Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

  • 4 months later...

In other news, Stefan Vujić, srednji bek Steaue, inače rodjeni Riječanin, pristao da igra za reprezentaciju Srbije, na poziv Cvetkovića. Momak je btw prošao sve mladje selekcije Hrvatske, mislim da do sada nismo imali ovakav slučaj.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo i ovde da ostane

http://www.zurnal.rs/rukomet/super-liga/56018/zeleznicar-ostao-neporazen-nislije-srusile-i-zvezdu-u-sumicama-perunicic-hteo-da-se-obracuna-sa-sudijama?lang=lat

 

Zvezda je odlučila da odigra presing, ali se jedan igrač sapleo, Mladen Šotić je došao do lopte, međutim pri borbi za istu je nagazio aut liniju.

To su videli arbitri i dosudili loptu za goste, što je prilično razbesnelo sve u crveno-belom taboru.

 

Sport u kome smo bili svetski prvaci

 

A vi se ljutite kad oni pogreše nešto u prenosu američkog fudbala <_<

Edited by levi
Link to comment

Gledao sam utakmicu, mislim da Šotić nije bio u autu, već je čisto oduzeo loptu igraču Želje. Ne znam šta su sudije odsvirale, aut ili prekršaj za NIšlije ali su oštetili Zvezdu u tom napadu i direktno uticale na rezultat, pošto se sve odigralo pola minuta pre kraja.

 

A naš rukomet je daaaavno propao, mnogo pre ove situacije.

Ne kapiram šta si hteo reći ovim postom, 

Link to comment

Hteo sam da kažem da specijalizovani sportski list ne zna pravila sporta u kome imamo veliku tradiciju
Nije bitno da li je igrač u autu, sve dok je lopta u terenu

Inače svirali su faul po automatizumu, jer je u rukometu praktično nemoguće da se ovako zamahne i da se izbije "čisto" kao u košarci,  mala je lopta..

Edited by levi
Link to comment

Grešiš, ako igrač makar i nagazi aut liniju, dok mu je lopta u posedu, takođe je aut, Igrač mora biti u terenu, kao i polovina obima lopte, da ne bi bio sviran aut.

 

Što se tiče faula, tu je mnogo zeznuto...neke sudije sviraju, neke ne sviraju takvu situaciju. Praktično je nemoguće izbiti loptu iz ruke protivnika bez kontakta, ali sve se na kraju svede na slobodno sudijsko uverenje. Lično, da sam sudija, nikada za ono ne bih svirao faul, pogotovo na kraju neizvesne utakmice,

 

A za Žurnal se slažem, neverovatno je koliko su novinari koji tamo pišu sportske analfabete za onaj sport koji prate.

 

 

SAd sam opet odgledao snimak na tjubu, ni govora o autu, pošto se sve odigralo na linijama košarkaškog terena, a ne rukometnog. Šotić je bio tri metra u terenu, jedino da su faul svirali.

(U Šumicama je teren premrežen  mnoštvom linija koje obeležavaju terene za različite sportove, i to može izazvati konfuziju igračima, pogotovo gostujućim.) 

 

 

edit: nepismenos'

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...