Jump to content
IGNORED

Novinarstvo u eri interneta


Muwan

Recommended Posts

Teofila obično volEm da čitam, ali stići od udaranja udarenog™, preko Facebooka, Lenona do muva i govana je stvarno previše... Zašto taj čovek toliko mrzi i prezire Internet i sva njegove manifestacije? Nije to samo bojazan od (uslovno rečeno) gubitka posla, mora tu biti još nečega...
Šta ćeš više od toga? Pre ili kasnije, neki urednik će prokljuviti da postoje mnogi 100% besplatni portali i forumi (uključujući i ovaj) sa gomilom učesnika čije crno ispod noktiju vredi više od svih Teofilovih tekstova koje je u životu napisao, onako na gomili. Pre ili kasnije, neko će se zapitati sa kojim razlogom daje Teofilu honorar ako prosečan zainteresovani čitalac može da pronađe daleko kvalitetnije (i pri tome besplatne) analize i informacije na Internetu. Cenim da nije daleko inicijativa da se pristup online sadržajima žestoko ograniči za sve osim za članove NUNS.
Link to comment
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pacey defender

    10

  • harper

    7

  • Аврам Гојић

    5

  • luba

    5

Šta ćeš više od toga? Pre ili kasnije, neki urednik će prokljuviti da postoje mnogi 100% besplatni portali i forumi (uključujući i ovaj) sa gomilom učesnika čije crno ispod noktiju vredi više od svih Teofilovih tekstova koje je u životu napisao, onako na gomili. Pre ili kasnije, neko će se zapitati sa kojim razlogom daje Teofilu honorar ako prosečan zainteresovani čitalac može da pronađe daleko kvalitetnije (i pri tome besplatne) analize i informacije na Internetu. Cenim da nije daleko inicijativa da se pristup online sadržajima žestoko ograniči za sve osim za članove NUNS.
Slažem se sa osnovnom tezom, tj porukom posta. Ipak mislim da je Teofilov doprinos u prethodnih evo deceniju i pol vredi malko više od crnog ispod noktiju bilo koga. ALi dobro, to je tvoje mišljenje.Suština je da se Teofil plaši besplatne konkurencije. Mislim da sam Vreme kupio možda 4 puta u poslednjih isto toliko godina. Isto važi i za NIN. Dnevnu štampu odavno ne kupujem, juče je bio izuzetak iz krajnje ličnih i personalnih razloga. Sve informacije koje postoje u štampanom, čak i video formatu, mogu besplatno da pronađem na internetu. Tv program pretražujem pomoću krstarice, čak je neuporedivo preglednije sortirati po vrsti sadržaja nego pljuckati u prst pa okretati listove novina i lutati među onim sitnim slovima. Onomad kada sam se vratio sa letovanja, prvo što sam uradio je da sam seo za PPP i proveo 3 sata prolazeći kroz postove kako bih se informisao, obzirom da je ova naša družina odličan izvor informacija, vrlo često mnogo bolja od "pouzdanih izvora redakcije iz Brisela" ili neke stranke. Da ne spominjem da se na ovom forumu vrlo često mogu pronaći vrlo kvalitetni komentari, procene i analize o kojima priučeni novinari mogu samo da maštaju. Konačno, imali smo i situacije da upravo sa ovog foruma poteknu neke priče koje se dalje pojavljuju u štampanim medijima. Analitičari su tu posebna sorta. Meni je neverovatno da Antoniću neko može da da 200evra kako bi ovaj polemisao sa anonimusima sa interneta. Moram da kažem da mu malko i zavidim, ali me taj osećaj brzo prođe. Kako god, ja se nadam da će ova internet revolucija nastaviti da pojeftinjuje razne vrste sadržaja čineći ih dostupnijim, i spreman sam da istrpim inflaciju nekvaliteta i anonimnosti koja će se neizbežno reprodukovati. Nadam se da će jednog dana u budućnosti zanimanje političkog analitičara biti transformisana u profesiju politikološkog istraživača, a da će političko analitičarenje biti samo nuspojava koju će istraživači koristiti da održe svoju medijsku prepoznatljivost. Edited by pacey defender
