Jump to content
IGNORED

eksperimentalna fotografija


hoffnung

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

^uh, sorry! tek sada vidim ovaj post. hteo sam nesto da napisem i vidim da ima novi post.napisacu kao novi post. moram prvo da se setim, ali nije tesko. kada sam video ovu fotku, vraca mi se secanje, ali moram prvo da otvorim program za obradu fotografija i vidim tacno sta sam radio.javljam se sa novim postom malo kasnije.

Link to comment

neumem da objasnim tekstom. uradio sam kratak video. nadam se da je jasan. ono sto bih naglasio kao glavni alat za ovu akciju jeste: hue and saturation. ako neces da bude mnogo "obojena" idi u minus sa onim slajderom za saturation. balansiraj sa curves i hue saturation - boje i senke, kontrast, svetlocu. svako pitanje ako imas i ako mogu da pomognem, tu sam.video

Link to comment

nemoj da me zezas? zar nije 'public'? meni stoji u 'public'edit:mozda je do nji'ovog servera, probaj kasnije ili opet.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ovo nije videlo ni fotosopa niti ikakve obrade: direktno sa kartice, , fotkano pre 20ak min, samo je konvertovano sa RAW-a u jpg!:: odaju me roletne, al sad mi kul sto nisu bile dobro spustene :)inace me ne privalci ova vrsta fotografije al ne mogu vani po ovom mrazu pa se igram s dugim exprozicijama ukuci

Link to comment

Intresantno ova srednja je bas good.Probaj sa jako dugim exp. od 5 -15 min (ako imas taj mod na aparatu) i sa nekom jakom flesh lampom da osvetljavas na kratko 4-5 sec pojedine objekte u sobi koja je u totalnom mraku.

Edited by hefestus
Link to comment

i meni je srednja najbolja iako ima boju manje od treceimam neogranicenu expoziciju na manuelu (bulb) al da drzim okidac sve vreme :(ovo je samo 18 seca to sa dodatnim, povremenim osvetljenjem odredjenih delova i motiva je super ideja, u stvari vec sam smislila sta bih, samo jos da utrefim setingse, super je igrati se tako..

Link to comment

Vidi dali imas bulb mode settings, obicno na manueli je exp do 30sec. U bulb modu je to u minutima. Davno sam se igrao sa time a imao sam i onaj shutter release cable. Mislim da ti kabl ne treba u bilb modu. Kad pritisnes okidac shuter se podigne i po tajmeru spusti sam posle datog vremena. Ali nisam siguran jer sam imao kabl sa tajmerom.edit: kucanje

Edited by hefestus
Link to comment

birati expozicju imam samo na TV mode-u (time priority) i tu je maximum 30''na manuelu imam maximum 30'' + 'bulb' opciju koja podrazumeva neogranicenu (broji je u sekundama dok je otvorena) expoziciju dok se okidac drzine znam za taj kabl, kud u maglu s ga pominjao al kako da ga nashrafim na dugme digitalca, nije moguce

Link to comment

Pa verovatno ne ako je compact dig. Ali proveri u knizici. Pazi za sobu ti je i 30sec dovoljno, jer su objekti blizu. Sada samo prilagodi sve setinge. Probaj sa najnizim ISOm prvo.Meni su trebali minuti jer sam to radio u pejsazu i trcao od zbuna do zbuna sa lampom i osvetljavao. :)

Edited by hefestus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...