Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne znam, ja sa 35 godina bih teško mogao da pružim otpor nekom robusnom 20-godišnjaku. Da li bi takva razlika u godinama bila dokaz prinude, ili bi morali da gledaju neke druge faktore?

 

naravno da gledaju druge faktore u takvim situacijama.

Link to comment

Onda bi trebalo da ih gledaju i u situaciji gde je žrtva 15 godina mlađa. 

 

mi zapravo znamo samo paragrafe po kojima ga gone, a ne znamo celu situaciju. ja stvarno ne bih srljao u zakljucke bar dok ne pocne sudjenje i ne cujemo iskaz optuzbe.

 

Upravo, ali zanimljivo je nagađati zašto se išlo na "obljubu nad nemoćnim licem" koja je očigledno namenjena slučajevima kad je žrtva ometena u razvoju, fizički invalid, itd. Meni ovako laički deluje da bi takvu optužnicu bilo lakše odbaciti nego neku standardniju za silovanje.

 

U svakom slučaju smo opoganili labudu temu :(

Link to comment

Ne znam, ja sa 35 godina bih teško mogao da pružim otpor nekom robusnom 20-godišnjaku. Da li bi takva razlika u godinama bila dokaz prinude, ili bi morali da gledaju neke druge faktore?

Tesko da ce bilo koji sudija koristiti tumacenje putem razloga suprotnosti.

Link to comment

 

 

Upravo, ali zanimljivo je nagađati zašto se išlo na "obljubu nad nemoćnim licem" koja je očigledno namenjena slučajevima kad je žrtva ometena u razvoju, fizički invalid, itd. Meni ovako laički deluje da bi takvu optužnicu bilo lakše odbaciti nego neku standardniju za silovanje.

Ovde su karakteristike zrtve date alternativno sa ILI dusevna zaostalost ILI nemoc ILI nesto trece, pa tako neko moze biti dusevno zaostao, ali ne mora biti nemocno da pruzi otpor.

 

Naravno da su ovo samo delici onoga cime se sudija rukovodi.

 

Ovde je u medijima glumac vec proglasen krivim

Link to comment

Koliko ja znam, u praksi se dešava da se dokazuje da je maloletnik iako je bio stariji od 14 bio toliko inferiorniji zbog nezrelosti da se to izjednači sa obljubom nemoćnog lica.

 

Ono, cetrdesetogodisnjak ode u osnovnu školu i devojčicu koja je sedmi razred nagovori na seks, a u stvari je izmanipulise

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

meni je ujna, sudija, govorila da je njena veoma bliska koleginica imala problema da presudi da nije obljuba u slučaju kad je neki rom od oko 25 godina oplodio romkinju koja je tada imala 16. oni se uzeli, ova došla sa detetom u sudnicu da pruži podršku nevenčanom suprugu, ali problem je što je porodica devojke, izgleda, tražila otkup od optuženog obljubioca, što on nije hteo da ga plati, pa ga oni prijavili. na kraju sudinica obrazloži odluku i time da je kod roma uobičajeno da se uzimaju mlađi, da su ovi zasnovali porodicu i da neće da šalje muža i hranitelja deteta u zatvor, a ovi je posle optuže za rasizam, izašla i u novine :lolol: kaže žena nedeljama nije znala koja joj je primarna misao, da li "kud mi zapade sve ovo " ili "dobro da je meni zapalo, neko drugi bi ga oterao u zatvor kao seksualnog prestupnika".

 

nekako imam problem da poverujem da je poznata ali neuticajna ličnost u drugom gradu odlučila da siluje nepoznato dete, a da toj osobi maltene listom stanu u podršku kolege. što se tiče one "jedne jedine rečenice"... ona je u glavi Njega garantovano odjeknula kao eksplozija.

Edited by Malvo
Link to comment

@Hamlet: Da li je to onda metod da se zaobiđe tj. porekne sposobnost druge strane da izrazi pristanak? Zato što ako bi 14-godišnje lice reklo da ga je matori pervertit napastvovao, ne bi bilo potrebe da se ide na priču o manipulaciji, silovanje bi bilo silovanje.

Link to comment

 

što se tiče one "jedne jedine rečenice"... ona je u glavi Njega garantovano odjeknula kao eksplozija.

 

po mom iskustvu u radu sa bas ovakvim intervjuima i sagovornicima, takve,, pa i gore recenice ne nailaze na apsolutno nikakav feedback, a potpuno mi je strana ideja da bi neko u vlasti zbog  jedne veoma uopstene recenice polupoznatog glumca napravio uspesnu zaveru ovakve magnitude, koja obuhvata klinca kao mamac, roditelje, medije, policiju i tuzilastvo.

 

jos jedna stvar mozda i najbitnija.  Vucicev glavni podguzni medij je sve vreme branio Jevtica, objavljujuci cak i privatne podatke maloletnika ciju je porodicu optuyio da smesta glumcu.

Link to comment

mislim da si svestan da govorimo o posebnom slučaju, taj je šizio i za mnogo manje stvari od otvorene kritike i pozorišnog nastupa koji ga ismeva (možda se varam, ali nekako je baš u to vreme imao groteskni javni dijalog sa "elitom").