Link to comment
Sad si naceo nesto mnogo ozbiljno. da, i ja koristim PPP kao izvor dobro destilovanih informacija, pametnih (i glupih) analiza, i pomaze mi da steknem sliku o nekoj pojavi. naravno, problem sa takvim informisanjem lezi u tome da to ipak nije izvestavanje koje je u sustini celodnevni i mukotrpni posao koji neko mora platiti.Gradjanski zurnalizam nije vijabilna alternativa pravom novinarstvu niti ce ikada biti, i ne daj Boze da bude, zato sto je objavljivanje informacija proces koji se mora nadzirati u skladu sa izvesnim standardima, a za taj urednicki nadzor mora odgovarati osoba sa imenom i prezimenom koja ce za svaki tekst/prilog odgovarati radnim mestom i reputacijom. U nedostatku kontrole sadrzaja, odosmo na dobos: astrolozi ce se baviti medicinom, a istinu ce zameniti broj preporuka.Ovo sto sam sada napisao ne menja cinjenicu da Teofil ima nezdrav otklon prema Webu 2.0. Kada kazem nezdrav, pri tome mislim da pametan analiticar drustva ne sme sebi da dozvoli da vodi krstaske ratove protiv necega sto je ocigledno tu da ostane. Njegova borba ima isto toliko smisla kao i borba protiv elektrike.
Link to comment
Suština je da se Teofil plaši besplatne konkurencije. ...Kako god, ja se nadam da će ova internet revolucija nastaviti da pojeftinjuje razne vrste sadržaja čineći ih dostupnijim, i spreman sam da istrpim inflaciju nekvaliteta i anonimnosti koja će se neizbežno reprodukovati.
Zanimljiva pretpostavka, ovo mi do sada nije padalo na pamet. Ne otpisujem je skroz, ali mi je ipak malo teško da poverujem da je Teofil napisao ovaj članak inspirisan nekim strahom od konkurencije sa internet foruma, ili možda čak ponukan takvim razgovorom na kolegijumu "Vremena". Teško. Ako to stavim na vagu uporedo sa jednostavnom pretpostavkom da čovek ima otvoreni animozitet prema konceptu gde zaista svaka polupismena budala koje ume da nabada slova na tastaturi i koristi miša može pod velom anonimnosti da bljuje svakakve idiotizme, ova druga strana ima osetnu prednost. Bogu hvala, možemo iz šale da nabrojimo 5 takvih foruma na srpskom jeziku (da ni ne ulazimo u priču globalnije i recimo koncept praćenja "komentara" na svakom živom sajtu, čak i na youtubeu, koji su neisrcrpan izvor gluposti). Zato i rekoh - potrebno je možda provesti samo koji minut na Serbian Cafeu pa donekle požaliti što internet postoji, ali staviti sve to u istu ravan sa svim forumima je krajnje blesavo.
Link to comment
Naravno da se moze braniti. Pretpostavimo da je Dejanu puko film bas zato sto Velja nije odgovarao za svoje nasilje, kao sto nam lepo savetuje Pancic. Savremeno drustvo funkcionise na nekom principu pravde : svaki gradjanin je jednak pred zakonom i svako odgovara za svoje postupke. U Veljinom slucaju, drzava je ocito omanula. Zar nije na primer u americkom ustavu zapisano pravo na pobunu u slucaju da vlast zataji ili tako nesto?
Ne znam za americki ustav, ali idejom o pravu gradjana na neposlusnost su se prvi opsirnije bavili Johanes Altuzijus i Dzon Milton (narocito Milton u "Raspravi o kraljevima i magistratima", u kojoj opravdava regicid). Sama ideja je, naravno, nastala u antickoj Grckoj, ali ne mogu da se setim mislioca.Pancic nastavlja da trpa sva internet-pisanija u isti kos i to zaista postaje krajnje degutantno. Sluzeci se istom falicnom argumentacijom, u isti kos se mogu potrpati i svi kolumnisti, jer ih za Javne Imaoce Misljenja kandiduje samo to sto, za razliku od niskih