Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

Pa, napisaću , eto, da mislim da je Dragojević jedan od najboljih srpskih reditelja. Inteligentan...radio je neke stvari kada to drugima nije padalo na pamet (Lepa sela...Rane). Količina filmske kulture koju pokazuje u svojim filmovima je izuzetna. Ume da uradi ono što većina reditelja i ne zna da treba imati u filmovima. Njegov problem je količina cinizma koju emituje. Dok je to kontrolisao (Lepa sela) bilo je ok. U Ranama je tim cinizmom bolnu temu nekako relativizovao. Problem sa "Svetim Georgijem" je u Kovačevićevom tekstu. Ovde u "Paradi" mu se nema mnogo toga zanatski zameriti. Smetaju neke patetične scene (da ih ne navodim). Ovaj film će napadati obe strane. U suštini, pobednik će biti Dragojević.

Link to comment

Manje iritantan nego što ume da bude. Samolov solidan. Jeftić se previše trudio. Ostali kao ilustracije. Bitno je pratititi niz aluzija koje Dragojević razbacuje po filmu. Navodno jeftina karikiranja odnosa Srbi-Hrvati-Bošnjaci-Albanci su, na žalost, itekako istinita. Moram još jednom da istaknem Mihajlovskog (tip kojeg pamtimo, samo, po pevanju "Zajdi, zajdi" u "Buretu baruta").Izvanredan je.edit: Da ne grešim dušu: dobri su i Milenković kao policijski inspektor, Branimir Popović, Marko Nikolić i Mladen Nelević. Nisam primetio Marijanu Mateus kao kostimografa.

Edited by Zen
Link to comment

Ja gledao sinoc. Film je dobar, verovali ili ne. Sve je skoro pa na mestu. Chak nije bilo ni nekih kompromisa kako bi se shlihtalo naci ekipi.Kraj filma... Skoro pa savrshen za efekat kakav treba da proizvede ovakav film u Srbiji 2011. godine.Kojo dobar. Minijature Marka Nikolica, Eve Ras, Mladena Nelevica, Anite Manchic. :Hail:Dragojevic stvarno, ako neshto ume, to je da iz glumaca izvuche maksimum.Ali na prvom mestu, ovo je dobar tekst.e da... Toni Mihajlovski :Hail:

Link to comment

Bio sam i ja sinoć. Pozitivni utisci generalno, a i reakcije publike sinoć su bile odlične, čini mi se. Odlično provlači ozbiljnu temu kroz film koji će i patriotama biti zabavan. I da, Toni Mihajlovski zaista briljirao. Ako bi morala neka zamerka, mislim da me Goran Jevtić jednostavno nije ubedio u svoju ulogu. Govor koji je srž samog filma nekih 10 minuta pred kraj u stilu Mel Gibsonovog Vilijam Volasa je mogao biti još dramatičniji. Ali sve u svemu, vredi pogledati.

Link to comment
Pa, napisaću , eto, da mislim da je Dragojević jedan od najboljih srpskih reditelja.
Dragojevic je popunio vakuum koji niko od reditelja nije imao zelju da ispuni. Ko je kakav reditelj najbolje se vidi na neutralnim, nepretencioznim temama koje same po sebi nemaju tezinu vec im reditelj da tezinu ("neko naslika raspece i to ispadne kojestarija, Sezan naslika dve jabuke na carsafu i to je remek-delo")Sijan je npr. smestio film u peti april 1941-ve, pa je ipak snagom svog talenta taj datum stavio u treci plan.Dragojevic je uglavnom obradjivao osetljive teme. Nije mi on bas neki. Na stranu njegovi nastupi u javnosti, to je tek posebna tema. Edited by CowBoy
Link to comment
Dragojevic je popunio vakuum koji niko od reditelja nije imao zelju da ispuni.
Želju ili znanje?
Ko je kakav reditelj najbolje se vidi na neutralnim, nepretencioznim temama koje same po sebi nemaju tezinu vec im reditelj da tezinu
U tom slučaju ne bi mogli da procenimo kakav je reditelj, recimo, Kjubrik, jer se bavio isključivo pretencioznim/"pretencioznim" temama. I mnogi drugi, takođe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...