Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

walle, ja se potrudio a ti me kuliras :mad:
Ma prijatelju čitam i češkam se po glavi.Elem kore za pitu imam.Bolonjeze sos pravim levom desnom rukom.Sad ovo fajtanje me malo plaši. Vidim da je od krucijalne važnosti...
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma prijatelju čitam i češkam se po glavi.Elem kore za pitu imam.Bolonjeze sos pravim levom desnom rukom.Sad ovo fajtanje me malo plaši. Vidim da je od krucijalne važnosti...
ne mora uopste da te plasi. sipas u casu vode i malo ulja, dohvatis sakom i prskas koru.idealno je ako imas onu prskalicu za fajtanje vesa, ja imam jednu namensku za te stvari.veruj mi banalno je.bitnije je da shvatis da ako resis da bude kao bolonjez sos - da ti sos bude mnogo gusci nego za spagetle. inace ce sve da ti se razlije napolje. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

OK, onda probam. Idem da kupim potrebne stvari.E pa da, probam odmah, pa ako valja super, a ako ne valja mogu baciti. Mada ohladiće se ako bude valjalo... Ih što sam optimista. :lol:

Link to comment

Sto se slanog sira tice, ja postizem odlicne rezultate sa glupom Somborskom fetom.Javi sta si uradio, ako nesto zapne, tu smo.Treba da otvorimo topic podrske "Kuvajmo sa Wallom".

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
svaka cast Aramu na recepisu, ali vidim probleme sa rastanjivanjem piletine, mozda bi tu trebalo jos malo definisati postupak
Ja mislim da je Duda stavljala taj recept ranije.Rastanjivanje piletine - prosto zarezes nozem do kosti, odvojis sto vise kost od mesa sa gornje strane, ali uopste ne sa donje, jer nije namera izvaditi kost.evo jedan jućub za otkošćavanje:http://www.youtube.com/watch?v=eEcPfM6ACVEznači, sve isto, osim sto ne sečes sa donje strane, nije uopšte teško. a, na kraju krajeva, nije ni neophodno ako su sitniji pilići. Edited by aram
Link to comment
To care! Baš sam se pitao kako da prepoznam slani sir za Vasin pituljice.
aaaa zaboravio sam da ti kazem da izdinstas praziluk pre stavljanja u pite!!!!!!
Link to comment

ja cu sad nesto da sprčkam pa odoh napoljea ideja je da napravim neke ćuftice,prznem ih malo,izvadim pa tu izdinstam cluk,papriku,tikvicu nalijem nečim,još ću da odlučim čime,vratim ćuftice da krčne i gotovo...kasnije skuvam pirinac

Link to comment
aaaa zaboravio sam da ti kazem da izdinstas praziluk pre stavljanja u pite!!!!!!
Bez brige, ignorisao sam praziluk. :DElem, kiselo mleko, somborska feta, kore... Biće pipavo. Ali na muci se poznaju junaci. Biće i domaća kokošija, da ne bude baš totalni promašaj, ako jel, ne uspe.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...