neljudi™, imaju pristup nekom od staaarih medija. To sto takav pristup ni pre, a kamo li danas, nije znacio da je necije misljenje samo po sebi vrednije/bolje nema veze. But hey, on se potpisuje imenom i prezimenom, te time dokazuje da staje iza izgovorene reci, moralno i pravno! Moje ime ne znaci nista ni Teofilu ni drugim citaocima foruma, jer niti je poznato (sta god to znacilo) niti je moguce proveriti da li je lazno. Ukoliko novinar misli da mu to daje za pravo da moje misljenje automatski klasifikuje kao bezvredno i vredja - well, to samo dokazuje da moronizam ne zavisi od medija u kome se pise vec od autora.
Link to comment
Sad si naceo nesto mnogo ozbiljno. da, i ja koristim PPP kao izvor dobro destilovanih informacija, pametnih (i glupih) analiza, i pomaze mi da steknem sliku o nekoj pojavi. naravno, problem sa takvim informisanjem lezi u tome da to ipak nije izvestavanje koje je u sustini celodnevni i mukotrpni posao koji neko mora platiti.Gradjanski zurnalizam nije vijabilna alternativa pravom novinarstvu niti ce ikada biti, i ne daj Boze da bude, zato sto je objavljivanje informacija proces koji se mora nadzirati u skladu sa izvesnim standardima, a za taj urednicki nadzor mora odgovarati osoba sa imenom i prezimenom koja ce za svaki tekst/prilog odgovarati radnim mestom i reputacijom. U nedostatku kontrole sadrzaja, odosmo na dobos: astrolozi ce se baviti medicinom, a istinu ce zameniti broj preporuka.Ovo sto sam sada napisao ne menja cinjenicu da Teofil ima nezdrav otklon prema Webu 2.0. Kada kazem nezdrav, pri tome mislim da pametan analiticar drustva ne sme sebi da dozvoli da vodi krstaske ratove protiv necega sto je ocigledno tu da ostane. Njegova borba ima isto toliko smisla kao i borba protiv elektrike.
Dobar komentar. Sad vidim da sam napravio propust u prethodnom postu, jer nisam napravio razliku između novinarstva i političkog analitičarenja. Mislio sam da se razlika podrazumeva, ali tačno je da sam bio neprecizan. Kada sam rekao da mi je PPP izvor informacija, prvenstveno sam mislio da na odgovarajućem topiku ovog foruma mogu pronaći linkove ka vestima na internetu. Dakle, ovaj forum me vodi do informacije, i to samo onih informacija koje me interesuju, obzirom da ne posećujem topike koji me ne interesuju. Pored same informacije, ovaj forum nudi i interpretacije događaja koji su opisani informacijom, i tu leži sjaj interneta - da tebi ne treba neki Teofil ili neki Antonić ili Lazanski da bi dobio pojašnjenje onoga o čemu malo znaš; prosto, ako Anduril ili Harper Li kod tebe ima reputaciju da je kredibilan izvor informacija o kosovskom problemu, ti ćeš se fokusirati na njegove intepretacije i stavove, i nećeš davati 30dinara za Politiku i Večernje novosti da bi došao do vrlo sličnog stava. Ako želim da na dnevnoj bazi pratim izbor za patrijarha, obzirom da korisniku Vasudevi poprilično verujem, radije ću posećivati ovaj forum (ili druge odabrane i proverene sajtove) umesto da dajem novce da bih pročitao analitičarske i novinarske interpretacije koje su čak možda potekle sa ovog foruma.Novinarstvo, u smislu izveštavanja i u smislu pronalaženja informacija, uvek će morati da postoji. Izgleda mi da štampani mediji malko inertno reaguju na ubrzani razvoj interneta, ali ne bih da se u ovo dalje petljam jer je tek to mnogo široka tema.Kako god, meni se dopada postmodernistički epilog Web 2.0 formata, u smislu da svako može da postane (politički) analitičar. Teofilu se to ne dopada, verovatno zbog toga što mu direktno finansijski škodi. Ali, da se ne lažemo, to da svako može da postane analitičar nije počelo sa internetom; evo baš u Politici možemo iz dana u dan da čitamo analize raznih Ivani Mihić, Beogradskih sindikatlija, Žarka Jokanovića i sličnih KDP nuspojava koji mogu samo da pljunu pod prozor prosečnom PPP forumašu.Dalje, Teofil po profesiji nije nekakav phd politikologije pa da sad ima razloga da se vređa što svako može da dođe u situaciju da zauzme njegovo mesto.
