Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

a pare, uzeo li je? :unsure:

Узео, него како -_-

И дао да се направи школа у селу Вёшенская, ту умро, ту га сахранили...

 

A sahranjivali ga i sam sebe sahranjivao, samo tako, bilo to ludo, prezivelo i preko glave preturilo onoliko koliko bi u nekim srecnijim zemljama bilo vise nego dovoljno da lansira i odrzi jedno 10-ak solidnih knjizevnickih i ostalih umjetnickih karijera sa sve pripadajucim performansima :puke:: revolucionisao i komesarisao pa preterao, zamalo da ga streljaju pocetkom 20-ih, jedva zivu glavu izvukao, druzio se sa ondasnjim umetnickim ludacima kojima i do danas tesko da ima ravnih, nesto se i skolovao, uteko u rodne krajeve posto zamalo falilo i da ga pociste u cistkama...

Licno najbolji prijatelj knjizevnika odobrio da ostane ziv, majku ubila nemacka bomba, svega bilo, muljali ga i sa Nobelovom, fini Skandinavci politicarili, oni se, kao, razumeju u knjizevnost, covek se unistavao od pica i na kraju toliko unistio da se to cak i u sovjetskim sluzbenim biografijama priznavalo, a poznato je da su one sve od reda bile idealne, da su se u njima svi voleli i ljubili i do daske bili posveceni borbi za partijsku liniju.

Potpisivao osude disidenata, secao se Чекиста koji su mu radili o glavi i kojima je on spasavao glave, bio doduse i ratni dopisnik tokom Drugog svetskog rata, ali, cudno, taj rat kao da nije bio njegov rat, valjda izgoreo sa Tihim Donom i jednim drugim ratom, onim sa svojima i protiv svojih...

 

shlhv03.jpg

Link to comment

Meni je on (Boban K) sasvim ok, mada - sto se ove knjige tice - nisam stigao ni do kraja prve trecine... :)

Preporuka u svakom slucaju. Isto i Crni cvet - ko nije citao nek' procita. 

C9AjQHOUQAEg9vD.jpg

Link to comment

Crveni petao leti prema nebu.

Vau. Pojma nisam imao za ovo remek delo. Valjalo bi film snimiti po ovome, nesto poput Aferima!

 

Sta citati jos od Bulatovica?

Procitao juce i danas, sunce ti jebem sta ono bi? Cekajuci Godoa i Paranoja u Las Vegasu u jednom.

Link to comment
  • 3 weeks later...

04e2dfe9-8213-4f03-8c9b-da89ea2c7aa3.jpg

 

Sad vidim da ima i istoimeni film, nemam pojma o čemu se radi u filmu i je li uopšte povezan sa knjigom.

Edited by James Marshall
Link to comment

Ja sam počeo. Poklopilo se sa gripom dobijenim na aerodromu u Londonu.

 

Imao temperaturu 40 i halucinacije povezane sa knjigom. Pa sam odustao.

 

Pročitaću jednog dana

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...