Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Serija koju najviše volim je prvi serijal Zvezdanih staza. Napominjem, koju najivše volim.Najboljom smatram novu Galaktiku. U stvari, smatram je jednom od najboljih dramskih serija koje sam gledao.U najvoljenije (ali svakako ne u najbolje :lol: ) spada i Svemir 1999. Bukvalno sam je obožavao kao klinac. A kad je tetka kupila kolor TV... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Mešaš kompletan žanr sa podžanrom. Sve što si ti nabrojao ovde spada u podžanr Space opera, a SF je daleko širi pojam. Fringe je nešto slično X-Filesu, samo prilagodjeno za 21. vek i za sada nije toliko naivno. Sve preporuke.
prosli ponedeljak nedelje ukacih na sci-fi prve dve epizode (pilot i prvu) x-files. oh mother, da ono sad prvi put gledam prekinuo bih na pola prve epizode. koliko uzasne glume, kadrova, kamere, dijaloga, zapleta ... ono nije ni b produkcija, al nam je 1993. bilo revolucionarno ! toliko o tome koliko su sada ogromna ocekivanja od ovakvih serija. disclaimer : naravno da su posle podigli dosta toga na najvisi nivo - pricam iskljucivo o season 1.
Link to comment
prosli ponedeljak nedelje ukacih na sci-fi prve dve epizode (pilot i prvu) x-files. oh mother, da ono sad prvi put gledam prekinuo bih na pola prve epizode. koliko uzasne glume, kadrova, kamere, dijaloga, zapleta ... ono nije ni b produkcija, al nam je 1993. bilo revolucionarno ! toliko o tome koliko su sada ogromna ocekivanja od ovakvih serija. disclaimer : naravno da su posle podigli dosta toga na najvisi nivo - pricam iskljucivo o season 1.
Ma nedavno sam pogledao sve epizode, baš zbog toga. Prve dve sezone su bile bukvalno: šta je, bre, ovo? A sećam se kako nam je onomad to sve delovalo spektakularno. A najviši nivo X-Filesa nije po današnjim merilima ni trećina Fringea.
Link to comment

Imam pitanje za malo starije ljubitelje SF-a, možda nije za ovu temu, ali ne znam bolje mesto.Pre zilion godina na TV Beograd, leti su išle emisije koje je vodio Nebojša Đukelić i zvale su se Karika koja nedostaje, i bile su o filmskim žanrovima koji fale u programu. Tako da su jedne godine bili kaubojci, pa sledeće melodrame i jedne godine ukačiše SF filmove. Pre svakog filma u studiju bi se voditelj i tri-četiri gosta proseravali, i to niko uglavnom, nije ni slušao ni gledao. Međutim, ja sam jednom odgledala i njihov smarački razgovor u okviru koga su pustili kratki SF film za koji hoću da pitam. Film je mnogo sladak i radi se o zemlji u kojoj stalno vlada mrak i svi ljudi imaju životni vek od 5 dana, za koje se rode, odrastu i ostare. Postoji legenda da će se roditi dete koje će uspeti da pređe sedam gora,mora i sl. i onda će otvriti kapiju i svetlost će obasjati zemlju i svi će živeti normalan ljudski vek. Godinama pokušavam da saznam kako se zove i ko ga je napravio, sećam se da su ti gosti u studiju svi bili u raspoloženju tipa hvalospevnom :D ,pitala sam neke drugare koji se bolje razumeju u SF od mene ali niko nije znao.Pa, ako neko ovde slučajno zna, ja bih bila do neba zahvalna.

