Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

ja preporucujem lasersku korekciju vida. bolja je i od naocara i od sociva, a novcano se isplati posle par godina, ako nosis sociva.
ovo ti je najbolje Toni. mozemo posle da te zovemo Toni Laser
Link to comment
ja preporucujem lasersku korekciju vida. bolja je i od naocara i od sociva, a novcano se isplati posle par godina, ako nosis sociva.
nešto iz iskustva?da li je tačno da se i posle te intervencije dioptrija neminovno vraća?!
Link to comment
nešto iz iskustva?da li je tačno da se i posle te intervencije dioptrija neminovno vraća?!
meni se vratilo na oko 0.5, ali ja sam imala skoro 10. zvali su me cora (nisu). znam dosta njih koji su imali normalnu dioptriju (2-3) i njima se nije vratilo. inace u UK klinike obicno rade 'touch up' ako ti se vrati, a hoces opet da popravis, bez da dodatno naplate. ja nisam isla jer mi je i ovako ok.stvar je u tome da imas operaciju tek kada ti se vid stabilizuje, jer ako ti je u toku pogorsavanje, naravno da ce se to nastaviti i posle operacije. meni ce ovaj overhang biti super kada ostarim, pa vid krene u suprotnom pravcu, onda ce se izostriti. bar su mi tako rekli, ali mi onda je misterija zasto nekima trebaju naocare i za daljinu i za citanje u isto vreme. Edited by rajka
Link to comment
nešto iz iskustva?da li je tačno da se i posle te intervencije dioptrija neminovno vraća?!
e, da ako se vrati, vrati se malo, a ne all the way, kako mi se cini da se tebi cini.
Link to comment
meni ce ovaj overhang biti super kada ostarim, pa vid krene u suprotnom pravcu, onda ce se izostriti. bar su mi tako rekli, ali mi onda je misterija zasto nekima trebaju naocare i za daljinu i za citanje u isto vreme.
nah, to su razliciti mehanizmi. kratkovidost u mladosti potice od oblika ocne jabucice (socivo prelomi dobro, ali mreznjaca se nalazi predaleko pa se prelomljeni zraci preseku prerano), a 'dalekovidost' u starosti potice od toga sto socivo izgubi fleksibilnost pa ne prelama dovoljno sta god da ucinis. mozda teorijski postoji neka sansa za izostravanje u nekom momentu, ali osnovni efekat je da slabije vidis.
Link to comment
stvar je u tome da imas operaciju tek kada ti se vid stabilizuje, jer ako ti je u toku pogorsavanje naravno da ce se to nastaviti i posle operacije.
pa da. zato i jurim sociva. Edited by ToniAdams
Link to comment
koristim frequency55aspheric.jpgdoduše, pakovanje je izuzetno glupo. u kutiji tri sočiva.
Isto. Ali pakovanje nije glupo, uzmeš dve kutije i mirna si tri meseca... posebno ako imaš različita sočiva na oba oka, kao ja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...