Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

jednom sam majci forvardovao ovaj recept ali bez rezultata.

ne vidim sebe kako se simam oko ove vrste kolača. još.

bojim se da bih pojeo kašikom taj fil i da bi mi ostale kore. 

danas, doduše, moja slučajna poseta limanskoj pijaci rezultiraše frtaljem metra štrudle s makom.  

Link to comment

obozavam kako uvek isti izmile na mak :D

 

 

meni je jedenje fila jedenje sustine strudle. ne vidim tu nista lose. naprotiv. i sama to cesto praktikujem. 

Link to comment

Da potvrdim ono iz recepta, mera su case od jogurta i u pitanju su kesice vanil secera i praska za pecivo. Racunam da su iskusne domacice to vec i pretpostavile, ali da bude sve jasno do kraja  :fantom:

Link to comment

E raspravljamo se nešto šta je corn starch. I sludeli su me skroz ajde vi verzirani , recite šta je ekvivalent u Srbiji?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

ili kukuruzni skrob

 

ne mogu da se setim da li sam u onoj radnji u bloku 70 uzeo kukuruzni ili krompirov skrob. U svakom slucaju bila bagatela i ne mogu da potrosim kesu.

 

edit:

 

http://promenter.rs/proizvodi/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4/kukuruzni-skrob-1-kg/

 

Ja sam uzeo neku providnu kesetinu. Mislim da je bila slicna kinta al je pakovanje bilo 500g ili cak kilo.

 

edit 2: vidim sad da je i ovo 1kg. Delovala mi je manja kesa.

Edited by katamaran
Link to comment

'el kačio beše neko recept za jagnjeću kapamu ovde?

 

nisam nikad pravila a nešto mi se prijela, jednom sam jela neku koja nije bila čorbasta nego nekako dojajna, jagnjetina se topila a zelje davalo kontratežu...

znam, super mi je opis :D

Link to comment

'el kačio beše neko recept za jagnjeću kapamu ovde?

 

nisam nikad pravila a nešto mi se prijela, jednom sam jela neku koja nije bila čorbasta nego nekako dojajna, jagnjetina se topila a zelje davalo kontratežu...

znam, super mi je opis :D

 

 

dosla ovde po recept za jagnjecu kapamu, ali zalud - slika koju je duda svojevremeno okacila (a na kojoj je, pretpostavljam, bio recept) je sada 404.

moze pomoc? anyone?

ista meta, isto odstojanje :D

 

bilo je oko kilo i dvesta jagnjetine sa kostima, plećka i vrat, ali je nebitno, ranije iskustvo kaže da je sve osim zadnjeg buta (suvo) i kotleta (greota) dobro za kapamu.

 

3 veće glavice ljubičastog luka (pljosnatog, sorta vanila, ali je nebitno, samo da je neki sladak), baš sitno iseckano, na maslinovom ulju se isprži da šljone. malo duže, niža temperatura. pošto nisam imao kako da sečem koske, a da ih ne izmrvim, isekao sam meso na veće komade, posolio i stavio na luk, da ih zarumenim sa svih strana. posle toga decilitar belog vina, pojačao temperaturu, kad je isprarilo, sunuo i dve deci vode i dinstao polupoklopljeno oko sat i po, dok meso nije počelo da spada sa kostiju. ostavio da se ohladi, odnosno preko noći.

danas odvojio meso od kostiju i isekao na kocke, pa u zemljano grne poređao kocke mesa, zalio onim lukom i lepljivim saftom od dinstanja, pa preko toga bacio dve dobre veze iseckanog peršuna (peršuna u kapami nikad nije mnogo, može i samo sa tim da se pravi, umesto spanaća), ultra sitno iseckan bluk, vezicu vlašca (a još bolje je kad ima mladog luka, pa sa sve perima) i so.

 

e sad, oprao spanać, oko pola kile, i ovlaš ga protresao, pa takvog sirovog stavio preko mesa. tu računam da se sa spanaća ocedilo u posudu još bar decilitar vode) zatvorio grne duplom folijom i poslao u rernu na 220 stepeni. posle 45 minuta skinuo foliju i izmešao onaj napareni spanać sa saftom i mesom i vratio 15 minuta da ispari malo tečnosti i da se zapeče.

služi se sa ovčijim kiselim mlekom, ja nab'o biserovo.

onaj kaberne što mi je na slici baš i nije izbor uz ovo, zbog kiselog mleka i spanaća, ali ženi se pilo.

my two cents:

 

ja turim i praziluk i mladi luk i neki slatkasti ljubicasti. i naravno beli. odnos je otprilike na 500gr lukova crnih raznih, 700gr mesa. drzim se i dalje jagnjetine bez kostiju, malo masnijih delova. najlepsa je kapama sa mladim vinovim liscem, onda spanac, na trecem mestu blitva. persuna dve veze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...