Jump to content
IGNORED

Video tehnike


Sludge Factory

Recommended Posts

@ Teacher: E ako imas i neki klip na youtubu ili slicno, postavi i njega, da vidim malo kako izgleda.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    52

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Zmitjkoe

    11

  • InvisibleLight

    11

the filmmaker's handbookproslo je kroz moje ruke sve i svasta, ovo je knjiga koju nikada necu dati ili prodati. apsolutno sve sto zelis da znas o tehnickom procesu pravljenja filma (ne samo digitalno)znas, uz svo duzno postovanje prema tehnologijama, prica je najvaznija. dobra prica ne bira medij. za pisanje scenarija koristim final draftimas danas fotoaparate koji prave fenomenalne klipove i kada se to lepo namontira, to moze odlicno izgleda. cak i jebeni iphone sa odredjenim aplikacijama pravi slike da se smrznes! ja kada radim nesto uvek imam na umu ovaj redosled (to je moj licni izbor):1. prica2. slika3. zvuk1. prica: sta zelim da kazem; na koji nacin, zbog cega, zasto....2. kompozicija slike -> manipulacija gledaoca....divna knjiga isto je ne bih prodala the visual story , u kojoj je visuelno lepo opisano kako se moze kroz kameru manipulisati pricom putem slike. 3. zvuk je neverovatan koliko je bitan. tako deluje da nije a jeste....a da bi imao dobar zvuk.....jao brate mili, moras da imas dobru opremu, moras da znas ili imas nekog ko to moze da dotera i ocisti (pro tools je najjcesci program za obradu zvuka)....verujem da cu tokom vremena dopunjavati i menjati ovaj redosled...mada prica iz licnih principa mora biti uvek broj jedan. sto bi rekao jedan moj drug, progovorila bih i da mi dupe zasiju....---ti prvo moras da imas pricudobro je 'zategni'zatim koji ti je budzet? ja sam na primer tezak ljubitelj filmske trake i sa kilometra primetim razliku cak i kada je naduvano na 70mm da li je snimano digitalnim kamerama ili filmskom....ali zbog nemanja para kupih semiprofi kameru koja snima tacno nesto izmedju digitalne i filmske slike....kamera je Canon XL2 i sa njom snimam koncerte i sta god stignem. montiram u premieru pro, ali sada kada sam naucila avid express pro, definitivno cu da se okrenem avidu jer je mnogo stabilniji. samo jos da nadjem krekovan program. ako imas para (za moju kameru plus neophodna oprema treba ti oko pet hiljada dolara, odmah da ti kazem da je bolje da imas jako rame i ledja. prilicno je teska i nezahvalna za snimanje. za mene, sitno celjade do 60 kila, definitivno nije, ali jebiga da imam svog kamermana drugacije bi bilo....i da volim da koristim stalak koji ne volim. kamera je odlicna jer imas mogucnost i drop i non-drop frame da snimas, i ima image stabilizitaro....film wassup rockers je sniman samo njom....ne znam koliko si upucen u tehnicki deo....ali prvo napravi budzet da bi mogli ozbiljnije da pricamo.radila sam na bolexima (filmska kamera koja prima 16mm i super16mm), isto su nezahvalne za rukovanje, ali zato je slika predivna. film 'pi' od darren aronofskog je snimam sa bolex h16....to su kamere ciji je motor jako glasan pa moras posebno da snimas audio. za bolex ti je obavezan merac svetlosti jer viewfinder nije 'realan'....----licni izbor u vezi aparata za slikanje je stari nikon fe....da li me sere ili ne....ali slike koje izadju iz tog aparata su upravo onakve kakve sam imala u glavi. odisu toplinom i dubinom. od srca ti preporucujem ove dve knjige jer ce biti odskocna daska za dalje....njima ce ti se otvoriti jedan potpuno novi svet i nove dimenzije....snimiti nije samo pritisnuti rec ili namontirati u nekom programu.p.s. ako nisam nesto odgovorila, pitaj me.....PUNO SRECE I STRPLJENJA! fokus, fokus, fokus....i da....regitruj se na withoutbox.com i salji filmice na festivale,.....nikad se ne zna :)) Edited by mustang
Link to comment

Uh, ne bih mogao da skrpim pet hiljada dolara ni da mi je zivot u pitanju :D A i za pocetak mislim da ne bi bilo neophodno. Ovo sto ticer kaze mi zvuci ok, za pocetak. Hvala za ove knjige i ostale lepe reci. BTW, gde najbolje i najlakse mogu da se skinu ovi programi premiere, pro tools, final cut (mada mislim da on nema za windows os, ili gresim) itd?

Link to comment

Trazio na torentima i rapidu, mada samo ovlas, nisam se udubljivao, ali ima brdo nekih varijanti, uopste ne mogu da provalim sta da skidam. Ali, dobro, moram prvo komp da nabudzim™ (sto imam u planu da radim u narednih par dana, cim prodju ove svecarske buckanalije™), jer ovaj stari/sadasnji ne moze ni notepad vise da izdrzi.

Link to comment

Salim se. Tamo si mogao da nadjes odgovore na mnoga pitanja. Ako te vec interesuju foto i video kamere onda bi mogao u razmatranje da uzmes i Canon 5d MkII, posto je ona i jedno i drugo - u najboljoj varijanti (znam sta pricam cool.gif ). I nije ti potrebno pet soma dolara vec samo dva soma neurona (recimo da u prvo vreme mozes da pozajmljuses objektive, posto puno ljudi okolo ima Canone). Evo ti link gde mozes videti sta ova kamera moze:ReveriePaznja: mozes ostati bez daha. :lol:

Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...