Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

subotičani u ns rade dobar posao. Petrus drže oni isti što drže boss u su. Boss je sinonim za value for money.

 

jeo sam samo doručak (jaja, kobasica) ali je to uzbiljan obrok za 300 kinti.

 

možda u vine&deli bolje spreme sama jaja, ali je tamo to zadovoljstvo jedno 50% skuplje, a ovde ćeš se odvaliti jer stave i pomfrit i vruće hlepčiće i salaticu.

 

probaću nešto ozbiljnije s menija čim pre.

Edited by nisam ja
Link to comment
  • 4 weeks later...

Prošle nedelje najzad palo upoznavanje sa Brkom iz Jelašnice kod Niša. Iako se obično nakon silnih preporuka velika očekivanja na kraju uruše ko kula od karata, ovoga puta sam dobio sve o čemu su mi pričali a možda i prekoviše, tako da se pridružujem klubu obožavalaca ovog skromnog objekta u pustom selu pre Suve planine.

 

Petak oko 3 svi stolovi zauzeti, krcati ićem i pićem, a govorilo se barem 5 različitih jezika ne računajući srpski i niški. Kad počneš sa dobrom rakijom i sukanom pitom, pa pređeš da mažeš sve one njihove salate na bazi sira na vrelu pogaču, pa dočekaš mešano meso gde ne znaš dal je bolje ono ovčije, juneće ili svinjsko a sve zalivaš pivom koje ne stiže da se umlači i kad sve to na kraju platiš manje od 10e po čoveku onda znaš da si tog dana otkrio nešto posebno. U pustom selu pre Suve planine gde mobilni ne dopire.

 

Viva Brka.

Link to comment
On 1/24/2018 at 11:18 AM, nisam ja said:

Boss je sinonim za value for money.

 

bio nekad sad se raspadaju po svim šavovima jedno vreme nismo dolazili jer su zapošljavali imbecile pa su onda uklavirili i oni da moraju neke stvari da se dovedu u red elem ja sam s njima završio kad su kurvinski smanjili porcije za kineski meni recimo ranije su činije izgledale normalno i bile filovane normalno za te pare

 

e onda su se ko većina Modernizovanih daunsajzovali nabavivši ove prevarantske činije koje pored fensi isečenih ivica imaju i ispupčeno dno i realno nikad nisu ovako pretrpane ko za slikanje 

 

piletina_sa_przenim_karfiolom.JPG

 

a uostalom ko je blesav da jede tamo kad 100 m dalje ima burgeraj ko bombona :fantom:

Edited by Hella
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kod Duće u Veterniku, jagnjetina kao med, topi se. Puno k'o oko, obavezna rezervacija ako mislite da nadjete sto. Duća pravi domaćin, iz Mrkonjića, kaže da se ponekad i zapjeva spontano. Ambijent kombinacija drveta i kamena, u uglu peć na drva... Konobari odlični, brzi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...