Jump to content
IGNORED

España 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Neki moj utisak je da LaLiga finansijski deluje jače nego prethodnih godina. Daleko od toga da su se timovi približili Barceloni i Realu, ali ostatak lige ima više novca nego ranije. Praktično jedini tim koji je otišao korak nazad je Valencia, svi ostali su napravili mali ili veći korak napred.

 

Barcelona je uvidela greške koje je načinila pre godinu dana. Osnažena je klupa i budućnost tima, a sada samo treba pravilno rasporediti minute i videti koliko su kvalitetna pojčanja. Umtiti, Gomes, Alcacer, Suarez i Digne, svi u ranim dvadesetim, svi obećavaju. Ter Stegen je postao prvi golman za stalno, Cillessen je zamena za Brava kojeg su lepo prodali u City. Sergi Roberto je prekomandovan na mesto desnog beka, umesto Dani Alvesa koji predstavlja jedini bitni odlazak iz tima.

 

Sem otkupa Morate, Real nije ništa kupovao. Nakon pozajmice u tim je priključen Coentrao, ali i vrlo talentovani Asensio zbog kojeg je prodat Jese. Čini se da je malo promena dobra stvar za Madriđane.

 

Ni jedan ključni igra nije napustio, neke koji su donekle razočarali su poslali na pozajmice (uglavnom u Sevillu), a doveden je Gameiro da pojača konkurenciju u napadu, Gaitan u vezi i Vrsaljko na obe bekovske pozicije. Simeone živi od naboja u timu, a dva puta izgubiti u finalu CL sigurno ne pomaže moral tima. I dalje igraju vrlo nedopadljiv fudbal koji se uglavnom oslanja na individualni kvalitet u napadu.

 

Sevilla je uradila prilično preoblikovanje tima. Emeri je napustio tim posle tri uzastopne EL i odveo Krychowiaka sa sobom. Otišao je još i Gameiro, Banega, Konoplyanka, Reyes, Coke i još neki igrači koji nisu bili u prvom planu. Došao je Sampaoli kao novi trener što garantuje odličan fudbal. Tim je dobio južnoamerički šmek. Odbrana nije doživela puno promena, pomenutog Cokea je zamenio Mercado iz Rivera. Sirigu je doveden da bude konkurencija Rico-u. Zato je veza i napad potpuno preoblikovana. N'Zonzi, Ibora, Vitolo i Krohn-Delhi su jedini starosedeoci u moru novih igrača (Kranevitter, Ganso, Correa, Sarabia, Nasri, Kiyotake, Vazquez, Vietto i Ben Yedder). Brzina uigravanja će biti ključ za ovu sezonu. Ono što ovaj tim obećava je sjajan fudbal sa puno golova.

 

Villarreal nije loše kupovao i prodavao, ali se čini da postoji problem unutar kluba zbog kojeg je Marcelinho napustio klupu. Novi trener je došao svega par dana pred meč kvalifikacija za CL, a i nema preterano kvalitetan CV za tim kakav je Villarreal. Bailly je otišao u Man Utd, a napustili su ih i Denis Suarez, Samu Garcia, Piña i još par dobrih timskih igrača. Fino su kupovali, Soriano, N'Diaye, Sansone, Cherisyshev, Espinoza, Gonzales (Espanyol) i Pato. Naknadno nakon povreda Bakambua i Soldada, doveli su i Borrea na pozajmicu.

 

Jedan od najvećih, ako ne i najveći gubitnik prelaznog roka je Valencia. Nakon što su na početku prošle godine zaličili na tim sa početka ovog veka, tim nije izborio Evropu i ponovo otvorio finansijske probleme u klubu. Četiri kapitalna igrača su ih napustila (Alcacer, Gomes, Mustafi i Feghouli), ali i dosta dobrih timskih igrača ili talenata koje nisu uspeli da razviju u poslednjih godinu dana. Nisu otkupili Danila, Cheryshev se preselio u Villarreal. Praktično su potpuno ogolili vezni red, koji nisu na kraju ni pristojni zakrpili. Parejo i Enzo Perez su ostali kao jedine prave poluge u vezi, pored istrošenog Maria Suareza (pozajmica iz Watforda) i neiskusnog Medrana dovedenog iz Reala. Ako nemaju nekog keca u rukavu u omladinskoj školi, biće problema. Odbranu i jesu nekako skrpili, Mangala i Garay su stigli poslednjeg dana prelaznog roka i makar taj deo tim izgleda pristojno (Gaya, Mangala, Garay i Cancelo). Nani je najzvučnije pojčanje što samo po sebi govori o tome kako je urađen prelazni rok, Rodrigo još uvek ne uspeva da pretoči talenat u konstantnost. Očekuje se korak napred Mine, Bakkalia i pozajmili su Munira od Barcelone sa pravom otkupa. Dva poraza u prva dva kola oslikava kako je rađeno tokom leta.