 

i pritom ne želim da ispadne da relativizujem optužbu, u pitanju je navodno veoma gnusno delo i, pokaže li se tačnim, za to se ide na debelu robiju i doživotno praćenje. ali svašta ovde smrducka, a nekako mi se jednako realnim čini i da je ovaj tinejdžer možda homoseksualac, nekako se doznalo da je imao polni odnos i onda je morao da vadi kestenje iz vatre kod roditelja. iako u svakom slučaju ni jevtiću ne služi na čast što je opštio sa osobom koja je - osmi razred, prvi srednje?

Link to comment

Ponovicu da je Jevtica glavni Vucicev medij branio a ne napadao.

 

U sustini jedina stvar zbog koje stvar smrdi je to sto je Blic uzeo Jevtica na zub, a to vam smrdi samo ako ne znate kako Blic funkcionise, Evo kako funkcionise: stigne dojava da je poznati glumac optuzen za silovanje maloletnika. Reakcija kolegijuma na to je: vrti ovu pricu do besvesti i sudnjeg dana. To se uklapa u modus operandi svih nasih tabloida. 

Alternativa je teza da je drzava koja ne ume da napravi ni zebru na pesackom prelazu napravila sofisticiranu zaveru da bi se osvetila za nesto sto govore i Marko Vidojkovic, Marcelo, Kokan Mladenovic (narocito Kokan), Sinisa Kovacevic i mnogi drugi, i to uglavnom otvorenije od Jevtica.

 

Ne bih dalje o ovome jer pisem iz insajderske pozicije, ja znam for a fact da onakvi tekstovi ne izazivaju bas nikakve reakcije ali bas mi se ne govori o detaljima svog doskorasnjeg posla.

Link to comment

Eh, ne možeš ništa ljudima da dokažeš tvrdnjom da pošto se nešto 99 puta zaredom nije desilo, onda verovatno nije ni stoti. 

 

Ali da status Blicove omiljene mete ukazuje zaveru, valjda bi bilo da se i ona nesrećna "gola savetnica" iz kog već ministarstva nešto grdno zamerila Vođi. Blic je golo govno od lista i sramota za novinarsku profesiju po više osnova, ali da su deo nekakvog kompllikovanog mehanizma koji namešta skandale navodnim borcima protivu režima, to i meni zvuči kao infantilna fantazija.

Link to comment

ja ne znam nista i ne dopada mi se onaj tekst sto se seruje (samo letimican pogled govori o nepismenosti)

ali mozda je nesto moguce i ako do sada nije bilo pravilo/praksa

mediji samo zavrte, ne bave se filozofijom

neko moze da se uzme za primer i rendom i iz nama nepoznatih razloga

 

a ovi zebru ne umeju ali za papazjaniju su mastersi

Link to comment

Ponovicu da je Jevtica glavni Vucicev medij branio a ne napadao.

 

U sustini jedina stvar zbog koje stvar smrdi je to sto je Blic uzeo Jevtica na zub, a to vam smrdi samo ako ne znate kako Blic funkcionise, Evo kako funkcionise: stigne dojava da je poznati glumac optuzen za silovanje maloletnika. Reakcija kolegijuma na to je: vrti ovu pricu do besvesti i sudnjeg dana. To se uklapa u modus operandi svih nasih tabloida. 

 

Skroz bih se složio. U eri pada popularnosti (čitaj tiraža i posledičnih prihoda od prodaje i reklama) za očekivati je da će urednički tim (ne mogu na telefonu sad da udarim ono "tm") maksimalno eksploatisati ovakav "skandal". U vizuri Tima, ovde postoje svi elementi za dalju razradu "priče" i privlačenje pažnje: poznat glumac, seksualno nasilje, homoseksualizam, maloletnik.

 

Dakle, nikakve ovde pozadine nema, siguran sam da tvrdim, već je reč o "novoj realnosti" onoga u šta se nekada relativno kredibilna novina pretvorila i sa njom skoro i svi ostali. Ustvari, SVI ostali štampani dnevni listovi.

 

I biće toga još & sve više. Malo koga zanimaju analize, osvrti, statistika, razmatranja, stavovi. Ko to traži naći će ga u nekim sve užim okvirima (sajtovi). Novina kao Blic mora da sve jačim smradom sa naslovne pokuša da kako tako ostane u igri i nastavi da vlasnicima pravi zaradu. Jer, u suprotnom, zna se. Doći će novi mladji i ludji...

 

A sponu Blica sa političkim ludilom koje može da bude naslonjeno na ovaj topik bih pre posmatrao u podnaslovu današnje vesti o Šabićevom tvitu gde se uredničkom intervencijom u podnaslovu priče ladno optužuju radnici da su nesavesno postavili banderu (pre jedno tries godina) na sred buduće biciklističke staze koju su dva - jednom najuspešnija spermatozoida a danas gradska vlast - prekjuče navrat nanos iscrtali u Braće Krsmanovića ulici.

Link to comment

mi zapravo znamo samo paragrafe po kojima ga gone, a ne znamo celu situaciju. ja stvarno ne bih srljao u zakljucke bar dok ne pocne sudjenje i ne cujemo iskaz optuzbe.

ti si, polemišući ovde sa nekim ljudima sa (svog) facebooka malo prenaglio u zaključcima. 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...