nestasica cementa il ceramida i da cim pocne nova sezona da ce ih opet bit, ma sto to biloi? ili da se molimo da bog vrati sampon? i masku.... :(

 

idem sutra da napravim zalihe.

Edited by darling
Link to comment
  • 4 weeks later...

Bila sam u Jasminu da kupim onaj najbolji dezodorans ikad i zakačim rasprodaju razne Sisley šminke. Evo kupila sam podlogu za pola para i zaista je toliko dobra koliko i košta. :-)

Link to comment

nabolji dezodorans  svih vremena je visi sa zelenim poklopcem koji se ne kupuje u jasminu vec u apoteci. 

to je tajna suvih pazuha nas starijih zena. 

Edited by darling
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...