Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Postoje li još neki srpsko-njemački paralelni tekstovi osim ovih sto je postavio (postavila) sunny?

Imate li neku preporuku za učenje srpskog za stranca koji ne živi u Srbiji a maternji jezik mu je njemački?

Link to comment
  • 4 weeks later...

pozdrav,

 

imam pitanje u vezi čitanja paralelnih knjiga na tabletu.

 

naime, knjige se nalaze u rtf formatu i na računaru u word-u otvara ih bez ikakvih problema (druga slika).

 

sada želim da čitam na ipad-u u programu ibooks tako da je potrebno konvertovati iz rtf-a u epub format što sam i učinio preko online converter-a (prva slika).

 

postoji li neko rešenje da se ovo sredi da izgleda kao u word-u?

image.png

image.jpeg

Link to comment

napominjem da nema nikakvih problema kada konvertujem bilo koji format u pdf i tako je isto omogućeno da se čita u programu ibooks, ali je daleko lakše za čitanje i preglednije kada je epub formar u pitanju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vec 6 godina radim za svedsku firmu, i dobro nam ide, i sva je prilika da cu jos neko vreme da provedem ovde. Tu i tamo prepoznam po neku rec, jer nam je aplikacija visejezicna, ali bih hteo da naucim malo svedskog i to brzo :)

 

Jel ima neko neke paralelne knjige, da probam ovom metodom, ili mozda ima neku drugu knjigu/prirucnik na engleskom ili srpskom za ucenje svedskog?

Link to comment

Mislim da ja negde jos uvek imam one koje sam pravila kad sam ja ucila, potrazicu, pa cu ti poslati. Ja sam naucila jezik preko tih knjiga, posle dve procitane mi za trecu vec skoro uopste nije trebao paralelni tekst. Bilo bi super ako nadjes neke gramaticke osnove kojih bas nema preterano mnogo kad je svedski u pitanju i naucis neka najvaznija pravila, da ne moras bas da zastajes kod svake reci i rascivijavas da li je odredjena ili neodredjena imenica, ili u kom vremenu je glagol.

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...