Jump to content
IGNORED

Hardware, chip design i sl. u Srbiji zemlji


Recommended Posts

OK, zanimaju me firme u Srbiji koje se bave digitalnim hardverom (ASIC/FPGA, SoC, stogod), chip design (& verification ako bas mora...mada to nesto ne volem), embedded systems, itd.Do sada sam naleteo na dveHDL Design House - prvi put cuo za njih kada sam video na B92 da su jedne godine osvojili nagradu neke agencije/ministarstva za najboljeg izvoznika u segmentu malih/srednjih preduzeca ili tako nesto. Izgledaju vrlo profi i ozbiljno medjutim osim njihovog sajta i pojavljivanja njihovog imena tu i tamo nisam mogao da nadjem bogznasta (osim jednog komentara na elitesecurity forumu koji je glasio "o ovoj firmi sve najgore"). Kuriozitet, pored BGa imaju i design centar u Cupriji :huh:ELSYS Eastern Europe, ispostava francuske firme u Beogradu, izgledaju vrlo ozbiljno (a francuska maticna firma jos ozbiljnije), naisao na njih slucajno guglajuci "vhdl srbija". Izgledaju mi nekako "stabilnije" od ove prve firme jer su direktni "outsorcing" zapadnjaka (100% u stranom vlasnistvu) dok su ovi gore domaca privatna firma.Elem, ima li toga jos? Zna li neko nesto vise o gore navedene 2 firme? Eni info iz grejtli aprisijejted.