Link to comment
Zanimljiva pretpostavka, ovo mi do sada nije padalo na pamet. Ne otpisujem je skroz, ali mi je ipak malo teško da poverujem da je Teofil napisao ovaj članak inspirisan nekim strahom od konkurencije sa internet foruma, ili možda čak ponukan takvim razgovorom na kolegijumu "Vremena". Teško. Ako to stavim na vagu uporedo sa jednostavnom pretpostavkom da čovek ima otvoreni animozitet prema konceptu gde zaista svaka polupismena budala koje ume da nabada slova na tastaturi i koristi miša može pod velom anonimnosti da bljuje svakakve idiotizme, ova druga strana ima osetnu prednost. Bogu hvala, možemo iz šale da nabrojimo 5 takvih foruma na srpskom jeziku (da ni ne ulazimo u priču globalnije i recimo koncept praćenja "komentara" na svakom živom sajtu, čak i na youtubeu, koji su neisrcrpan izvor gluposti). Zato i rekoh - potrebno je možda provesti samo koji minut na Serbian Cafeu pa donekle požaliti što internet postoji, ali staviti sve to u istu ravan sa svim forumima je krajnje blesavo.
Delimično sam odgovorio u prethodnom postu...Što se tiče informacija, one će uvek biti neophodne. Vasa je izrazito protiv koncepta da nas astrolozi informišu o medicini jer bi nas to dovelo do potpunog razvodnjavanja istinitog, i tome se nema mnogo šta zameriti. Ipak, mislim da je ova vrsta "građanskog informisanja" potrebna barem utoliko što može biti alternativa nekim drugim "istinama", koje se plasiraju kroz tradicionalne kanale komunikacije. Nije baš da su RTS, CNN ili B92 uvek istinito prenosili informacije, da ne pominjem da se vrlo često dešava da namerno prikrivaju informacije koje poseduju.Još nešto.... otvorite dnevne novine, i prebrojite koliko u njima ima informacija, a koliko interpretacija. Ono što se najčešće dešava je da nakon pružene informacije sledi interpretacija i subjektivno mišljenje redakcije, autora ili "dobro obaveštenog izvora". Ok, hvala na informaciji, zaista, ali mišljenja i komentare mogu da pročitam na PPP, hvala lepo. Naravno da je internet sadržaj prepun budalaština. Činjenica je da na internet sadrži nesrazmerno mnogo budalaština i dezinformacija, u poređenju i sa najtabloidnijim toalet papirima koji se prodaju kao novine. Razumem problem, ali zaista ne znam kako je to moguće prevazići ako je globalno društvo došlo do konsenzusa da su internet priključak i kompjuter nešto što svaka dečija soba mora imati kako bi ovaj svet uopšte mogao da ide napred. Edited by pacey defender
Link to comment
Još nešto.... otvorite dnevne novine, i prebrojite koliko u njima ima informacija, a koliko interpretacija. Ono što se najčešće dešava je da nakon pružene informacije sledi interpretacija i subjektivno mišljenje redakcije, autora ili "dobro obaveštenog izvora". Ok, hvala na informaciji, zaista, ali mišljenja i komentare mogu da pročitam na PPP, hvala lepo.
