Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

E da, bile su te 2 i u Cetinjskoj ali mislim da radi samo jos jedna, ova je blize Domu omladine, ulicica je zapravo pocetak Skadarske i kad presece dvaesdevetog izlazi pravo na Skadarliju. Posebno dobro snabdeveni sa raznim vrstama lana, jedna lljubicasta aljinotunika porekla otud me upravo greje.A setih se i Karan prodavnice u Bulevaru preko puta pravnog ( molim asocijativne da , ovaj, ne misle svasta apropo imena radnje cool.gif )

cetinjska. tu su bile na jako kratkom potezu dve radnje sa materijalima, vrlo mastovito snabdevene.
Link to comment
Doprinos temi u vidu preporuke prodavnica materijala :wub: U Zemunu za koju je mislim pitala Morgana - bivsa robna kuca Zvezda na trecem spratu - Italteks
Italtes. To je ista ona kao u Golsvortijevoj i na Banovom Brdu kod bioskopa Roda Ja sap prosle zime kupila vuneni stof za kratku jaknicu + postavu za oko 1500dinSvile imaju lepe, na prvi pogled se ucini da je skupa, ali je ona tako lagana da te opet iznenadi svojom jeftinocom :D
Link to comment

Dobro me podsetiste na novu Burdu, mogla bih da kupim..Samo nešto da kažem o tom strpljenju za šivenje koje se nekoliko puta spominjalo. Nisam ni ja na početku imala stpljenja, a kad mi nešto ne ide umela sam i da plačem, da besnim, ili da se kunem da neću više nikad u životu sesti za mašinu. Jednom sam, u nastupu besa zbog nemoći da uradim neku foru, isekla na komadiće sve što sam do tada sašila. Onda sam pokušala da poslušam mamu: Kad ti nešto ne ide, kad krene nervoza, odmah sve ostavi, batali, i zaboravi. Odmori malo pa se za sat, dva tri, kad prođe, vrati i nastavi, biće sasvim druga priča, naći ćeš rešenje. Mada ovo može da bude i 1 univerzalni recept, on kod mene zaista uspeva pri šivenju. Retko kad sve ide glatko, čak i kad šiješ najprostije stvari iskrsnuće neki problemčić. Ako takav problem ne može dugo da se reši a nervoza se povećava, ti to ostaviš, i vratiš se da nastavih baš onda kad ti se ponovo javi želja za šivenjem.

Link to comment

Eeee, bas tako. Ali se treba dobro drzati novcanika i plana jer ume da bude zarazno ako su ti oci gladne kad se tamo nadjes pa da kao ja zavrsis sa kolicinom fenomenalne viskoze u nekom svila tkanju dovoljnom za bogato nabrani svadbarski sari. Sto mi nije bila namera ali je posluzilo za igranje i isprobavanje kako je to biti indijska mlada :)

Italtes. To je ista ona kao u Golsvortijevoj i na Banovom Brdu kod bioskopa Roda Ja sap prosle zime kupila vuneni stof za kratku jaknicu + postavu za oko 1500dinSvile imaju lepe, na prvi pogled se ucini da je skupa, ali je ona tako lagana da te opet iznenadi svojom jeftinocom :D
Link to comment
Eeee, bas tako. Ali se treba dobro drzati novcanika i plana jer ume da bude zarazno ako su ti oci gladne kad se tamo nadjes pa da kao ja zavrsis sa kolicinom fenomenalne viskoze u nekom svila tkanju dovoljnom za bogato nabrani svadbarski sari. Sto mi nije bila namera ali je posluzilo za igranje i isprobavanje kako je to biti indijska mlada :)
Jooj nemoj o tome.. Juče sređivala garderobu i našla neke materijale kupljene ko zna kad, i nikad upotrebljene. Sve po sistemu, jao što je lep materijal - smisliću naknadno za šta da ga upotrebim..Inače, juče nađem još 4-5 što haljina što suknji na koje sam skroz zaboravila, a nisu loše, samo treba malo da se oplemene.. Osećam se kao da sam našla neke zaboravljene pare :D
Link to comment

Imam , komada vise, metara nepoznato, kad prevrcem u potrazi za nekim krpljenjem sama se iznenadim. Ako potraje ova besparica nosim se mislju da rasprodajem preko foruma ilitakonekako : Ljuttko, the krizni biZmismen:Os se uortacimo :lol:

Sve po sistemu, jao što je lep materijal - smisliću naknadno za šta da ga upotrebim..
Link to comment

Kad vidim Azijatkinjice sa onim carapicama do kolena, a na stiklicama i u pokracoj suknjici poludim. :wub: Korejke i Japanke mmm. :heart:sox.jpg

