Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Колико сам ја чуу, комисија у време ДСа је имала високе критеријуме и давала ниске оцене. Онда је СНС променио комисију, нова комисија је поделила 9 и 10тке и онда су ови нови СНСови прошли јер имају више оцене.

Link to comment

I ja sam cuo istu stvar. Konkurs je raspisan, cini mi se, pocetkom maja, a trajao je do jula. U tom vremenu su bila dva ispitna roka, majski i junski, na kojim je ispit polozila gomila likova koji su se prijavili na konkurs u zadnjem trenutku. Clan konkursne komisije i clan ispitne komisije je bio isti covjek, Djurdjevic, bivsi Anticen asistent i SNS funkcioner.

 

Gomila je tu gluposti napravljena.

Link to comment

i tako cemo umesto da nam isprave sacinjavaju pouzdane i strucne osobe ili mi sami, sada imati dodatno da proveravamo sta je srocio i da li je upisao sve sto trazimo neki radikalski vezerski sljam. preljepo.  

Link to comment

Mene interesuje sta ce se desiti ako notaru udje lokalni krimos tj. neki boss i kaze ajde overavaj ovo iako je protivzakonito? Ili za recimo 50 godina nekom zatreba ugovor koji je uradjen kod notara a notar umro 20 godina pre toga?

Link to comment

a sta ce se desiti ako notar umre a nekome za 20 godina treba prepis resenja? gde ce se cuvati te arhive, kako ce biti azurirane, ko ce to kontrolisati? da li ce oni imati strucan kadar da vodi arhivu?

 

sta ce se desiti ako neko ponudi mito ili zapreti notaru da se pred njim zakljuci ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa dusevno bolesnim licem? 

 

zakon ide dotle da notar, ako posumnja da stranka nije sposobna da shvati znacaj posla, nalaze strankama da angazuju vestaka. bas da vidim kako ce to funkcionisati u praksi, jednostavno ce otici kod drugog notara i ponuditi mu vise para.

 

ima tu milion losih resenja.

Link to comment

ma nisi,nesto sam besan pa sporadicno citam :D samo mi je palo na pamet sto stvari gde nisu vodili racuna o prakticnim problemima. ovo na papiru jeste evropski zakon, ali notarska sluzba se u francuskoj stvarala kroz 600 godina prakse a ovde hoces sve to odjednom. e ne ide. cak nisu ni sami notari toliki problem koliko organizacija sluzbe i zaposleni.

Link to comment

samo mi je palo na pamet sto stvari gde nisu vodili racuna o prakticnim problemima. ovo na papiru jeste evropski zakon, ali notarska sluzba se u francuskoj stvarala kroz 600 godina prakse a ovde hoces sve to odjednom. e ne ide. cak nisu ni sami notari toliki problem koliko organizacija sluzbe i zaposleni.

Isto je i sa izvršiteljima bilo u početku... Sad menjaju zakon da spreče razne stvari (i stvore nove rupe:( )...

 

Valjda su mislil da to što odgovara svom svojom imovinom, će notara da spreči da uradi nešto protivzakonito... Kao da će da imaju imovinu... :)

 

Inače, reče mi juče drugar da se neće moći sklapati ugovori za nekretnine koje nisu uknjižene, nego su nelegalne/u procesu legalizacije? Jel' to 100% tako? Nije da me se direktno tiče, ali jedan moj drugar prodaje stan u procesu legalizacije, našao kupca, sve ugovorio, i sad je popizdio...

Link to comment

pa to nije moglo ni pre notara. mislim da ta praksa traje nekih godinu dana. 

 

moco

 

to je bila ideja nekog genijalca iz ministarstva pravde da se organizuje drzavna advokatska sluzba koja bi radila odbrane po sluzbenoj duznosti. kontam da to ne postoji ni u severnoj koreji. potpuno ludilo.

Link to comment

pa to nije moglo ni pre notara. mislim da ta praksa traje nekih godinu dana. 

Si siguran? Dva drugara iz gornje rečenice su dve različite osobe, prvi je advokat, radi gotovo samo nekretnine, bilo bi mi čudno da kuka na to, ako je već bilo zabranjeno.

 

Moguće da su znali fazon da zaobilaze to, a sad ne mogu?

 

Ja se unapred radujem kupovini kuće, koju planiram u narednih par dana... :( Će bidne šou, preneću vam utiske...

Link to comment

u avgustu prosle godine je donet neki pravilnik ili uredba, ne znam sad, o radu sudskih overitelja, kojim se nalaze da se prilikom overe ugovora o nepokretnostima mora imati vlasnicki list.

 

tako da ....

Link to comment

u avgustu prosle godine je donet neki pravilnik ili uredba, ne znam sad, o radu sudskih overitelja, kojim se nalaze da se prilikom overe ugovora o nepokretnostima mora imati vlasnicki list.

 

tako da ....

... su to nekako izvrdavali.

 

No dobro, ja bar idem sa 1/1 uknjiženom nekretninom. No, očekujem mine...:)

Link to comment

I ja sam cuo istu stvar. Konkurs je raspisan, cini mi se, pocetkom maja, a trajao je do jula. U tom vremenu su bila dva ispitna roka, majski i junski, na kojim je ispit polozila gomila likova koji su se prijavili na konkurs u zadnjem trenutku. Clan konkursne komisije i clan ispitne komisije je bio isti covjek, Djurdjevic, bivsi Anticen asistent i SNS funkcioner.

 

Gomila je tu gluposti napravljena.

Zaboraviste jos jednu vrlu clanicu komisilje, Biljanu Pavlovic, bivsu sudiju iz Panceva,koja nije reizabrana na funkciju. Zatim je radila u zdravstvu, tako sto se nije mesala u svoj posao. I na kraju je po SNS liniji zavrsila u ministarstvu na mestu direktora direkcije za upravljanje oduzetom imovinom. Posle toga, sta je za nju ispitna komisija za notare? Samo jos jedan dan na poslu u misiji SNS-a

 

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Edited by Arkadija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...