Jump to content
IGNORED

TV Prva


renne

Recommended Posts

bez namere da ulazim u dalju raspravu...Fox je jedna od najpoznatijih kablovskih televizija, koja ima svoju produkciju serijskih i filmskih programa i koja moze svojoj cerki firmi u Srbiji da da exkluzivna prava na neke od serijala koji pustaju. Simpsone, The Shield, House M.D. i mnoge druge. Na taj "dzabe" program sam mislio. Ako mogu da naprave Fox Life i Fox Crime, koji su odlicni, zasto ne mogu svojoj "maticnoj" kuci u Srbiji da "poklone" neku od novih serija. Na to sam mislio.Ponovo, bez namere da ulazim u dalju raspravu!
i bolje, posto ne znas ama bas nista o televizijama, programskim semama i pravima.
Link to comment
Kad smo vec kod toga sta je u opticaju:Odavno se prica da BE92 pregovara sa RTL-om...Takodje koliko ja znam FOX Srbija je u dosta dobrom stanju sto se tice dugova tj. mali su.Takodje onaj studio i redakcija je rental nije nista tamo sagradjeno za njih to je dil sa VIT-om...Videcemo najveci problem kod svega je sto je FOX dizao lestvicu za ostale , kao nekad BE92, ali i tu je doslo do pada , pa sad i ovo je verovatno korak nazad.Jbga korak napred nazad dva....
nisam najbolje informisan pa se unapred ogradjujem od mogucih dezinformacija - ja sam bio ubedjen da je onog trenutka kada je obelodanjena prodaja foxa RTL digao ruke od b92. zato me ovo sada jako iznenadilo - u medjuvremenu sam siguran da ako su grci kupili zvanicno 49% onda su nasli nacin da imaju kontrolni paket akcija jer u suprotnom ovo ne bi radili - stagod da je, ako znaci povlacenje RTL-a onda je jako losa vest, ako nista drugo ono zbog indirektnog povecavanja indijanstine na trzistu. jedini nacin za podizanje kvaliteta je uspostavljanje visih profesionalnih standarda i tu je fox svakako prednjacio u odnosu na sve, mislim na tehnicke i esnafske standarde pre svega, a ako se za primat na trzistu budu preganjali svinja, pink i ua grcite onda nikakva dopunska prica nije potrebna. realno, ovo je mozda dobra vest na duge staze za B92 kome se dodatno otvara sansa za redefiniciju profila u 2010 ali ko zna, od TV trzista u srbiji jedino je gore ono politicko, tako da sam se vec navikao na to da nema dobrih vesti...
Link to comment
Terapija je skroz korektna. Za domace standarde i preko toga.
Terapija je najjadniji copy-paste odlicne originalne serije... U "Nesto kao terapija" nivouDramaturga je najpre trebalo poslati da odgleda par serija Siniše Pavića...BTW...Glumci su inace uglavnom omasili temu... Ukljucujuci i Mikija... Nazalost
Link to comment

Ko god hoce da ulaze u domace televizije i da ih profesionalizuje bi trebalo da je dobro dosao. RTL malo i politicki sprecavaju da udje na nase trziste, navodno zbog broja stranih televizija, a ustvari zbog podele kolaca. Kosava uopste ne zasluzuje nacionalnu pokrivenost, ali ju je dobila. Ako bi Grci napravili makar minimalni korak u podizanju kvaliteta programa, to bi bilo sjajno. RTL i neke druge stanice bi tu konkurenciju, a samim tim i kvalitet, podigli na visi nivo.