Edited by Arkadija
Link to comment
Imam pitanje za malo starije ljubitelje SF-a, možda nije za ovu temu, ali ne znam bolje mesto.Pre zilion godina na TV Beograd, leti su išle emisije koje je vodio Nebojša Đukelić i zvale su se Karika koja nedostaje, i bile su o filmskim žanrovima koji fale u programu. Tako da su jedne godine bili kaubojci, pa sledeće melodrame i jedne godine ukačiše SF filmove. Pre svakog filma u studiju bi se voditelj i tri-četiri gosta proseravali, i to niko uglavnom, nije ni slušao ni gledao. Međutim, ja sam jednom odgledala i njihov smarački razgovor u okviru koga su pustili kratki SF film za koji hoću da pitam. Film je mnogo sladak i radi se o zemlji u kojoj stalno vlada mrak i svi ljudi imaju životni vek od 5 dana, za koje se rode, odrastu i ostare. Postoji legenda da će se roditi dete koje će uspeti da pređe sedam gora,mora i sl. i onda će otvriti kapiju i svetlost će obasjati zemlju i svi će živeti normalan ljudski vek. Godinama pokušavam da saznam kako se zove i ko ga je napravio, sećam se da su ti gosti u studiju svi bili u raspoloženju tipa hvalospevnom :D ,pitala sam neke drugare koji se bolje razumeju u SF od mene ali niko nije znao.Pa, ako neko ovde slučajno zna, ja bih bila do neba zahvalna.
Сећам се и емисије и мало сам старији, али немам представу на шта мислиш. Сигурна си да није неко камено доба или да није анимиран?
Link to comment
Сећам се и емисије и мало сам старији, али немам представу на шта мислиш. Сигурна си да није неко камено доба или да није анимиран?
kameno doba zavisi od godišta cool.gif . Sto posto je bilo u toj emisiji, igrani je film i na engleskom jeedit: sad sam pitala sestru i ona se seća tog filma i isto pamti da je bio u Karici koja nedostaje Edited by Arkadija
Link to comment
kameno doba zavisi od godišta cool.gif . Sto posto je bilo u toj emisiji, igrani je film i na engleskom jeedit: sad sam pitala sestru i ona se seća tog filma i isto pamti da je bio u Karici koja nedostaje
Ma da li se film dešava u kameno doba sam mislio. :)
Link to comment
Imam pitanje za malo starije ljubitelje SF-a, možda nije za ovu temu, ali ne znam bolje mesto.Pre zilion godina na TV Beograd, leti su išle emisije koje je vodio Nebojša Đukelić i zvale su se Karika koja nedostaje, i bile su o filmskim žanrovima koji fale u programu. Tako da su jedne godine bili kaubojci, pa sledeće melodrame i jedne godine ukačiše SF filmove. Pre svakog filma u studiju bi se voditelj i tri-četiri gosta proseravali, i to niko uglavnom, nije ni slušao ni gledao. Međutim, ja sam jednom odgledala i njihov smarački razgovor u okviru koga su pustili kratki SF film za koji hoću da pitam. Film je mnogo sladak i radi se o zemlji u kojoj stalno vlada mrak i svi ljudi imaju životni vek od 5 dana, za koje se rode, odrastu i ostare. Postoji legenda da će se roditi dete koje će uspeti da pređe sedam gora,mora i sl. i onda će otvriti kapiju i svetlost će obasjati zemlju i svi će živeti normalan ljudski vek. Godinama pokušavam da saznam kako se zove i ko ga je napravio, sećam se da su ti gosti u studiju svi bili u raspoloženju tipa hvalospevnom :D ,pitala sam neke drugare koji se bolje razumeju u SF od mene ali niko nije znao.Pa, ako neko ovde slučajno zna, ja bih bila do neba zahvalna.
Jel ovo?http://www.youtube.com/watch?v=O0v9CrmEpT8
Link to comment
Sad počela Tera Nova na fox life, gledam, deluje zanimljivo.mislim, kako čujem ima dinosaurusova, znači meni je super ^_^
Nemoj da te to zavara, serija je ispod svakog nivoa Edited by Arkadija
Link to comment
Počeo mi je zanimljivo, posle se malo rasplinuo, a odustao sam posle jedno 4-5 epizode druge sezone. Jednostavno, bilo je previše dosadno.
+1mada, sada uhvatim poneku epizodu iz te druge sezone na SCI FI-u, i može da se odgleda, onako potpuno neobavezno
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...