Jump to content
IGNORED

oblaci


mioba

Recommended Posts

ps. prve dve s mog prozora & balkona, treca u 'mojoj' ulici, notjom :]
Имаш неке штрафте по небу, између облака и звезда... оно, није да смо се договарали, али овде дођу лепи облаци. За оне шприцане па на штрафте тек треба да се договоримо где да их бацимо - у политику, друштво или на депонију.Тј није да ти фотка није лепа - дапаче - ал' данас сам видео још једну дугу по сред сунчаног дана, на неком једва прамену од облачка... Васо, ди ћемо то? (не, нисам снимио, возио сам)
Link to comment

Nisam primetio neke strafte kod Lavinije, mozda je do mog monitora. Kod mene su joj fine slike, posebno treca, koja me podseca na jedan moj san. Zar nema tamo i neke fine altociruse?U celini, dosad ima lepih fotki a manje oblaka kao takvih. (Npr. mislim na divnu Zmitjkoevu Yosemite, koja je fotka na kojoj samo fali The Man with No Name, ali oblaci ne dominiraju).Rasejaxe, sta kazes kao strucnjak za moje oblake sa Maroubre, izgledaju prilicno kataklizmicno, a? (BTW. ocekivali smo da nam se na glavu stusti dazd nebeski, a bas nam se nije napustala plaza na kojoj je bilo divno i toplo, bez obzira. Medjutim, samo nas je razveselila jedna prosecna kisica.)

Link to comment
Nisam primetio neke strafte kod Lavinije, mozda je do mog monitora. Kod mene su joj fine slike, posebno treca, koja me podseca na jedan moj san. Zar nema tamo i neke fine altociruse?
На ту трећу и мислим. Такође, једна Нешова, а и за ове Хипицине се не бих заклео да су непрскани.
Rasejaxe, sta kazes kao strucnjak za moje oblake sa Maroubre, izgledaju prilicno kataklizmicno, a? (BTW. ocekivali smo da nam se na glavu stusti dazd nebeski, a bas nam se nije napustala plaza na kojoj je bilo divno i toplo, bez obzira. Medjutim, samo nas je razveselila jedna prosecna kisica.)
Што би реко мој мајстор малтераш, "а'се накалабурило, ко да ће говна да пададу"... то изгледа као пешчана олуја. Миш се родио жив и здрав, а?Што се тиче фотки против облака, шгјз, сами облаци некако делују као фил без торте ако нема земље. Можда делују и величином и растојањем? С друге стране, из авиона тек делују дивно, ал' за последњих десет година сам укупно једном седео поред чистог прозора... а и за тај штимунг треба 3Д. Једну гомилу Херкулових стубова, око којих смо облетали све чекајући да нас пусте да слетимо у Атланту (ака Хотланту), то само у три димензије може да се појми, све остало је... равно некако. Можда само ово, са тог једног лета уз чист прозор:DSCF0634s.JPG
Link to comment

Nije pescana oluja (ono sa moje fotke iz Maroubre), samo olujni oblaci s kopna u sudaru sa morskim vazduhom (jednom sam tome slicno i ufotkao iz vazduha, evo ga ispod... bas negde iznad istih plaza).frontsp.jpg

Link to comment
Имаш неке штрафте по небу, између облака и звезда...
Nisam primetio neke strafte kod Lavinije, mozda je do mog monitora. Kod mene su joj fine slike, posebno treca, koja me podseca na jedan moj san. Zar nema tamo i neke fine altociruse?
На ту трећу и мислим. Такође, једна Нешова, а и за ове Хипицине се не бих заклео да су непрскани.
Rasejani, fotografija je totalno autenticna, tj ni jedna od ovih nije videla ni f od fotosopa..videla sam i ja te linijice i zacudila se, jedino sto mi je palo na pamet je - buduci je slika nocna, i ekspozicija je bila duga nekoliko minuta, je da je upio (Nikon D90) neke farove od udaljenih automobila (?)otherwise - jedino mogu da budu vanzemaljci u prolazu : ddobro jutro i tebi :-)indi, zbog tih cittrusa stalisuvec : d sam je i stavila (licno svidja mi se taj pokret uhvacen za tih nekoliko minuta) al znam da ti to znas ;-)edit: ne D90 nego D80 - ee :-) Edited by Lavinia Amaldi
Link to comment
Nije pescana oluja (ono sa moje fotke iz Maroubre), samo olujni oblaci s kopna u sudaru sa morskim vazduhom (jednom sam tome slicno i ufotkao iz vazduha, evo ga ispod... bas negde iznad istih plaza).frontsp.jpg
Јее... колико си доплатио за чист прозор?
Link to comment
tvoje ili 'pozajmljene' odavde?
Moje? :lol: Ni govora, ja sam sa ulaskom u avion zavrsio cak i kad je vezan za zemlju lancima, ne znam odakle mi i odakle su, verovatno neki prospekt ili slican reklamni materijal, zatekle se u masini pa se setio kad sam video naslov topika.To ne vazi za onaj nemacki atlas, takvih fotografija snimanih mekocrtajucim objektivima vise nema i nece ih ni biti :( , svojevremeno je NASA imala ceo taj album na izvolte na netu, sada ne znam...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...