Link to comment
nisam najbolje informisan pa se unapred ogradjujem od mogucih dezinformacija - ja sam bio ubedjen da je onog trenutka kada je obelodanjena prodaja foxa RTL digao ruke od b92. zato me ovo sada jako iznenadilo - u medjuvremenu sam siguran da ako su grci kupili zvanicno 49% onda su nasli nacin da imaju kontrolni paket akcija jer u suprotnom ovo ne bi radili - stagod da je, ako znaci povlacenje RTL-a onda je jako losa vest, ako nista drugo ono zbog indirektnog povecavanja indijanstine na trzistu
gazza, naravno da su nasli nacina da imaju kontrolu. zakon nigde nije naveo obavezu da manjinski vlasnik mora da slusa vecinskog. to se osigurava na vise nacina, moze ugovorom, moze deponovanjem "zlatne akcije", moze indirektnim preuzimanjem ostatka vlasnistva ...btw. kad vec pominjes RTL jedan dodatak danasnjoj vesti o prodaji FOX-a i odluci RRA nakon toga.
BEOGRAD - Savet Republičke radiodifuzne agencije odobrio je danas zahtev Televizije Foks za promenu vlasničke strukture i ubuduće će tom medijskom kućom upravljati grčka TV Antena i jedna beogradska kompanija."Televizija Foks ostaje u Srbiji i nastavlja da radi pod istim imenom, jedino će osnivači te televizije, umesto dosadašnjih, biti neki drugi", izjavio je Tanjugu zamenik predsednika Saveta RRA Goran Karadžić.Prema njegovim rečima, vlasnik 49 odsto kapitala biće grčka Televizija Antena i to ne direktno, već preko firme čiji je osnivač, dok će 51 procenat vlasništva Foksa preuzeti jedna beogradska kompanija.bla, bla, bla, bla..."Na sednici saveta nismo razmatrali detalje ugovora koji se tiču finansija, jer to nije u našoj nadležnosti", rekao je Karadžić i dodao da je na sednici odobrena i promena vlasničke strukture Televizije B92 i desetak drugih regionalnih i lokalnih emitera.
Link to comment

grci su u bugarskoj odradili posao sa nova tv-om, tako sto su je kupili a letos su je prodali svedjanima(Modern Times Group) i sad je to najgledanija stanica u bugarskoj pored btv-a i raspale drzavne tv. Da su ovu kupovinu grci ozbiljno shvatili najbolje se vidi(koliko to google translator omogucava) na njihovom sajtu, mada bih se aiznenadio da se ponovi nesto slicno.psjel mislis da Milka Forcan :wub: moze da iznese pileci parizer iz maxija bez da ga plati?

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
BEOGRAD - Savet Republičke radiodifuzne agencije odobrio je danas zahtev Televizije Foks za promenu vlasničke strukture i ubuduće će tom medijskom kućom upravljati grčka TV Antena i jedna beogradska kompanija.
nadam se samo da iza ove kompanije indirektno ne stoji Z. Mitrovic. da se on nije pitao, verovatno bi RTL jos onda dobio frekvenciju, a ne Kosava.za Fox su izgleda svi bili zainteresovani, do pre neki dan se pisalo da je gotovo sve dogovoreno za prodaju CME-u. (valjda se tako zovu oni sto drze hrvatsnku Novu tv)
Link to comment

Po meni, TV Foks je bio najprofesionalnija televizija sa nacionalnom frekvencijom, pored RTS-a i B92! Ako ih preuzmu Grci, u redu, ali ne smeju nikako da podlegnu revanšizmu i da sklanjaju sa programa Miljana i onog drugog što vode Američko rvanje, Vikinge, Vajpaut i ostale programe. I ne smeju da sklanjaju sa programa Američko rvanje jer će da bude svašta!

Link to comment
A dobro, tebi i ovako ne valja niti jedan kanal koji se ovde emituje.
a sta je tacno pogresno u svemu ovome? :Dmada, meni je stvarno svejedno. ja FOX nisam ukljucio preko godinu dana, tako da zaista necu ni primetiti da je preuzet, osim ako naprasno odluce da prikazuju NFL/NBA/MLB/Basketball Euroleague... posto su sanse za to nepostojece, mogu slobodno i marsovci da ih kupe...
Link to comment
Na zalost, davno su prošla vremena kad je to moglo (mislim sav taj sport), sve je to otišlo (a i što nije uskoro će) u pay ponudu.
Da li nam sledi prekompozicija kablovskih programa? Npr. domaci kanali + 20 besmislenih stranih za neke sitne pare, a ostalo na pay tv. Explorer. History. NG, Discovery paket i slicno, pa onda sport, pa film, pa 18+... ili ce ostati kako jeste, sa cenama kakvim jesu, pa onda ko hoce Primeru neka plati, primer samo... Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...