Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

E, hvala svima na savetima za spremanje brodeta. Trećina pakovanja lignji stoji negde u zamrzivaču, biće iskorišćeno. Kada sam pitao šta je no-no, upravo sam takve dodatke imao na umu. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobio neke lisičarke. Ajde neki predlog . Može i brzo a može i komplikovaniji.

Jesu one onako malo žilavije?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

yolo izuo davnih dana s lisicarkama

 

samo, pliz, nemoj ih prati nikako. samo cetkica i vlazna krpica.

 

izvrsne su i kad u prodinstane rknes par kasika kajmaka, a i tzv. topla salata:

 

1 kiselo mleko i jednu pavlaku izmesaj, posoli i namelji beli biber unutra, plus kasicica senfa. probaj pa doteraj ukus. umesaj u to 100gr rukole. pola kila lisicarki prodinstaj na puteru, vrlo kratko. e sad uzmi veliki tanjir iz koga ces posluzivati, razbacaj po njemu jos 100gr rukole, preli onom mesavinom, odozgo stavi lisicarke i razbacaj odozgo malo seckane mirodjije.

Edited by aram
Link to comment

sada mi je jasno zasto zuta macka :D btw, to kada macke kucici olizu tanjir posle vas, meni to super. ja cesto ostavim malo u tanjiru [npr. jeo sam corbu] i sve ono sto se naslo u istom. npr. celer, sargarepa, meso. sve to onako viljuskom izmrvim, ali ne puno i dodam malo hleba, cisto da malo upije onu corbu. dam kucetu koje je naravno uvek tu oko stola i super je to, stvarno. kako olize tanjir i posle toga je srecna, a meni drago. 

Link to comment

sada mi je jasno zasto zuta macka :D btw, to kada macke kucici olizu tanjir posle vas, meni to super. ja cesto ostavim malo u tanjiru [npr. jeo sam corbu] i sve ono sto se naslo u istom. npr. celer, sargarepa, meso. sve to onako viljuskom izmrvim, ali ne puno i dodam malo hleba, cisto da malo upije onu corbu. dam kucetu koje je naravno uvek tu oko stola i super je to, stvarno. kako olize tanjir i posle toga je srecna, a meni drago. 

isto, doduše, posle oribam tanjur, i nije "ona", već "on"

Link to comment

pametno! i kao posle, bubasvabe nisu korisne...

 

ja tako ostavljam bubašvabama. toliko oližu tanjire da ih posle ne moram prati

 

meni je to gej. ja posle taj olizani tanjir vratim medju ciste. ona se potrudila da olize tanjir i ja sada kao perem... vazi. dodji nakljuce!

 

isto, doduše, posle oribam tanjur, i nije "ona", već "on"

Link to comment

pametno! i kao posle, bubasvabe nisu korisne...

 

 

meni je to gej. ja posle taj olizani tanjir vratim medju ciste. ona se potrudila da olize tanjir i ja sada kao perem... vazi. dodji nakljuce!

Da,poznato je da je pljuvacka psa bogata lizozomima :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

- Imamo li topik za kulinarska pitanja? (ili je ovaj topik i za to?)

 

- Jel može neko da baci linke gde je onaj recept za gibanicu iz tiganja?

 

- kako dinstate šnicle?

 

- Zna li neko šta sa asparagusom? Ja ga propržim pa skuvam, ali sve nešto mislim da mora da postoji nešto pametnije što bi se moglo sa njim?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...