Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Ovako. Moje sokocalo sam dobio direktno iz Kine tj. doneo mi muz jedne drugarice pa me je kostao 120e.

Inace kosta 128e kod najpouzdanijeg prodavca na Aliexpressu. Sto se tice carine ona je 30% otprilike. neko je napisao na drugom forumu da cenu u dolarima uzmes kao cenu u evrima posle carinjenja tj. ako Fon kosta 172$ vas ce sa carinom izneti 172e. E sad postoji jedna dobra stvar sto se sa Kinezima mozete dogovoriti da na pakovanju napisu sta vi zelite tako sam ja zeznu stvar i za burazerov fon koji sam narucio na Aliju rekao da napisu da je u pitanju mobilni telefon i da vredi 65$ ali nije uspelo otvarali su mi paket i procenili ga na 100$ pa sam platio carinu 2800din. Dok je lik sa drugog foruma trazio da mu napisu mp3 plejer a obzirom da je pakovanje tog telefona dosta malo nisu ni otvarali paket i dobio ga je bez ikakve carine. Znaci sve zavisi od toga u cijoj smeni se zalomi da vam carine paket. Mada iz tudjih iskustava cujem da ako carini NS carina sanse da se provucete da ne platite carinu su ravne nuli.

@roger mozes li mi reci tacan naziv telefona?

Edited by Moća
Link to comment

Ovako. Moje sokocalo sam dobio direktno iz Kine tj. doneo mi muz jedne drugarice pa me je kostao 120e.

Inace kosta 128e kod najpouzdanijeg prodavca na Aliexpressu. Sto se tice carine ona je 30% otprilike. neko je napisao na drugom forumu da cenu u dolarima uzmes kao cenu u evrima posle carinjenja tj. ako Fon kosta 172$ vas ce sa carinom izneti 172e. E sad postoji jedna dobra stvar sto se sa Kinezima mozete dogovoriti da na pakovanju napisu sta vi zelite tako sam ja zeznu stvar i za burazerov fon koji sam narucio na Aliju rekao da napisu da je u pitanju mobilni telefon i da vredi 65$ ali nije uspelo otvarali su mi paket i procenili ga na 100$ pa sam platio carinu 2800din. Dok je lik sa drugog foruma trazio da mu napisu mp3 plejer a obzirom da je pakovanje tog telefona dosta malo nisu ni otvarali paket i dobio ga je bez ikakve carine. Znaci sve zavisi od toga u cijoj smeni se zalomi da vam carine paket. Mada iz tudjih iskustava cujem da ako carini NS carina sanse da se provucete da ne platite carinu su ravne nuli.

@roger mozes li mi reci tacan naziv telefona?

 

Zar su carinici ikad gledali račun odnosno napisanu cenu? Oni bi trebalo da imaju svoje liste vrednosti artikala i da carine po toj osnovi, jer nisu ni oni naivni da zažmure ako neko napiše "poklon" ili "$1".

Link to comment

PA trebalo bi ali ako vide neku normalnu cenu propuste paket jer ih izgleda mrzi da rade. A ove telefone cene po Aliexpressu. Burazerov telefon kao sto sam rekao carinili na 100$ al zato jednom drugaru procenili na 190$ :isuse:

Link to comment

Pre xy godina ili ti u novembru 2008 ili 2009 kupujem THL telefon sa dve kartice. Telefon je bio rađen da izgleda kao HTC diamond samo sa qwerty tataturom. Imao je tačskrin i TV prijemnik :)

Platio sam ga ispod 90 jura. Nije izgurao ni tri meseca, vrisnuo mu je tačskrin a par meseci kasnije i mikrofon :( Sad može samo da se gleda TV tj moglo bi da mu je baterija živa ...

Elem interesantno je da je tip koji mi je doneo telefon iz Singapurao, ispričao zanimljivu priču. Po njegovoj priči, postoje specijalizovane radnje, koje po vašoj želji sastavljaju telefone. Znači uđeš tamo i kažete hoću ekran od 4-5 inča, hoću procesor taj i taj, neću blutut i da kućište izgleda kao tamo neki fancy mob. Postoji cenovnik za sve delove i kaže ortak da kada se sve sabere ne može preko 100 jura da izađe. Najskuplja stavka je upravo blutut oko 2,5 eura ili dolara bem li ga :)  Naravno sve je to tamo u dalekom Singapuru.

Vidim sada da je ovaj THL postao "ozbiljna" kompanija.

Link to comment

Pa, OK za to. Kineze i dalje vuce na dole vrlo los prosek kvaliteta. (I nije bas samo percepcija). Ali, OK, to mozda i nije bas tema... premda sam veoma sumnjicav prema tim stvarima.

Link to comment

Znači uđeš tamo i kažete hoću ekran od 4-5 inča, hoću procesor taj i taj, neću blutut i da kućište izgleda kao tamo neki fancy mob. Postoji cenovnik za sve delove i kaže ortak da kada se sve sabere ne može preko 100 jura da izađe.

 

Okej, to je pijačna varijanta, ali dosta dugo se tu i tamo stidljivo pominje neko legitimno tržište modularnih telefona... Eksponirali su se Phoneblocks kampanja o samom konceptu, te Project Ara kao neki pokušaj implementacije. Biće valjda još toga.

 

 

motorola-project-ara-xl.jpg

 

Kjut mi deluje Ara i ja bih to kupio ako nekad naprave, ali tako sam mislio i za pokojni MeeGo...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...