Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Oni cesto igraju te utakmice. Etiopija skoro uvjek pobjedi 1-0 kod kuce pa onda pukne 5-0 u Sudanu.
Sudan 5-3 EtiopijaBolesna utakmica skroz... najcudnije od svega je sto etiopski bog fudbala Saladin Said koji nije prosao famoznu Partizanovu (a ni Vosinu) probu nije dao nijedan gol. Doduse moguce je da nije ni igrao.Sudan poveo, Etiopija izjednacila, Sudan dao jos 2 do poluvremena, Etiopija izjednacila u drugom a onda na scenu stupa sudac™ koji svira dva penala za Sudan u 85. i 88. minutu. El Tahir je realizovao™ prvi i promasio drugi ali je bio dovoljno pribran™ da natrci na odbijenu loptu i da gol za konacnih 5-3.Etiopija je uzasna ekipa i nemaju cemu da se nadaju u revansu.
-_-Znate na koga da se kladite u revansu.
Link to comment

Bivši golman reprezentacije Gane Ričard Kingson je izjavio da mu je na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj 2006. godine nuđen veliki novac da namesti utakmicu između svog tima i Češke.Kingson tvrdi da mu je nuđeno 300.000 dolara ako omogući da Češka pobedi sa 2:0.- Nisam znao šta da radim. 300.000 dolara je veliki novac, a za pobedu Gane dobio bi premiju od 3.000 dolara. Razgovarao sa suprugom i ona mi je rekla: "Ričarde, ja tebe ne volim zbog tvog novca, nemoj da izbugiš svoje dostojanstvo i čast", rekao je Kingson.Gana, koju je na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj vodio Ratomir Dujković, na toj utakmici je pobedila Češku sa 2:0 i plasirala se u osminu finala, gde je izgubila od Brazila sa 3:0.

Link to comment
- Nisam znao šta da radim. 300.000 dolara je veliki novac, a za pobedu Gane dobio bi premiju od 3.000 dolara. Razgovarao sa suprugom i ona mi je rekla: "Ričarde, ja tebe ne volim zbog tvog novca, nemoj da izbugiš svoje dostojanstvo i čast", rekao je Kingson.
Ali kako, jadan, da pusti gol ili čak dva kad Česi nisu šutnuli na gol. Da ga ugura kod ispucavanja? Mada ima takvih slučajeva, jedan mali ovdje kod mene je uspio dati autogol tako što je loptu ispucao preko glave unazad. Uglavnom skoro nemoguća misija.
Link to comment
Ali kako, jadan, da pusti gol ili čak dva kad Česi nisu šutnuli na gol. Da ga ugura kod ispucavanja? Mada ima takvih slučajeva, jedan mali ovdje kod mene je uspio dati autogol tako što je loptu ispucao preko glave unazad. Uglavnom skoro nemoguća misija.
Kad vec insistiras...http://www.youtube.com/watch?v=1jh72LWIaJU
Link to comment

Da se mi vratimo desavanjima u Africi...Juce je odigrano i preostalih 5 utakmica kvalifikacija za CAN:Zimbabve 3-1 Angola Ovo je malo iznenadjenje. Ocekivao sam dobar rezultat Zimbabvea na domacem terenu ali tesko da je iko mogao da pretpostavi da ce vec na poluvremenu voditi 3-0 (autogol Bastosa, Khama Billiat, Archford Gutu). Angola je smanjila golom Djalme u drugom poluvremenu i taj gol u gostima bi se mogao pokazati veoma bitnim.Mozambik 2-0 MarokoAlmiro Lobo i Elias Palembe su bili strijelci za Mozambik. I ovde je rezultat ubjedljiviji od ocekivanog. Maroko je odigrao veoma defanzivno, nisu napadali cak ni kad su primili gol i to im se osvetilo. I dalje vjerujem da Marokanci prolaze.DR Kongo 4-0 Ekvatorijalna GvinejaOvu utakmicu sam gledao, moglo je da bude i 8-0. Gosti potpuno bezopasni, uspjeli su da se odbrane do poluvremena ali su se u drugom potpuno raspali. Golove su dali Mbokani (komada dva), Deo Kanda i Issama Mpeko.Gvineja 1-0 NigerI Gvineju sam gledao iako bog fudbala Pascal Feindouno nije igrao. Teren je bio katastrofalan tako da Gvinejci mogu da budu zadovoljni rezultatom po onakvoj oranici su veoma tesko stvarali ozbiljnije prilike i uopste igrali fudbal. Ibrahim Yattara je dao jedini gol. Bice zeznuto u revansu i opet ce dosta toga zavisiti od terena.Libija 0-1 AlzirJedina pobjeda gostiju i jedina utakmica u kojoj domacin nije dao gol. Libija je doduse samo formalno bila domacin posto je utakmica odigrana u Kazablanci. Strijelac je bio Hillel Soudani u 88. minutu a naravno uspjeli su da se potuku nakon toga i ne bi me cudilo da bude mrtvih nakon revansa u Alziru. Cijenim da Libija nema nikakve sanse da iznenadi i plasira se.

Edited by Feindouno
Link to comment

Maroko El Quinani - Soulaimani, Benlmaalem, Lamrani, Bergdich - Kharja, Belhanda - Boussoufa, Barrada, Taarabt - El HamdaouiImaju potencijalno odlicanu ofanzivu ali odbrana je barem po imenima jako tanka.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Kakvi konji :isuse:

Fifa has stripped Sudan of its 2-0 win against Zambia in a 2014 World Cup qualifier because one of its scorers was ineligible to play.The disciplinary committee of football's world governing body ruled that Saif Ali should not have played in the 2 June game in Khartoum.Zambia protested that Ali played despite receiving yellow cards in previous competitive matches, including when Zambia beat Sudan in an Africa Cup of Nations quarter-final in February.
Dakle Sudan nakon ovog oduzimanja bodova i kiksa u Lesotu skoro da nema sanse za prolaz dalje.Grupa D: Zambija 6, Gana 3, Sudan 1, Lesoto 1Nastavak kvalifikacija za SP je tek u martu a sad za vikend se igraju revans mecevi kvalifikacija za Kup Nacija. Jedva cekam.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...