Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Za hejt: zakazan pregled, troje lekara internista na bolovanju, samo jedan prima pacijente, desetak ljudi čeka i stalno dolaze novi, ne poštuje se termin zakazivanja. I sad sledeći put može da se zakaže tek krajem februara, pa jbt, odrobijaću nekoga. Šta da radim sad, jel može da se ode bez zakazivanja pa ako primi primi? 

I usput da pitam, jel se to masovno koriste bolovanja za privatnu praksu i učenje jezika? 

Link to comment

 

 

Kako se sterilnost sala previše mitologizuje ako neko priča o lekarima koji operišu rukama u kojim je bila i u toku operacije biva verovatno najprljavija alatka za svakodnevnu upotrebu? 

 

A gde si ti video da lekari drže telefone? Eno ih u pozadini rade.. To su verovatno neke sestre ili možda anestetičarke jebem li ga, nisu čak ni instrumentarke jer su one u svakom sekundu uz hirurga..

 

Ovde su jedini problem seljančure koje brukaju profesiju, nikakve posledice po pacijenta nema štrokav telefon jer te sestre sigurno nemaju direktan kontakt sa instrumentima i pacijentom..

 

Vi ne kapirate. Ne mora sve da bude sterilno.

 

Naravno da ne mora ali ti si staaaari šaljivdžija [emoji38] i sve znaš o putevima prenošenja infekcije.. [emoji4]

Instrumenti, gaze, rukavice i slične stvari koje su u direktnom kontaktu sa pacijentom su sterilne i tačno se zna procedura kako se šta steriliše, i kako se to unosi u salu.. A npr. maske, kaljače, mantili i kape nisu.. Nisu ni kolica na kojima stoje instrumenti..

 

Ne bih dalje da ne ispadne da džiberišem™

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, zoki said:

 

Naravno da ne mora ali ti si staaaari šaljivdžija emoji38.png i sve znaš o putevima prenošenja infekcije.. emoji4.png

Instrumenti, gaze, rukavice i slične stvari koje su u direktnom kontaktu sa pacijentom su sterilne i tačno se zna procedura kako se šta steriliše, i kako se to unosi u salu.. A npr. maske, kaljače, mantili i kape nisu.. Nisu ni kolica na kojima stoje instrumenti..

 

Ne bih dalje da ne ispadne da džiberišem™

 

 

 

 

Zna se sve, samo poneki pacijenti dobiju sepsu...

Link to comment
3 hours ago, zoki said:

 

 

 

 

A gde si ti video da lekari drže telefone? Eno ih u pozadini rade.. To su verovatno neke sestre ili možda anestetičarke jebem li ga, nisu čak ni instrumentarke jer su one u svakom sekundu uz hirurga..

 

Ovde su jedini problem seljančure koje brukaju profesiju, nikakve posledice po pacijenta nema štrokav telefon jer te sestre sigurno nemaju direktan kontakt sa instrumentima i pacijentom..

 

 

 

Naravno da ne mora ali ti si staaaari šaljivdžija emoji38.png i sve znaš o putevima prenošenja infekcije.. emoji4.png

Instrumenti, gaze, rukavice i slične stvari koje su u direktnom kontaktu sa pacijentom su sterilne i tačno se zna procedura kako se šta steriliše, i kako se to unosi u salu.. A npr. maske, kaljače, mantili i kape nisu.. Nisu ni kolica na kojima stoje instrumenti..

 

Ne bih dalje da ne ispadne da džiberišem

 

 

 

 

Budući da mi je otac u mukama umro od sepse zbog takvih kao što si ti i da sam mesecima bio opsesivno opsednut potrebom da ceo mehanizam objasnim, usudiću se da kažem da znam ponešto o materiji.  

Link to comment

Da, budući da znaš o čemu pišem, za ovog šaljivdžiju bih verovatno trebao da ti se načestitam familije, al nisu oni krivi što te imaju. Takvog kakav jesi, jadan a preplaćen.

