Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da, u pravu si, takse dodaju posle. Onda odustajem od Belavie. Sad najbolje deluje opcija Air Baltic preko Rige do tamo (103 ili 115 eur) i Pegasus preko Istanbula nazad (116 eur).

 

Hvala na pomoci. :)

Link to comment

Leteo sam ja Belaviom, jedan od najkracih letova koje sam leteo, 20 i nesto minuta (200 je razdaljina) [emoji4]

Leteo sam doduse i iz Beograda za Minsk, sa stopom u BUD, sta znam, ti letovi po Evropi, do 3 sata su meni manje-vise svi isti. Vecu razliku mi cini aerodrom na kome presedam, nego sama aviokompanija.

Link to comment

Preko 100 hiljada putnika je ostalo van UK, ali CAA [Civil Aviation Authority] radi [po prvim izvestajima vrlo efektivno] na tome da se vrate nazad bez dodatnih troskova.

Edited by jms_uk
Link to comment

Moze li mala pomoc oko poletanja i sletanja na JFK - zaboravila sam kako izgleda, tj. na kojoj strani aviona je lepo uzeti mesto do prozora i gledati. Pa sam tako ovog puta uzela roditeljima na pogresnoj strani, sedeli su desno do prozora tokom sletanja a kako je avion pravio zaokret, nisu videli nista od grada nego kontejnere na okeanu :D Seca li se neko kako je tokom poletanja, da im barem tu ubodem lepa mesta, ako ih bude bilo? U pitanju su Lufthanzini letovi, ako to nesto menja...

Link to comment

Moze li mala pomoc oko poletanja i sletanja na JFK - zaboravila sam kako izgleda, tj. na kojoj strani aviona je lepo uzeti mesto do prozora i gledati. Pa sam tako ovog puta uzela roditeljima na pogresnoj strani, sedeli su desno do prozora tokom sletanja a kako je avion pravio zaokret, nisu videli nista od grada nego kontejnere na okeanu :D Seca li se neko kako je tokom poletanja, da im barem tu ubodem lepa mesta, ako ih bude bilo? U pitanju su Lufthanzini letovi, ako to nesto menja...

 

Nisam nikad leteo LH iz Njujorka, ali gledajuci LH401 i LH405 poslednjih dana, ja bih rekao opet s desne strane [gde ce im biti NYC].

 

bk12ubu.png

Link to comment

Na kraju sam tek danas kupila kartu za Tbilisi. Jos je super i ispalo sto nisam stizala ovih dana, posto sam danas nasla za 200 evra povratnu preko Kijeva. Imam nekoliko sati layover u Kijevu, vidim da je blizu od grada do aerodroma i da treba oko pola sata javnim prevozom, sto je super, posto bih prosetala. 

Link to comment

Na kraju sam tek danas kupila kartu za Tbilisi. Jos je super i ispalo sto nisam stizala ovih dana, posto sam danas nasla za 200 evra povratnu preko Kijeva. Imam nekoliko sati layover u Kijevu, vidim da je blizu od grada do aerodroma i da treba oko pola sata javnim prevozom, sto je super, posto bih prosetala. 

Super, to su uvek najsladje setnje :)

Link to comment

E, taman hteo da postavim link :D

 

Aerodrom nema ILS, pa je malo zajebano, a okolo su Juzne Alpe. Inace, idem tamo svake 2-3 nedelje poslom, a najvise turista ima iz Australije, pa onda Japanci i Kinezi.

Link to comment

Gledajuci ovo sletanje nesto razmisljam koliko bi avio-industrija zaostala u razvoju da su svugde oblaci skroz do zemlje, nesto kao gusta magla. Bilo bi mnogo teze sleteti i vise nesreca bi bilo, a tek na autoputevima...

Link to comment

E, taman hteo da postavim link :D

 

Aerodrom nema ILS, pa je malo zajebano, a okolo su Juzne Alpe. Inace, idem tamo svake 2-3 nedelje poslom, a najvise turista ima iz Australije, pa onda Japanci i Kinezi.

Meni ovaj "ulazak u oblak" jeziv malo, bilo bi lepo videti koliko je blizu ovih vrhova :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...