Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

  • 3 months later...

Htedoh klincu da uzmem nov kompijuter,budzet ravno 50.000 dakle samo mi kuciste treba ostalo imamo.Posto hoce i neke igrice da igra gledao sam po netu i naleteo na

 

https://m.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_prime_lider_a450-114771

 

Ovo bi moglo da potera to sto on hoce da igra a i uklapa mi se u budzet,al sad ono sto mene muci je ovaj sledeci

 

https://m.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_prime_lider_a355s-115079

 

Sve je isto sem sto ovaj ima SDD,a mene interesuje dal je bolja ova kombinacija SDD i HDD ili samo HDD.Odavno nisam pratio situaciju pa pojma nemam koji su benefiti SDD.

 

E da ne mora bas gigatron al on mi nekako prvi izasao u pretazi,sa win winom imam losa iskustva,pa ako neko zna gde ima isto za manje pare ili bolje za iste,bio bih mu zahvalan.

 

E da i sta treba da ovaj racunar hvata wi fi neka mrezna kartica+antena ili?Opet ako neko zna sta i kako nek da neki link bitno je da bude sto stabilnija konekcija.Modem je u istoj sobi gde ce i racunar da bude ali kad smo renovilarali sobu uglavili smo ga tako da ne smeta jer jeklinac imao laptop,pa nebih sad razvlacio kablove jer mi je modem na jednoj strani,a klinac i zena hoce da kompijuter stave na suprotnu stranu,a mene mrzi da razvlacim kabal,a i i ne vidim neko lepo estetsko resenje.

Link to comment

SDSG, imas wifi kartice koje preko usb ubacis u komp i tako radi. Kod matoraca sam tako odradio i radi sve kako treba.

 

Pogledaj cene u Emmiju oni su povoljniji, imas i atom, oni su na NBG

Mozda da ti opcija bude sklapani racunar, a komponente biras sam. Bolja grafa, maticna jeftinija, jace napajanje...

Link to comment

Htedoh klincu da uzmem nov kompijuter,budzet ravno 50.000 dakle samo mi kuciste treba ostalo imamo.Posto hoce i neke igrice da igra gledao sam po netu i naleteo na

 

https://m.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_prime_lider_a450-114771

 

Ovo bi moglo da potera to sto on hoce da igra a i uklapa mi se u budzet,al sad ono sto mene muci je ovaj sledeci

 

https://m.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_prime_lider_a355s-115079

 

Sve je isto sem sto ovaj ima SDD,a mene interesuje dal je bolja ova kombinacija SDD i HDD ili samo HDD.Odavno nisam pratio situaciju pa pojma nemam koji su benefiti SDD.

 

E da ne mora bas gigatron al on mi nekako prvi izasao u pretazi,sa win winom imam losa iskustva,pa ako neko zna gde ima isto za manje pare ili bolje za iste,bio bih mu zahvalan.

 

E da i sta treba da ovaj racunar hvata wi fi neka mrezna kartica+antena ili?Opet ako neko zna sta i kako nek da neki link bitno je da bude sto stabilnija konekcija.Modem je u istoj sobi gde ce i racunar da bude ali kad smo renovilarali sobu uglavili smo ga tako da ne smeta jer jeklinac imao laptop,pa nebih sad razvlacio kablove jer mi je modem na jednoj strani,a klinac i zena hoce da kompijuter stave na suprotnu stranu,a mene mrzi da razvlacim kabal,a i i ne vidim neko lepo estetsko resenje.

Čekiraj bcgroup.rs

sajt im je grozomoran al imaju finu uslugu

Edited by maheem
Link to comment

da može i emmi, one konfe iz gigatrona su sa zastarelim procesorom i pločama, čiste zalihe i još deru kožu ^_^

ovako nešto npr, samo ubaciti 1050ti za 4 crvene više i dobija se mašina 2x brža u igricama od gigatronove...

 

naravno može i naručiti komponenete pa da sam sklopi ili da mu u radnji sklope npr
 

1. Intel Pentium G4560.
2. H110 MSI H110M Pro-VD ili neki drugi model u istom (slicnom) cjenovnom rangu.
3. 1x8 GSkill 2133 CL15.
4. Toshiba P300 1tb ili WD Blue.
5. Zotac GTX 1050 Ti 4gb .
6. LC Power LC600H.
7. MS Industrial kuciste po izboru. (do 2000 dinara)

1. Maticna ploca - 5750
2. Procesor - 7167
3. Ram memorija - 7350
4. Napajanje - 3890
5. Hard disk - 5600
6. Kuciste - 1500
7. Graficka karta - 19 000

okvirne cene, otprilike best buy za te parice + dobija kršteno napajanje za razliku od onog što se stavlja u gotove konfiguracije

 

edit

ako već mora neka od one dve iz gigatrona neka ih zamoli da stave rx 560 grafičku i za 2 do 3 crvene više dobija 70-80% bržu mašinu

Edited by gone fishing
Link to comment

Ovaj emmi je odlican sajt,hvala.Al po spisku koji mi klinac izdiktirao te igirce koje on hoce GTA5 i Battllfiled 1 morace budzet da se prosiri za nekih 20k.

 

Pominju mi i neke madjare na KP,zna li neko nesto o tome?

 

Sam da sastavljam ne umem jer poslednja igrica koju sam odigro je bila na PS1,tako da pojma nemam sta i kako.

Link to comment

Gone f. me je pretekao,hteo sam da predložim istu konfiguraciju

Za Gta5 ne treba jača mašina dovoljna je, preko toga je preterivanje, jedino ako nema nameru da tera na high.Ali i dečurliji se treba postaviti granica

 

Kod mađara se kupuju komponente,mislim da nema gotove konfe,oko 20% su jeftinije od naših,samo garancija ti zavisi od snabdevača 

Ali ne može da ti ispadne manje od ove predložene 

Link to comment

ako ima prostora za proširenje budžeta onda ovako nešto :)
 

 

R3 1300X-15.000
AsRock A320M-7.200
8GB ram ~7.000
Ms Winston ~2.500
Wd Blue 1TB ~6.000
LC-600H-12 ~4.000
Zotac 1060 3GB 26.000

Tacno malo ispod 70K.

 

savremena platforma lansirana ove godine, amd planira da izbacuje procesore za to podnožije do 2020, što će reći da će za neke 3 godine eventualno moći da se ubaci neki Ryzen 2 generacije ako bude bilo potrebe jer smo svedoci da i i5 2500k nije usko grlo za savremene grafike iako je izašao pre 6 godina...

Edited by gone fishing
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...