Edited by ToniAdams
Link to comment
 
 

 
Naravno da ne mora ali ti si staaaari šaljivdžija [emoji38] i sve znaš o putevima prenošenja infekcije.. [emoji4]
Instrumenti, gaze, rukavice i slične stvari koje su u direktnom kontaktu sa pacijentom su sterilne i tačno se zna procedura kako se šta steriliše, i kako se to unosi u salu.. A npr. maske, kaljače, mantili i kape nisu.. Nisu ni kolica na kojima stoje instrumenti..
 
Ne bih dalje da ne ispadne da džiberišem™
 
 
 
 

Ajde, ne pravi se lud, pre par meseci si imao i hirurga koji se selfira.
Drugo, kakve veze ima što on radi ako mu neko u prostoriji maše telefonom.
On je suveren u toj prostoriji, uostalom njega će zvati kad krene infekcija, nije valjda da ga je baš briga.
Dobro sam upoznat i to je piramida i sranja idu od vrha....
A kada puste tv ekipu da slika operaciju, sa opremom koja je , recimo, malo pre tog snimanja slikala kako se rašćišćava komunalni nered oko pijace na nbg...
"Uđite, uđite da vidite kako rade kolege"
"Pa nemojte znate gde smo bili"
"Sestro dajte maske i kape, ne mora na cipele, brzo će oni..."
Link to comment

Japan, žena ne može da ustane na noge. Šta god da proba, kao da joj je 200kg teret na ramenima.

 

Toyota Kosei bolnica, invalidska kolica kojim sam je doveo do lekara.

 

Sve analize, 1 sat, dijagnoza : ona ima leukemiju,  rak koštane srži. Teško da je nešto gore od toga.

 

Još jedan sat, ona ima svoju bolničku sobu, , kao hotelsku. Hemoterapije, gubitak kose. Bio je to užas. 6 meseci.

 

A Japanski doktori su je sredili, besplatno. 

 

Sve japanske bolnice su tako dobre.

 

 

Link to comment
On 1/12/2018 at 10:45 PM, zoki said:

Ovde su jedini problem seljančure koje brukaju profesiju

U vašoj profesiji se ne zna odakle problem počinje. Ali recimo da su to lekarska govna koja u rukama drže ljudske živote na kojima debelo profitiraju, a za koje minimalno do nikako ne odgovaraju.

Priča o sepsi u srpskom zdravstvu je toliko raširena, da vam se i ministri operišu u inostranstvu.

Nigde (ni u jednoj drugoj profesiji u Srbiji) toliko ljudskog izmeta nisam srela kao u srpskom zdravstvu (a sigurna sam da nisam izuzetak), tako da je najmanje što možeš da učiniš da se pokriješ ušima po glavi i jebeno umukneš umesto što vedro nastupaš sa tom "nije to ništa" mantrom, tamo gde bi trebalo da te bude debelo sramota.

(Ovo nije uobičajeni način na koji pričam o sroskom zdravstvu, pre svega zato što oni izuzetni i požrtvovani više zaslužuju da se zaštite, nego što ove hulje zavređuju blata).

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

drugari pomagajte

ne znam da li sam uopste pogodio temu, izvinjavam se ako nisam

 

ocu je utvrdjen tumor prostate

u nalazu urologa stoji sledece: uraditi ct abdomena i male karlice, scintinografiju sceleta, ro pulmo, ks, ureja, kretinin, glikemija, urin, uk sa ab.

