Jump to content
IGNORED

agitpop


kgmr

Recommended Posts

Dok sam slusao njenu emisiju (pre nego sto je presla na b92) ja nisam imao problem sa njenim pristupom, naprotiv. Mozda ti mislis da bi se sa drugacijim pristupom, koji bi manje iritirao 'protivnicku' stranu, moglo vise da postigne, ali ja u to sumnjam.

meni je konkretno u toj emisiji koju sam pomenula smetalo sto ona od svog gosta trazi (tacnije, tera ga) da se izjasni o tome da li je to sto 'neki krugovi' zanemaruju oslobodjenje beograda u II svetskom ratu, 'zasto nekom ne smeta nedic, a smeta mu josip broz tito' posledica... dobro, mozda se ona izrazava necisto, a mene to nervira, ali nema veze, pitanje je legitimno, u smislu da gost, imajuci u vidu njegovu struku, moze da ima stav i potkovano misljenje o politickim implikacijama i tumacenju istorije, a moze da da i zanimljive uvide u konstruisanje istorijskog znanja. ali on, istoricar, ne stize to da uradi, jer ga voditeljka zakucava 'je l' vi mislite da je to neka psiholoska devijacija?'. uopste me ne zanima da se manje 'iritira protivnicka strana', nego da manje iritira mene, neprotivnicku stranu, tj. da se, pre svega, cuju informacije, pa onda i tumacenja, od coveka koji ih ima i koji je, valjda, zato pozvan. 

Link to comment

Ona je pre svega antifasista, i sad upravo zbog svog antifasizma ume da bude dosta nekriticna prema raznim 'atnifasistickim' pokretima.

 

EDIT: Evo kingmaker objasnila - iz antifasistickog karaktera narodnooslobodilackog pokreta sledi da se ne moze raspravljati o njegovim negativnim stranama. I tu onda dolazi do apsurdne situacije da kao liberal zatvara oci pred autoritarnim karakterom komunistickog rezima.

Edited by Aion
Link to comment

pa caka je vrlo jasno antifasista. sad sto kao takva zbog mora drugih stvari ide na kurac ljudima koji vole da monopolisu antifasizam a pritom pate od elementarnog nedostatka humora i benevolencije (znamo to i sa ovog foruma) da bi prema njoj uspostavili normalan odnos koji u najgorem slucaju treba da bude ravnodusnost i kurcobolja, to je u mojoj knjizi samo plus. negde mislim da ona vise uradi za promociju te ideje spicom svoje emisije u kojoj ima sempl vesti sa nekog radija da iz 1945 da je gitler izvrsio samoubistvo, i titovi citati, nego uzasna verbalna pasivna agresija i ucitavanja ako izmedju ljudi koji u principu dele iste vrednosti dodje do rasprave gde se stavlja zarez u recenici i  tome slicno. rekoh, meni se u to samo ne uklapa njeno hejlovanje bibija ovako kad prigusti sa idf akcijama, ali rekoh mislim da je to delimicno kemp a delimicno taj neki njen medjunarodni jevrejski kruzok u kome razmenjuje misli (ronen dorfan itd) a ona tu ume da bude dosta permeabilna. ali nema dileme da je to zona u kojoj je ona jako tradicionalna i konzervativna, i to se odnosi i na to njeno jevrejstvo a i na crnogorstvo. eto te desne ravnoteze.

 

e da veliki veliki plus za nju licno su te njene razne akcije koje je izvodila po gradu, kcb, parobrod, serijali cinema prive koji su naravno potpuno privatni (uglavnom njeni prijatelji) ali ako su. ranije je bio serijala vracarsko filmsko oko na kome je prikazivala razlicite problemske filmove i onda to komentarisala sa gostom http://agitpop.me/?0269705B

 

nekako bih voleo da sav taj pametniji i od nje zanimljiviji svet izadje malo iz svojih ipadova i notebookova i krene da radi nesto javno.

Link to comment

@Aion

Ma dobro, autorska je emisija. Neka vodi kormilo u kom god zeli pravcu. Za mene ne moze da postoji apsurd u tom domenu.

 

Ali meni je opet nekako truba da apstrahujem hc cionizam i da kazem da je ona other than that nekakva levicarka i antifasistkinja. Pa zena pise o ratovima protiv muslimanskih drzava kao o filmovima. Ona najgora pajkicevska banalnost vrca na sve strane. B-ljak.

