Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

bas neverovatno da nije dosad zapocet topik o CG...ako prezivim, bice odje lijepih reportaza, oli iz boku, oli sa bojanuu medjuvrijeme volio bih cut neke tipove o malo poznatim lokalitetima na primorju, nesto poput saskog jezera i sl...sve najbolje

Link to comment

Posle 12 godina idem u CG. U Krasice. Sasvim slucajno. Prijateljica ima stan dole, pa da iskoristimo. Posto kazu da su i Krasici i plaza im bezveze, verovatno cemo se cimati do nekih drugih plaza i gradova, pa su svi saveti dobrodosli :)p.s. predlazem podnaslov: tako blizu, a tako daleko.

Link to comment
Posle 12 godina idem u CG. U Krasice. Sasvim slucajno. Prijateljica ima stan dole, pa da iskoristimo. Posto kazu da su i Krasici i plaza im bezveze, verovatno cemo se cimati do nekih drugih plaza i gradova, pa su svi saveti dobrodosli :)p.s. predlazem podnaslov: tako blizu, a tako daleko.
Krašići su totalna katastrofa. Imam kjučeve od stana u Krašićima, kad sam sad išao dole nisam ih bio ni poneo. Ukoliko imate kola može se preživeti (pod uslovom da je stan daleko od onog kolektora, inače ćete umreti od smrada).Kad se nastavi putem dalje od Krašića naiđe se na putokaz za Rose (vredi ih pogledati, ali meni je tamo dosadno). Još dalje je Žanjic (plus Mirište i Arza) i to vam je možda najpristojnije mesto za kupanje (doduše, prilično su sve to uništili, al daj šta daš), uz ogradu da ove godine uopšte tamo nisam išao, opasno mi je dosadio. Ima još mesta za obilazak na toj strani, uopše Luštica je božanstvena, tj. ono što je od nje ostalo. Sa druge strane možeš otići na Plave Horizonte (Pržno), koji su prilično sindikalni, ali sa obe strane uvale ima lepih stena i tu je pristojnije. Zatvori oči kad budeš prolazio kroz Radoviće. U devet ujutro Boro (čamac Galeb) vozi sa plaže za Žanjic i verovatno za Herceg Novi, video sam ga par puta u Novom ove godine). Uveče u Kotor.
Link to comment

voda je dosla do krasica, a na ostatku lustice kupuju vodu za tusiranje i pranje, a za pice uglavnom po kucama imaju coolere sa neznamkojom vodom.rose su moje omiljeno malo mesto, a zalazak sunca iz joskove kafane je jedan od lepsih u tom kraju - lep je i na mamuli, a u dobrecu nisam bio.od tih mikro sredina tu su i vesla, gde takodje nisam bio.lusticu uglavnom obilazim barkom, a od tih mikro mesta ovde negde sam pominjao katolicku crkvicu zapadno od sv.marka.tu je i zanimljiva i opasna plicina. obalom istocno od krasica su bjelila - famozna slozna braca, a ko zna moze da tu roni i vadi palasture i da ih jede odmah na camcu - ne moze svezije.voda oko lustice, uprkos ljudima je cistija nego sto je ocekivano iz zanimljivog geoloskog razloga. u tim krajevima padaju ogromne kolicine kise, a na celom poluostrvu nema ni jedan izvor slatke vode. voda ne nestaje u zemlji nego izvire iz vrela pod vodom. na takvim mestima voda je jako hladna, manje slana od morske, a i biljni i zivotinjski svet je drugaciji nego malo dalje.ipak, za mene je mamula kultno mesto. i dalje najcistija voda, a kad sam bio mladji skakao sam sa litica sa juzne strane gde su stene ostre kao zilet.

Link to comment
... a zalazak sunca iz joskove kafane je jedan od lepsih u tom kraju ...
Ovo volim da čujem.Inače, Dobreč je OK, a Veslo se pretvara u Kaluđericu.
Link to comment
obala je smetlište, more slivnik, uopšte ne razumem koncept letovanja na cg primorju
+ se seljaci bodu nozevimapreceraste ga, meni jedno od najletovanja bilo kad sam nenadano samcijat zavrsio na 5 dana u dobroti, u sobi 10 m od mora
Link to comment
preceraste ga, meni jedno od najletovanja bilo kad sam nenadano samcijat zavrsio na 5 dana u dobroti, u sobi 10 m od mora
mnogo je simpa Dobrota. ja sam kao klinja letova u mestu pored - Orahovac, isto fino mestasceja se danas vrnuo sa najljepseg primorja u svijetsto da recem - sve naljepse!ima mora, ima planina, ima kanjon, ima ruskinja, ima s v e
Link to comment
meni jedno od najletovanja bilo kad sam nenadano samcijat zavrsio na 5 dana u dobroti, u sobi 10 m od mora
mnogo je simpa Dobrota.
:lolol: jeste sad ok sa zdravljem?
Link to comment
:lolol: jeste sad ok sa zdravljem?
Slijepa djevojko fala sto pitas za junacko zdravlje. vazda sam lijepo i zdravozna li tvoj djed da zaskocujes momke po forumima u ove sitne sate i da se kikoces?na temuja cu morati u toj nekoj buducnosti da obidjem skadrasko jezero. kad se iz bara ne ide kroz tunel sozinu nego se ide putem preko brda, vidi se deo jezera koji izgleda bruka. Edited by sherman
Link to comment
na temuja cu morati u toj nekoj buducnosti da obidjem skadrasko jezero. kad se iz bara ne ide kroz tunel sozinu nego se ide putem preko brda, vidi se deo jezera koji izgleda bruka.
Idi obavezno i ne zaboravi da probaš krapa:krap1.jpgkrap2.jpgkrap3.jpg
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...