Jump to content
IGNORED

Jeste li sujeverni?


Caligula

Recommended Posts

Све је у реду док не разбијеш огледало, не брини али припази мало, знаш како је.

За ћирилицу се зезам, врућина, досада, црвено слово у календару  :ss1:..

Link to comment

to su sve zamke,da ne kazem zatvor,za mozak..al dobro..

 

ja samo kad prospem so bacim prstohvat preko ramena i setim se Hazarskog recnika i price o Mori...i od kad sam se oslobodila onih mojih baba sa kojima sam radila mogu da perem ves i radim kucne poslove kad mi se prohte a ne da postujem trista svetaca i crvenih slova iz ovoga ili onoga razloga,sto su me one terale da radim..

 

 

inace Srbi imaju vise paganskog nego hriscanskog u svojim obicajima sto uslovljava i veliki broj verovanja pa kad se dodaju i moderna i ,,filmska,, nastane haos..meni je to sve zanimljivo da saznam,onako antropoloski samo mi je zao sto su se vecini tih sujeverja i verovanja izgubili razlog,prica i legenda oko toga..i sve vise izumiru..

 

edit-nepismena,kao i uvek

Edited by ivy
Link to comment

uglavnom poštujem crkvene praznike (one značajnije) ne što sam nešto sujeverna i religiouzna, već što čovek nekad mora i da se odmara  

od veša, od pegle i sl  :sleep: 

 

imam neke druge stvari, a što reče singer, mozak mi često sam od sebe nameće neke gluposti tipa ako ne sad ovo, onda će biti ono, ma cirkus

 

a te druge stvari, pa to su neke gluposti

recimo, kada muže ode na put, ne spremam ništa iza njega dok on ne stigne na odrediše. to čula od ruskinja  :D 

onda, gledam da muža poslužim uvek desnom rukom, recimo kada mu dodajem neko piće, kafu. čaj i sl

a što , 'bem li ga ako znam

 

dok sam studirala imala srećnu narukvicu za polaganje ispita, ali to je već normalna stvar, rekla bih

 

sada stalno sa sobom nosim privezak sa likom sv. petke ( a naročito pazim da ga ne zaboravim kada sam za volanom)

 

ne zna, možda se setim još nečega

 

inače, imam neke male sposobnosti prekognicije, uverila sam se u to ne mali broj puta u životu

Link to comment

nisam, nemam nikakav ritual, ništa

da li sam ja normalna?

 

Можда и јеси, за одређене вредности нормалног. Ал' мало штрчиш...

Link to comment

kad god vidim popa na ulici ja moram da kažem "baksuz". to je jače od mene i verujem da će propasti svet ako to ne uradim.

 

Sujeveran sam do koske, od kad znam za sebe gradim rituale kojih se pridržavam, neki nestaju, novi nastaju.

U psihologiji se to zove OCD, ali ja od kad znam za sebe izbegavam da prođem "kroz" banderu.

:lolol: da ne dobiješ keca?

Link to comment

ja kad vidim popa kažem vidi muškarac u haljini, i sa kim god da sam krećem priču o tome kako je licemerno što brane muškarcima koji nisu popovi da nose haljine ako to žele.

Link to comment

kad god vidim popa na ulici ja moram da kažem "baksuz". to je jače od mene i verujem da će propasti svet ako to ne uradim.

 

Ja ne smem da kazem sta je muskinju obavezno da uradi kad vidi popa na ulici  :ph34r: , banovace me, a radi se o stvarno i izistinski starom obicaju protiv baksuzluka svake sorte.

I to je jace od mene i ja verujem da ce svet da propadne ako to ne uradim, savetovala me pokojna baba koja je inace bila vernik i ne zezam se nimalo.

 

 

 

Mora, kako zna i ume, da uhvati za  :ph34r: , naravno preko odece, ako mu je do diskrecije, vazi se i i iz dzepa, ali je obavezno.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...