Link to comment
HDL Design House - prvi put cuo za njih kada sam video na B92 da su jedne godine osvojili nagradu neke agencije/ministarstva za najboljeg izvoznika u segmentu malih/srednjih preduzeca ili tako nesto. Izgledaju vrlo profi i ozbiljno medjutim osim njihovog sajta i pojavljivanja njihovog imena tu i tamo nisam mogao da nadjem bogznasta (osim jednog komentara na elitesecurity forumu koji je glasio "o ovoj firmi sve najgore"). Kuriozitet, pored BGa imaju i design centar u Cupriji :huh:
O njima sve najgore. Lik koji je vlasnik nam se pre par godina qrčio na nekoj prezentacji na faxu, pričao priče "radi se od 8 dok se ne završi, nema odmora, blablabla" sve uz smešak. U praksi je zaista tako, ljudi gledaju da uteknu odatle.
ELSYS Eastern Europe, ispostava francuske firme u Beogradu, izgledaju vrlo ozbiljno (a francuska maticna firma jos ozbiljnije), naisao na njih slucajno guglajuci "vhdl srbija". Izgledaju mi nekako "stabilnije" od ove prve firme jer su direktni "outsorcing" zapadnjaka (100% u stranom vlasnistvu) dok su ovi gore domaca privatna firma.
Oni nisu loši, pozapošljavali mi pola smera. Nije neka kinta da padneš u nesvest, ali nije izrabljivanje, 9-5 radno vreme, šalju zaposlene s vremena na vreme u Nicu na mesec-dva da rade i slične outsourcing varijante, džabe šalju zaposlene (sve) na godišnje seminare kompanije, prošle godine Peking, ove godine Pariz,menadžment im je opušten... Doduše, ne nadaj se da ćeš kod njih da radiš ne znam kakav dizajn, većinom se radi testiranje i još neke stvari u koje se ne razumem šta su pošto nisam iz te struke. Inače oni zapravo rade za TI.što se ostalih tiče, znam da su asistenti sa mog faxa angažovani oko nekih manjih firmi koje se bave tom oblašću, nije to ništa fensi, extra, ali slabo znam detalje....šta si završio od škole?
Link to comment
OK, zanimaju me firme u Srbiji koje se bave digitalnim hardverom (ASIC/FPGA, SoC, stogod), chip design (& verification ako bas mora...mada to nesto ne volem), embedded systems, itd.
Е бедак, да си реко аналогни па да те врбујем да дођеш у Швабију. cool.gif Овако ништа. Тај елсис је партнерска фирма неколико ликова, и углавном ради за ТИ. Један од тих партнера је неки наш лик који је дошао у Бг. да отвори овде дизајн центар. Идеја му је била да ради аналогну електронику између осталог, али докле је то стигло не знам.
Link to comment
OK, zanimaju me firme u Srbiji koje se bave digitalnim hardverom (ASIC/FPGA, SoC, stogod), chip design (& verification ako bas mora...mada to nesto ne volem), embedded systems, itd.
Vidi ako na Informatika Beograd ima nesto. Oni uspesno rade industrijske racunare vec 20 godina (kod njih je tada presla vecina ekipe iz nekadasnjeg "Lola Racunari" iz Zeleznika). Edited by Yoyogi
Link to comment
što se ostalih tiče, znam da su asistenti sa mog faxa angažovani oko nekih manjih firmi koje se bave tom oblašću, nije to ništa fensi, extra, ali slabo znam detalje....šta si završio od škole?
Bachelor racunarstvoMaster elektronikai to btw nisu "bolonjske" diplome...mnogo blize nasim "starim" dipl. ing. i magistraturama
Е бедак, да си реко аналогни па да те врбујем да дођеш у Швабију. cool.gif Овако ништа.
Eh :D sigurno da nema nesto digitalno, dosao bi ja u Svabiju...tenks evribadi
Link to comment
O njima sve najgore. Lik koji je vlasnik nam se pre par godina qrčio na nekoj prezentacji na faxu, pričao priče "radi se od 8 dok se ne završi, nema odmora, blablabla" sve uz smešak. U praksi je zaista tako, ljudi gledaju da uteknu odatle.
Sram da te bude. ogovaraš firmu poput moje. radim crnački i ne pada mi napamet da pljujem po panji. umesto, da kažeš fala, ako nađeš firmu i posao kojega voleš. esinovac, u moje vrijeme, hakerisali smo po dvajest sati dnevno. sve za džabaka. da bi napisao jedan kompajler teba da kreiraš oko ijadu funkcija. svaka po par uri. to naravno u slučaju kada točno znaš šta oš. PS:glavna nagrada nije plata, no prosvećenje (vlastiti design). capito? Edited by billadni
Link to comment
To je bezveze, rade najbanalnije stvari bez mogucnosti napretka. U Nici im je valjda zajednicki razvojni centar sa nekom od poznatih americkih kompanija (cini mi se Motorola) i to sve zvuci zanimljivi, a svodi se na rad u boksu na osnovnim stvarima bez ikakvih mogucnosti za napredak. U Pekingu su, koliko znam, testirali mobilne telefone po principu ima domet/nema domet :lol: i taj deo je valjda obustavljen. Radio je kolega iz firme tamo, kaze da je ok, ali nema napretka + relativno mala kinta.
Када помислимда сам хтео да радим за њих :lol: .
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 4 years later...

Moja iskustva:

ELSYS:
Vrlo čudni ljudi. Pozovu vas na intervju, a onda ćaskaju malo sa vama tipa:
jel na faksu i dalje predaje "taj i taj"?;
sta radi "ovaj"?;
a onda vam pricaju kako ćete raditi na verifikaciji itd. i više vas nikada ne pozovu. Tvrde da je početna plata 600e.

HDL Design House:
Tvrde da imaju bolje početne plate u odnosu na ostale (nisu rekli koliko). Popricate sa direktorom, sta ste radili u toku studija, sve super. A onda imate razgovor sa psihologom. Tu dobijate pitanja da li ste mokrili nakon sedme godine u krevet. Da li je neko u vasoj porodici retardiran. Da li ste ispušteni na glavu po rođenju. Da li čarape na žici moraju da budu uparene kada se suše. Gledate ove bolesne slike https://en.wikipedia.org/wiki/Rorschach_test I tako to traje oko sat, sat i 30min.

Ne bih nikome preporučio ove firme.

Link to comment

a onda vam pricaju kako ćete raditi na verifikaciji itd. i više vas nikada ne pozovu. Tvrde da je početna plata 600e.

 

 

Ovo je bilo moje iskustvo (pre jedno 9 godina). Sa HDLom sam samo imaju kratku prepisku mejlom, onda sam od ljudi koji su imali kontakt s njima shvatio da treba bataliti. Posle sam batalio i chip design kao takav :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...