Potpuno se slažem, nego si načeo vrlo zanimljivu temu gde mi je samo nešto zaškripalo kao donekle pogrešno. Naime, sumnjam da bi se Teofil ili Vreme plašili konkurencije. Jer iako u potpunosti delim tvoje mišljenje o korišćenju foruma za informisanje, toliko mislim da je limitiranost istog ogromna, tj da je čitanost zanemarljivo mala u poređenju sa bilo kojim listom u štampanom izdanju, a i da od verne čitanosti svih onih koji svaki dan posećuju forum, možda ga jedino 10%-15% "koristi" u tu svrhu, barem svesno. Više tu, kao i uvek, ima ljudi zbog dnevne razonode, zabave, svađa i prepirki, ubijanja vremena.Dakle, pomalo mi je nelogično da se tu Teofil i mediji nekako plaše konkurencije. U stvari, možda bih tako nešto i rekao ako bih govorio malo više apstraktno, ali evo da izigravam petparačkog net-psihologa sa manje od laičkog poznavanja psihologije, mislim više da je u pitanju neka vrsta sujete. Teofil (i drugi) se ovim bave, to je njihovo zanimanje, i izvor prihoda. Sećaju se i vremena kada su ovo radili bez interneta, bez mišljenja čitalaca, kada je bilo dovoljno potpisati svoj članak i znati da ima i pozitivnih i negativnih reakcija, ali da postoji neka baza pratilaca tvojih radova. Sada, kao što ti kažeš, na nekom tamo forumu je moguće naći nekoliko ljudi koji imaju slobodu i luksuz anonimnosti, i mogu vrlo suvislo i inteligentno napisati zašto se ne slažu sa mišljenjem cenjenog kolumniste, toliko da i sam kolumnista možda pomisli "Majku mu, ovde me je uhvatio". Ili nešto sasvim obratno, ne da ga je uhvatio u logici, već možda "Voleo bih da sam ja ovo napisao" - whatever, samo bih donekle izmenio ono kako ti sagledavaš stvar u domenu da je u pitanju verovatno malo ličnije osećanje, nego neki osećaj ugroženosti od konkurencije.
Link to comment
Ne znam za americki ustav, ali idejom o pravu gradjana na neposlusnost su se prvi opsirnije bavili Johanes Altuzijus i Dzon Milton (narocito Milton u "Raspravi o kraljevima i magistratima", u kojoj opravdava regicid). Sama ideja je, naravno, nastala u antickoj Grckoj, ali ne mogu da se setim mislioca.Pancic nastavlja da trpa sva internet-pisanija u isti kos i to zaista postaje krajnje degutantno. Sluzeci se istom falicnom argumentacijom, u isti kos se mogu potrpati i svi kolumnisti, jer ih za Javne Imaoce Misljenja kandiduje samo to sto, za razliku od niskih neljudi™, imaju pristup nekom od staaarih medija. To sto takav pristup ni pre, a kamo li danas, nije znacio da je necije misljenje samo po sebi vrednije/bolje nema veze. But hey, on se potpisuje imenom i prezimenom, te time dokazuje da staje iza izgovorene reci, moralno i pravno! Moje ime ne znaci nista ni Teofilu ni drugim citaocima foruma, jer niti je poznato (sta god to znacilo) niti je moguce proveriti da li je lazno. Ukoliko novinar misli da mu to daje za pravo da moje misljenje automatski klasifikuje kao bezvredno i vredja - well, to samo dokazuje da moronizam ne zavisi od medija u kome se pise vec od autora.
Ne zna se sta je dublje i gluplje - Teofilova zadrtost kad je ova tema u pitanju ili njegova sujeta Licenciranog Ispaljivaca Stoseva U Novinskim Komentarima.Na ovo sto je Wilde napisao samo bih dodao da nesrecni Teofil jos uvek nije uspeo da skonta da internet komunikacija, buduci da je lako dostupna, jeftina i brza, ne da ne forsira anonimnost vec upravo suprotno, forsira izlazak iz anonimnosti. Otuda to da "svaka susa" moze ovo ili ono. Naravno da moze, kao sto moze i sve drugo, recimo, da pise za novine. :lol: Uvek je i mogla. Ono sto internet omogucava je lakse i brze vrednovanje toga sto svaka susa pise na mnogo sirem planu nego sto je redakcijsko medjusobno tapsanje po ramenima. Internet je za posednike sujete i samoljublja verovatno najsuroviji medij prosto zato sto su na njemu autori najizlozeniji drugacijim misljenjima i kritikama. U tom smislu on je, zapravo, najmanje anoniman medij od svih postojecih.
Link to comment