Edited by MayDay
Link to comment

Ali meni je opet nekako truba da apstrahujem hc cionizam i da kazem da je ona other than that nekakva levicarka i antifasistkinja. Pa zena pise o ratovima protiv muslimanskih drzava kao o filmovima. Ona najgora pajkicevska banalnost vrca na sve strane. B-ljak.

To je ono sto sam rekao - sa jedne strane imas liberalni Izrael, s druge strane autokratske muslimanske rezime, to je sukob u kome znas na koju stranu treba da se postavis i to radis bezuslovno. 

Link to comment

To je ono sto sam rekao - sa jedne strane imas liberalni Izrael, s druge strane autokratske muslimanske rezime, to je sukob u kome znas na koju stranu treba da se postavis i to radis bezuslovno.

Pa to se tako postavljas ako si debil, a ne neko ko na tviteru objasnjava nekim glupostima zasto nikad nije postavljena na celo neke kulturne institucije. Nemojte me pogresno shvatiti, ne mislim da bi kulturni radnici trebalo da budu hiperinteligentni vilenjaci, ali barem elementarno razumevanje uzrocno posledicnih veza u stvarnosti koju posmatramo ne bi bilo na odmet.

 

A to da je borba za liberalizam kljucni drajver u svrstavanju na stranu izraelskih desnicara je b/s. :D Posteni liberali svakako nisu svim srcem uz CIA i NSA kao Jelena Djurovic, ako je ono na tviteru zaista ona.

Link to comment

Pa to se tako postavljas ako si debil, a ne neko ko na tviteru objasnjava nekim glupostima zasto nikad nije postavljena na celo neke kulturne institucije. Nemojte me pogresno shvatiti, ne mislim da bi kulturni radnici trebalo da budu hiperinteligentni vilenjaci, ali barem elementarno razumevanje uzrocno posledicnih veza u stvarnosti koju posmatramo ne bi bilo na odmet.

 

A to da je borba za liberalizam kljucni drajver u svrstavanju na stranu izraelskih desnicara je b/s. :D Posteni liberali svakako nisu svim srcem uz CIA i NSA kao Jelena Djurovic, ako je ono na tviteru zaista ona.

Ne znam zasto meni to objasnjavas, i ja sam joj te stvari u par postova iznad zamerio. S druge strane, kao da kod tebe koja je verovatno pratis samo preko tvitera, primecujem razocarenje sto Jelanino svrstavanje uz izrael nije sa nekog ultra-desnog pogleda na svet, sto recimo arapima ne zamera to sto su druge vere, umesto to sto sistematski negiraju holokaust.

Link to comment

pa caka je vrlo jasno antifasista. sad sto kao takva zbog mora drugih stvari ide na kurac ljudima koji vole da monopolisu antifasizam a pritom pate od elementarnog nedostatka humora i benevolencije (znamo to i sa ovog foruma) da bi prema njoj uspostavili normalan odnos koji u najgorem slucaju treba da bude ravnodusnost i kurcobolja, to je u mojoj knjizi samo plus. negde mislim da ona vise uradi za promociju te ideje spicom svoje emisije u kojoj ima sempl vesti sa nekog radija da iz 1945 da je gitler izvrsio samoubistvo, i titovi citati, nego uzasna verbalna pasivna agresija i ucitavanja ako izmedju ljudi koji u principu dele iste vrednosti dodje do rasprave gde se stavlja zarez u recenici i  tome slicno. rekoh, meni se u to samo ne uklapa njeno hejlovanje bibija ovako kad prigusti sa idf akcijama, ali rekoh mislim da je to delimicno kemp a delimicno taj neki njen medjunarodni jevrejski kruzok u kome razmenjuje misli (ronen dorfan itd) a ona tu ume da bude dosta permeabilna. ali nema dileme da je to zona u kojoj je ona jako tradicionalna i konzervativna, i to se odnosi i na to njeno jevrejstvo a i na crnogorstvo. eto te desne ravnoteze.