 

kao prvo, ne znam ni sta sve ovo znaci  (otac jos manje). ujutro ide kod lekara opste prakse, pretpostavljam(o) da ce mu ona razjasniti i dati odgovarajuce upute

e sad posto opet pretpostavljam(o) da ce pregledi biti zakazani ko zna kad (na nalaze biopsije je cekao samo neki dan manje od dva meseca iako je na samom uputu naznaceno da se obave u roku od dve nedelje i iako su vec laboratrijski nalazi (tumor markeri) govorili da je stvar ozbiljna)

dakle, skoro izvesno, privatno ce sve ovo obavljati

 

ono sto me pre svega zanima da li je ove preglede moguce obaviti "ujedno" ili makar na istom mestu. skener i scintinografiju pre svega

ro pulmo je valjda rentgen pluca? svakako bi znacilo da se sto manje zraci, ako nema potrebe za tim

ovo ostalo su valjda laboratorijske analize

 

ima li neko preporuku za kliniku u kojoj raditi ove preglede?

na prvom mestu je svakako kvalitet usluga. ali ako je tu situacija ista, onda i cena igra ulogu, posto za skener vidim da se krece od 7+7000(abdomen + mala karlica) u klinici impuls, do npr 12+14 000 u belmedicu

 

takodje, ako je neko prosao nesto slicno, svaki savet bi dobrodosao

 

hvala unapred

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Nemam ja šta da se pokrivam ušima, na pogrešnu adresu pišeš, ja konkretno svoj posao radim pošteno i ihahahaj preko obima posla koji treba da bude. Zato me zajebi sa ličnim prozivkama.

 

Napisao sam, i stojim iza toga (kao što su i čekmeže i Jozo napisali) šta i kako treba da bude sterilno, ne ulazeći u pojedinačne slučajeve osim ovih sestara koje su se slikale.

 

Toliko od mene, kud sam se i javljao.

 

Edit : @pt 2.0

Edited by zoki
Link to comment

@pbg12345

 

Proveri ako si u mogućnosti koliko se čeka na stomatološkom (Rankeova ulica) za CT. Za rentgen pluća nema šta da se brineš oko zračenja jer će već primiti velike doze na skeneru, zato mu i rade ureu i kreatinin jer će dobiti kontrast koji se izlučuje bubrezima. Sve što je napisano mora da se radi kako bi videli ima li metastaza od čega zavisi lečenje.. Takođe možeš da proveriš na nuklearnoj (nivo minus jedan u poliklinici) kliničkog koliko se čeka scintigrafija. Za tu dijagnozu ne bi trebalo da se čeka duže od mesec dana za pregled ali to zavisi od kapaciteta ustanove.

Link to comment

Naravno da ste nam objasnili. Long story short, telefoni su jedan od prljavijih predmeta u necijem okruzenju, i bez obzira na tu podelu na striktno sterilne delove sale, i delimicno sterilisane, ne bi trebalo da se nadju u sali. Drugi problem sa njima je skretanje paznje.

 


 

Surgeons scrub in before they operate and can’t touch anything non-sterile during the procedure. But surgeons aren’t alone in the OR. Anesthesiologists, technicians, and nurses are also on hand. Because these providers don’t generally touch the patient once surgery has begun, they aren’t subject to the same demanding hygienic protocol. 

“The truth is, in the OR there’s two areas. There’s the sterile field, which is the operating field, and the rest of the room is sub-sterile. It’s cleaned in between surgeries and more thoroughly at the end of the day, but it’s not a truly sterile environment,” said Kaar. 

Sometimes medical staff outside the operating field consult their phones to look up lab results or potential drug interactions that will help guide medical decisions for the patient. 

“You could create a scenario where there’s a legitimate use,” Anderson said.

But where Anderson and Kaar see legitimate uses, Papadakos sees excuses. It’s almost always easier to access medical information through the hospital-networked computers in most ORs, he said.

“It’s a production to enter into HIPAA-protected records on the phone,” he said. “You’re just creating an excuse as to why you want to look at the phone.”

 

But one thing seems clear: Hospitals should require electronic devices to be cleaned or stashed into disposable sleeves made for that purpose. These bags don’t interfere with ease of use, researchers have found. And doctors should only access information relevant to the patient on the table. 


 

The trouble is that, like most of us, doctors sometimes use their phones when they shouldn’t. 

“Just look around any work environment and people are staring at their phones. Healthcare is no different,” Papadakos said. 



https://www.healthline.com/health-news/do-cell-phones-spread-infections-in-hospitals-072215

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...