Marvine, da, tu si u pravu. Sigurno nije lep osećaj kada skapiraš da je komentar bolji od tvog napisao neki anonimus u pauzi između dva online basketa na svom dosadnom poslu, dok ti na drugoj strani živiš i privređuješ pišući kolumne. Sujeta tu sigurno igra veliku ulogu, veću od samog osećaja ugroženosti usled konkurencije.edit: i ovo što kaže harper je odlično:

Otuda to da "svaka susa" moze ovo ili ono. Naravno da moze, kao sto moze i sve drugo, recimo, da pise za novine. Uvek je i mogla.
Bilo bi lepo steći uvid u profesije novinara koji pišu za 5 najčitanijih dnevnih listova u Srbiji. U Srbiji postoji jedan državni i nekoliko privatnih fakulteta za novinarstvo i komunikologiju, i baš bih voleo da vidim koliko ima profesionalnih i školovanih novinara po redakcijama, a čiji je posao da nas informišu. Na stranu što i sam studiram FPN i često imam priliku da razgovaram da diplomiranim novinarima i onima koji će to jednog dana izvesno biti; mnogima od njih ne verujem ni kada mi kažu koliko je sati. Edited by pacey defender
Link to comment
Gradjanski zurnalizam nije vijabilna alternativa pravom novinarstvu niti ce ikada biti, i ne daj Boze da bude, zato sto je objavljivanje informacija proces koji se mora nadzirati u skladu sa izvesnim standardima, a za taj urednicki nadzor mora odgovarati osoba sa imenom i prezimenom koja ce za svaki tekst/prilog odgovarati radnim mestom i reputacijom. U nedostatku kontrole sadrzaja, odosmo na dobos: astrolozi ce se baviti medicinom, a istinu ce zameniti broj preporuka.
Da, ali o kom to 'pravom novinarstvu' mi pricamo? Pa, osamdesetih smo gutali tadašnje kolumniste-superstarove Tirnanica, Tijanica i Tanju Torbarinu samo zato sto su bili beskonacno reciti i povremeno duhoviti; iako su u krug vrteli gomilu traceva i povrsnih procena kao pravi renesansni strucnjaci za sve i sva. Kakva je sustinska razlika Teofila u odnosu na ove veterane? To sto nam je ideoloski blizak i zanimljiv covek ga ne spasava od neprijatnih komparacija sa prethodnicima. I on je reputaciju sticao mnogo manje svojim knjizevnim kritikama, a mnogo vise opustenim analizama svega ostalog, sto mu ne daje za pravo da sa olimpijskih visina pljucka na forumske skribomane. Bas naprotiv: sa pojavom foruma, kolumnisticke svete krave bacene su pred krdo interaktivnih bikova, koji imaju svoje istine i svoju energiju.
Link to comment
Da, ali o kom to 'pravom novinarstvu' mi pricamo? Pa, osamdesetih smo gutali tadašnje kolumniste-superstarove Tirnanica, Tijanica i Tanju Torbarinu samo zato sto su bili beskonacno reciti i povremeno duhoviti; iako su u krug vrteli gomilu traceva i povrsnih procena kao pravi renesansni strucnjaci za sve i sva. Kakva je sustinska razlika Teofila u odnosu na ove veterane? To sto nam je ideoloski blizak i zanimljiv covek ga ne spasava od neprijatnih komparacija sa prethodnicima. I on je reputaciju sticao mnogo manje svojim knjizevnim kritikama, a mnogo vise opustenim analizama svega ostalog, sto mu ne daje za pravo da sa olimpijskih visina pljucka na forumske skribomane. Bas naprotiv: sa pojavom foruma, kolumnisticke svete krave bacene su pred krdo interaktivnih bikova, koji imaju svoje istine i svoju energiju.