Edited by noskich
Link to comment

oboriste me s nogu ovim aljinčicama :wub: godinama furam sve varijante safari stila, nikad ne izlaze iz mode, sve ostalo - za dušu. blam me da se falim, ali najbolja kolekcija materijala - moja kućna. nema šta nema, kad me potera inspiracija, vadim i šijem. uz kolekciju ide i oveća kutija sa džidžabidžama... krenite da skupljate, vredi.što se tiče kursa šivenja, burda je odlična za početak. sve tips&tricks sam naučila prateći njihova uputstva (paspulirani džepovi npr, rupice, paspuli, itede). svaki model može da se prilagodi i izmeni, važan je dobar kroj za početak. čak sam mojoj snajki sašila venčanicu od svile (a ona kreator-dizajner!!), koristeći neke burdine krojeve. naknadno je ona sama oslikala bojama za tekstil neke zlataste motive, ispalo je bolje nego što smo očekivale. moj savet: hrabro se upustite u smele kombinacije boja, sve je dozvoljeno, ne može da omane. i da, zasićene boje (poput ove 1 modestine) su uvek, ali uvek pun pogodak.

Link to comment
(iscupao sam ove informacije sa dna kace, molim da se zabelezi moj doprinos temi)
naravno, naravno, hvala na informacijama, kolega :wub:
zasićene boje (poput ove 1 modestine) su uvek, ali uvek pun pogodak.
u vezi sa zasićenim bojama (dobar naziv inače, nisam ga znala), 1 fenomenalna kombinacija kakvu bih volela da imam:zasiceno-belokomb.jpg
Link to comment

decentna šanel kombinacija baš onako, moj tip :wub: liči na lan, njega nikad previše u letnjoj garderobi. ps: izraz "zasićen" je malo profi, i koristi se često u modnim i dizajnerskim krugovima. već pomenuta snajka (sada već ex, mog brata) me uputila u mnoge tajne tekstilnog dizajna, vodala na neke svecke sajmove (a ja joj zauzvrat prevodila kataloge <_< ). bio je to ambijent u kome sam istinski uživala, tu i tamo uspevala da ćapim koje parče dobrog materijala, za dž. vredelo.

Link to comment
bio je to ambijent u kome sam istinski uživala, ..
Mogu da zamislim. Meni je 1 od životnih ideja bila da imam butik, i da sama kreiram stvari u njemu. Ali pošto mislim da to ne bi bio isplativ posao, ta 1 ideja sačekaće da mi padnu s neba neke 1 pare, sa kojima bih taj posao mogla opušteno da radim..
Link to comment

Evo, mozes da cekas da ti padne 1/2 para. Onda ja dodjem sa drugom 1/2 i sa svojim kesama nakita i materijala i ideja. A u jednom delu radnje bi bila i neka kafe-poslasticarnica - voce, kolaci, kafe, prirodni sokovi.... da se musterija okrepi dok Luka zacas nesto prostepa i pachule prisije poslednju perlicu.

Link to comment
Evo, mozes da cekas da ti padne 1/2 para. Onda ja dodjem sa drugom 1/2 i sa svojim kesama nakita i materijala i ideja. A u jednom delu radnje bi bila i neka kafe-poslasticarnica - voce, kolaci, kafe, prirodni sokovi.... da se musterija okrepi dok Luka zacas nesto prostepa i pachule prisije poslednju perlicu.
Ma kakvi kolaci bre. Ja cu vodim taj treci deo ducana, a i ucestvujem sa 1/3 love.Ti radi one perlice i bisere i ciipku.Ili podelimo ducan na dva dela. Ja vishe volim te "zasicene boje" i safari stil,aljinice -kosuljice ( a tu perlice ne idu),ali mushterije iz oba dela ducana vole "Perlwein", jal suhi jal sladak,moze i u roza boji.
Link to comment
Jooj nemoj o tome.. Juče sređivala garderobu i našla neke materijale kupljene ko zna kad, i nikad upotrebljene. Sve po sistemu, jao što je lep materijal - smisliću naknadno za šta da ga upotrebim..Inače, juče nađem još 4-5 što haljina što suknji na koje sam skroz zaboravila, a nisu loše, samo treba malo da se oplemene.. Osećam se kao da sam našla neke zaboravljene pare :D
eee. jednom smo tako, za vreme sankcija ujedinjenih nacija, posashivale sve sto smo nashle u kuci. al gle chuda, izgleda da je ostalo neshto i za svecku ekonomsku krizu. narochito onaj 1 textil sto se vika kiwi. poshto ga ima na metre, mora da je bio ober popularan :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...