 

Bilbao je pobedio jer nijednog bitnog igrača nije prodao. Laporte, Muniain i Williams su ostali. Valverde će verovatno i ove godine da dotera Athletic do Evrope, za više će morati timovi iznad njih da razočaraju.

 

Celta je manje menjala od onoga što sam očekivao. Otišao je "samo" Nolito, došao je Sisto iz Danske i Roncaglia i Rossi iz Fiorentine. Dubina rostera je najveća briga pred ovu sezonu, pogotovo u veznom redu. Novi izazov za Celtu, da li mogu da se priključe standardnoj sedmorki španskog fudbala na duži vremenski period.

 

Real Sociedad nije menjao sastav preterano. Istekle su pozajmice Brume i Reyesa i prodat je Jonathas. Jonathasa su zamenili Juanmi i William Jose. Eusebio je odličan trener, a Oyarzabal bi mogao biti novo čudo od deteta iz Baskije.

 

Solidan posao su uradili Espanyol, Malaga i Betis. Quique Flores je preuzeo plavo bele iz Barcelone i čini se prilično ojačao sastav. 15ak miliona evra je utrošeno na obeštećenja, više od pola sastava je novo, tako da će biti potrebno vreme da se to lepo uigra. Slično važi i za Betis, desetak novih igrača, 20ak miliona evra utrošeno na pojčanja, a novi trener je Poyet. Juande Ramos se vratio u Malagu posle više od deset godina. Nisu utrošili novca kao Espanyol i Betis, ali su zadržali bitne igrače. Došao je Sandro iz Barcelone, Jony iz Gijona kao slobodni igrači. Keka iz Eibara su platili fino i Urugvajca Santosa. Kone je doveden iz Lyona, a Llorente na pozajmicu iz Reala kako bi činili štoperski par. Doveli su i na pozajmicu Kuzmanovića.

 

Granada ima takođe novog trenera, Paco Jemeza, koji forsira mlade igrače. Uostalom, zato su im i svi veliki klubovi pozajmljivali igrače. Ipak čini se da će i ove godine biti borba za opsanak prvenstveni cilj. Njima i ostatku lige. Nama će biti zanimljivo pratiti i Alaves zbog Kataija.

Link to comment
  • Replies 764
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    94

  • MiddleClass

    87

  • levi

    47

  • 189-

    45

Top Posters In This Topic

Srčujem da li si spomenuo dolazak Kevina Princa u lidera primere Las Palmas i ne mogu da verujem da nisi

 

Hteo sam, ali sem sa njegovim transferom, slabo sam upoznat sa timom Las Palmasa. Nisam ispratio šta su radili. Znam da imaju Lemosa koji je top talenat za štopera i da su doveli onog opičenog špica Livaju. Dobro su krenuli, samo kada imaš tempirane bombe kakve su KPB i Livaja, ništa nije sigurno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

de ste españoljubitelji  :D fale mi samo Vini, Ruxin i Shakirin gif. 

 

meni samo zao sto se raspao Las Palmas u zadnja 2 minuta.

 

Barca bez MSN-a na okupu pokazuje kakva je varalica Luis Enrique.

mda vezara, tako se i za Pepa pricalo. iskreno se cudim sto ne uzmu nekog trenera s ostrva da ih dovede u red.

Link to comment

mda vezara, tako se i za Pepa pricalo. iskreno se cudim sto ne uzmu nekog trenera s ostrva da ih dovede u red.

Molicu lijepo, ja sam Pepa uvijek cijenio kao vrhunskog strucnjaka. Luis Enrique sa Romom nije mogao u grupu Lige Evrope preko mocnog Slovana. Dobio je u ruke najbolji napadacki trokut u historiji fudbala + Iniestu, bilo bi cudno da nesto ne osvoji sa njima.

 

Engleski treneri su nivo Real Sociedada, Almerije i tako tih Deportiva.

Link to comment

Molicu lijepo, ja sam Pepa uvijek cijenio kao vrhunskog strucnjaka. Luis Enrique sa Romom nije mogao u grupu Lige Evrope preko mocnog Slovana. Dobio je u ruke najbolji napadacki trokut u historiji fudbala + Iniestu, bilo bi cudno da nesto ne osvoji sa njima.

 

Engleski treneri su nivo Real Sociedada, Almerije i tako tih Deportiva.

pa to i ja kazem, pricalo se isto, Pep je imao Cavija, Etoa, Ibru, Vilju itd. bilo je cudo da nesto ne osvoji, 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...