Uh, Teofil ne moze da pridje ovoj trojci dok su bili u naponu novinarske i komentatorske snage.Inace se u potpunosti slazem sa tezom iz posta.
Link to comment
Sada, kao što ti kažeš, na nekom tamo forumu je moguće naći nekoliko ljudi koji imaju slobodu i luksuz anonimnosti, i mogu vrlo suvislo i inteligentno napisati zašto se ne slažu sa mišljenjem cenjenog kolumniste, toliko da i sam kolumnista možda pomisli "Majku mu, ovde me je uhvatio". Ili nešto sasvim obratno, ne da ga je uhvatio u logici, već možda "Voleo bih da sam ja ovo napisao" - whatever, samo bih donekle izmenio ono kako ti sagledavaš stvar u domenu da je u pitanju verovatno malo ličnije osećanje, nego neki osećaj ugroženosti od konkurencije.
Mozemo stvar i okrenuti. Ljudi koji anonimno pisu na forumima, blogovima...itd, pogotovu oni koji suvislo i inteligentno iznose svoja misljenja o razlicitim temama, pa ponekad i napisu zasto se ne slazu sa misljenjem cenjenog kolumniste mozda to rade anonimno jer ne vape za senzacionalizmom, nemaju potrebe da citaju svoje ime po sto puta na stranicama omiljenih listova ili se dive brizljivo odabranoj slici iznad kolumne. Mozda, by the way, tim "jebenim" nikovima nije svrha zivljenja pojavljivanje i mudrovanje u Utiscima i na raznim televizijama ili tribinama, mozda ne uzivaju u klanjanjima i licemernim "ala si im rekao" tapsanjima po ramenu, nego iz fotelje svoje profesionalne ostvarenosti bez ikakve naknade i slave, kao anonimni donatori, dele svoje misli sa svima......und so weiter... :DUkratko, generalizacija je majka lupetanja, a neka njena ceda napravila su prve korake (a neka i odrasla) i u tekstovima Teofila Pancica. O mnogim drugim imenima i prezimenima da i ne govorimo. Edited by Nesh
Link to comment
Analitičari su tu posebna sorta. Meni je neverovatno da Antoniću neko može da da 200evra kako bi ovaj polemisao sa anonimusima sa interneta. Moram da kažem da mu malko i zavidim, ali me taj osećaj brzo prođe. Kako god, ja se nadam da će ova internet revolucija nastaviti da pojeftinjuje razne vrste sadržaja čineći ih dostupnijim, i spreman sam da istrpim inflaciju nekvaliteta i anonimnosti koja će se neizbežno reprodukovati. Nadam se da će jednog dana u budućnosti zanimanje političkog analitičara biti transformisana u profesiju politikološkog istraživača, a da će političko analitičarenje biti samo nuspojava koju će istraživači koristiti da održe svoju medijsku prepoznatljivost.
Medijska prepoznatljivost je kljuc. Ti analiticari dodju kao neki selebritiji, oni nisu tu da komentarisu vesti, njihovi tekstovi su vest po sebi. O njima se onda diskutuje na ovom i drugim Forumima, sto njima opet daje slagvrot za nove kolumne i tako u krug.U cemu je sustinska razlika u zanimanju (ne kvalitetu!) izmedju Rajlija, Limbaua, Dzona Stjuarta i Antonica, Vukadinovica, Teofila...?Ja je ne vidim.
Link to comment
Ti analiticari dodju kao neki selebritiji, oni nisu tu da komentarisu vesti, njihovi tekstovi su vest po sebi.
Bilo nekad. Specificna tezina im opada. Nekad su mogli da ucenjuju sluzbe bezbednosti, sad za svoje tekstove ne dobijaju ni krsten rostilj na Ibarskoj. Mozda je Teofil zato i pobesneo? Dijeta, matori...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...