Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

ja u problemu  :P nervira me beogradska filharmonija, ne svidja mi se ideja da se sada gradi nova zgrada opere na uscu (naravno volela bih i ja, ali bi ta zgrada zaista trebala bude lepa, da se raspise neki svetki konkurs ili tako nekako, a ne da sklepaju nesto kao sto sve rade poslednjih godina, nakaradno, ''jeftino'' i estetski uzasno. ali naravno, tako nesto bi zahtevalo jako puno para, a mislim da sad imamo prece stvari da zavrsavamo) dakle, sve to mi se ne svidja, tasovac pre svih, ali ideja da na uscu naprave velik koncert na otvorenom klasicne muzike, sa predivnim repertoarom i sjajnim zubinom mehtom koji ce gostovati...aaaaaaaa... necu odoleti  :happy:

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

I kako je bilo na koncertu? Izbor publike je bio manje-vise ocekivan, mada ne vidim sta je sve bilo ponudjeno. Moze li se poslusati ceo negde?

Link to comment

I kako je bilo na koncertu? Izbor publike je bio manje-vise ocekivan, mada ne vidim sta je sve bilo ponudjeno. Moze li se poslusati ceo negde?

Eto sta ti je matematicar, ne ume da broji. :ph34r: Mislila sam da je to sta stoji na sajtu bio konacni izbor od 12 kompozicija, a tamo je zapravo svih 25.

Link to comment

I kako je bilo na koncertu? Izbor publike je bio manje-vise ocekivan, mada ne vidim sta je sve bilo ponudjeno. Moze li se poslusati ceo negde?

:-) 

pa onako je bilo na koncertu... xaxaxax... nisam odolela, jel':-) citav taj poduhvat dolaska u bg, cebence, puno mladog sveta, mozda malcice pretoplo, no bolje i to nego neka kisa - dakle, to je bilo super....ali, ali, ali zbilja je bilo slabo ozvucenje (svi su kukali na fejsu nakon koncerta) a dirigovao je krut i konvencionalan nemacki dirigent (a ne recimo dudamel - bas mi drugarica iz LA ovih dana javila da je kod njih gostovao on sa betovenovom 5tom, isto na otvorenom i da je bilo sjajno) te zbog te dve bitne cinjenice koncert je bio pomalo mlak... mozda je tako bilo zbog te neformalnosti, nefokusiranosti - toga za klasiku ipak treba bar malcice... eto, da ne budem previse namcor i cepidlaka, toliko od mene :-) a nemam pojma jel ima snimaka, i ako ima, mozes pogledati jer je za beograd to bilo interesantno - klasika napolju, cebenca i pristojna publika, ali repertoar koji su odsvirali bolje slusaj u nekim drugim izvodjenjima :-)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Opsednuta sam motivom na samom početku Rahmanjinovog Koncerta za klavir br.3, samo to slušam po ceo dan. Posle Bronfmana koga najviše volim, pronađem snimak Marte Argerič u savršenom tandemu sa Rikardom Šajiem. Ova žena svira muški, baš je opasna!

Edited by halloween
Link to comment

Opsednuta sam motivom na samom početku Rahmanjinovog Koncerta za klavir br.3, samo to slušam po ceo dan. Posle Bronfmana koga najviše volim, pronađem snimak Marte Argerič u savršenom tandemu sa Rikardom Šajiem. Ova žena svira muški, baš je opasna!

 

 

I ja sam, godinama :)  Ne slušam ga svakodnevno, ali često spontano pevušim dok radim nešto po kući.

Skoro sam otkrila jednog japanskog pijanistu, zanimljiv mi je njegov način izvođenja. 

 

 

edit: pogrešan koncert, promenila 

Edited by Notorious
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...