 

e da veliki veliki plus za nju licno su te njene razne akcije koje je izvodila po gradu, kcb, parobrod, serijali cinema prive koji su naravno potpuno privatni (uglavnom njeni prijatelji) ali ako su. ranije je bio serijala vracarsko filmsko oko na kome je prikazivala razlicite problemske filmove i onda to komentarisala sa gostom http://agitpop.me/?0269705B

 

nekako bih voleo da sav taj pametniji i od nje zanimljiviji svet izadje malo iz svojih ipadova i notebookova i krene da radi nesto javno.

na koga mislis, yolo? neplodno je to ovako, neki, sav taj, ti... 'neki krugovi', koji krugovi, koji ljudi, ko?

 

Ne znam da li znate detalj, ona je osnivac Drustva jevrejsko crnogorskog prijateljstva.  :lolol:

ako bih smela da kazem, ovako kao nepoznavalac, spektakularno mi se kenja od svih nacionalno osvescenih, pa cak i benevolentnih prijateljskih udruzenja

 

@Aion

Ma dobro, autorska je emisija. Neka vodi kormilo u kom god zeli pravcu. Za mene ne moze da postoji apsurd u tom domenu.

da, to si kratko i jasno rekla. i tu ste svi u pravu.

 

 

ali meni je bas kao najobicnijem konzumentu zasmetalo njeno autorstvo u toj predmetnoj emisiji. posto nisam upucena ni u lik ni u sajt, samo sam cula najavu za gosta i poprilicno me zainteresovalo, jer sam se napenalila na nesto drugo. sad ovde ispada sam neka konzervativna tetka dobrila koja je otisla na cajanku, a docekali me ganja kolacici. ideoloski aspekt mi uopste nije intrigantan u ovom slucaju, ali me je docekao u ogoljenoj prostoj formi u trecem minutu, gde je ostao i do kraja emisije. ali mozda je to monopolisanje nad antifasizmom  :ph34r:

Link to comment

jedino sto mogu da dodam je da ponovim da je zena pre svega performer, zabavljac, da ne pledira da osvescuje, zauzima teritorije, prosvetljuje, pokrstava. prosto, izasla na ulicu, prica, sama sa sobom, prijateljima, s kim stigne. kontroverzna je, nekonzistentna, rekoh da ima raspon 360 stepeni u kome se krece. najveci deo njene dubioze je teritorija koja nije clear cut a to je izrael. ne znam, rekoh da sam povrsni konzument, zapravo i manje od toga, jednom godisnje bacim pogled ali ne nalazim nista sto bih van domena ega moglo da mi sustinski smeta. rekoh, meni je OK to sto je sa takvim stavovima u javnosti sa imenom i prezimenom tako da i mi anonimni :teofil-mod: mozemo da je ovde zapljuvavamo. posebno mi je nevazno da se sa njim stoprocentno slazem, naprotiv, meni je mnogo bitni kako neko pise i argumentuje nego da li smo istomisljenici, bitna mi je konzistencija u stavu tako da mogu da uspostavim vrednosti okvir. kao kad barney hoskins napise za neki album da je sranje, odmah znam da je remek delo.

Link to comment

Ne znam zasto meni to objasnjavas, i ja sam joj te stvari u par postova iznad zamerio. S druge strane, kao da kod tebe koja je verovatno pratis samo preko tvitera, primecujem razocarenje sto Jelanino svrstavanje uz izrael nije sa nekog ultra-desnog pogleda na svet, sto recimo arapima ne zamera to sto su druge vere, umesto to sto sistematski negiraju holokaust.

Pa da je u pitanju neko ko se eksplicitno svrstava sa ultra desne strane, ne bi bio interesantan za priču ovde. Ono, prstima pomaknem šiške, još jedan bigot na internetu. Jelena Djurović se definiše kao levičarka, a zapravo je cionista koji se loži na NSA. Nema tu šta ja da se razočaravam, samo primećujem da je nešto sranje na kub.

 

Uostalom, uzmite njeno loženje na izraelsku državu i crnogorštinu, zamenite srpskim nacionalnim odrednicama i zamislite mene kako to pišem.

 

@km

Slažem se sa zadnjim pasusom. Da odem dalje, nije to samo monopolisanje. Antifašizam i judaizam su ovde kao asesoari, key selling points. Toliko su joj plitki i banalni kako tekstovi, tako i govorancije.

Edited by MayDay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...