Jump to content
IGNORED

Logor Staro sajmište


Recommended Posts

Za pppučanstvo, umesto da čita forumske gluposti o Sajmištu, bolje da posluša ovo:

 

Ако си боље упознат са његовим писањем о Сајмишту, да ли је писао нешто о бекству заробљеника током ускршњег бомбардовања Београда? Да ли је још неко побегао осим групице англо-американаца?

Link to comment

pa eto vidis, sam si napisao sta znaci. da si iza sebe ostavio hrpu da ne kazem cega sto ovde na ovakvim temama radi onaj sa kojim ponekad popijes pivo, pa si sad morao da ustanes, izdeklamujes sta si naucio i popravis ocenu. sto se mene tice nisi morao, vec svako koga zanima sta mislis o kome i to je to.

Link to comment

slazem se, i u cemu je onda dezulovic u krivu kada prica o vucicevom "srpskom jad vasemu"?

 

 

Pa u tome da to što se radi nije nikakav "nastavak SANUovske politike" (buzzword za Hrvate), da SDS i SDK nisu "trpali Jevreje u dušegupke" (za tu operaciju znalo je, konkretno, manje od 10 ljudi, Nemaca, i verovatno par desetina lokalaca, Srba i Roma civila koji su ih u Jajicnima pokopavali ćuteći i pod nemačkim nišanom), pa lažna ekvidistanca sa Jasenovcem (buzzword za Srbe) (a za koji opet može da se kaže da jeste "mešavina sadržaja" jer uprkos odnosu NDH prema Srbima to nije bio logor isključivo za Srbe, i da iako je potrebna izvesna gradacija i nijansa ni nesrpske žrtve Jasenovca se ne mogu potiskivati u zaborav)...

Edited by Prospero
Link to comment

...а сви који стављају знак једнакости између Срба у Другом светском рату и Хрвата у Другом светском рату су или пичке или лажови или будале.

 

А сви они који читаве народе проглашавају актерима ратних злочина су - шта, Прслине?

Link to comment

Ако си боље упознат са његовим писањем о Сајмишту, да ли је писао нешто о бекству заробљеника током ускршњег бомбардовања Београда? Да ли је још неко побегао осим групице англо-американаца?

Ne sećam se iskreno, mislim da mogu sutra da pogledam pa da ti fotkam te strane.

Link to comment

Логор је био на територији НДХ, њиме су управљали Немци

 

Pa da Prsline, sve tačno, evo i Koljanin sam kaže u 4. minutu da su okupacione vlasti u Srbiji, ne ustaške, rešile da se svi zatočenici logora ubijaju u Srbiji, 

ne u NDH-a. Meni se čini da kad potenciraš da je logor bio na teritoriji NDH-a, da ti smatraš da su žrtve sajmišta u stvari ustaške žrtve?

 

To me zanima, da li misliš tako?

 

Sorry ako sam ti ovo učitao i pogrešio, zato sam i ušao u raspravu.

Link to comment

pa eto vidis, sam si napisao sta znaci. da si iza sebe ostavio hrpu da ne kazem cega sto ovde na ovakvim temama radi onaj sa kojim ponekad popijes pivo, pa si sad morao da ustanes, izdeklamujes sta si naucio i popravis ocenu. sto se mene tice nisi morao, vec svako koga zanima sta mislis o kome i to je to.

:unsure:

 

Ништа ја тебе нисам разумео сада осим овог декламовања и оцене. Декламује ко учи без разумевања, а оцене даје ко је наставник. Ја учим са разумевањем, а не знам ко је наставник који би требало да ме оцени. Често су ми оцене за ствари које сам рекао у прошлом посту биле седмица или петнаестица уз пратећу објаву на бан логу, а на сваку такву оцену сам поносан, нарочито када је фасујем у сукобу са лицемерјем.

 

Понекад попијем пиво са Тополом, али прилично см сигуран да не мислиш на њега. Пукса сам упознао, само једном седео са њим на пиву и то пре годину-две. Али, мораћу поново да га позовем и да му платим пар тура јер је невероватно прецизно проценио разне који са времена на време испливавају по оваквим топицима.

 

И да не буде забуне око везе Јасеновца и Сајмишта и улоге усташа у функционисању Старог сајмишта. На Старо сајмиште су већ од 1942. године усташе доводиле Србе са Козаре, касније и из Јасеновца; са Старог сајмишта су усташе одводиле Србе у Јасеновац и тамо их убијале. Не на стотине, не на хиљаде, већ на десетине хиљада. Питај Кољанина да ти објасни колики је Сајмиште било 1943. године и чему је служило. И кажи Дежуловићу да га и он пита, тај површни сераторски тон којим себи даје за право да пише може да прође када су му теме много, много мање озбиљне од ове, а сада је заслужио само да нагласим и да нисам рекао да му не смрди из уста од гована које је појео.

Link to comment

 

 

Pa u tome da to što se radi nije nikakav "nastavak SANUovske politike" (buzzword za Hrvate), da SDS i SDK nisu "trpali Jevreje u dušegupke" (za tu operaciju znalo je, konkretno, manje od 10 ljudi, Nemaca, i verovatno par desetina lokalaca, Srba i Roma civila koji su ih u Jajicnima pokopavali ćuteći i pod nemačkim nišanom), pa lažna ekvidistanca sa Jasenovcem (buzzword za Srbe) (a za koji opet može da se kaže da jeste "mešavina sadržaja" jer uprkos odnosu NDH prema Srbima to nije bio logor isključivo za Srbe, i da iako je potrebna izvesna gradacija i nijansa ni nesrpske žrtve Jasenovca se ne mogu potiskivati u zaborav)...

 

 

OK, sad provaljujem da ti bukvalisticki citas jedan politicki komentar kakav je dezulovicev tekst.

 

da, mozda je tacno da nijedan pripadnik ljoticevog korpusa ili drzavne straze nije fizicki uterao (ugurao) nijednog jevreja u dusegupku, ne znam, verujem ti da nije, ali ga je cinom sprovodjenja rasnih zakona i ucescem u hapsenju sasvim sigurno ubio, par meseci kasnije. ako ne vec odmah (kada kada ga je recimo hapsio za streljanje u sumaricama).

Edited by yolo
Link to comment

NDH nije imala praktično nikakve veze sa Sajmištem, pogotovo u periodu do leta 1942. i faktičkog istrebljenja Jevreja.

Да, а онда је имала итекако везе када су Срби дошли на тапет. Кажи, чега се плашиш.

 

А сви они који читаве народе проглашавају актерима ратних злочина су - шта, Прслине?

А они који уписују форумашу да је цео народ прогласио актерима ратних злочина јер је рекао да нема знака једнакости између Срба и Хрвата у Другом светском рату су заслужили макар један ворнинг - шта, особо кондор?

 

Pa da Prsline, sve tačno, evo i Koljanin sam kaže u 4. minutu da su okupacione vlasti u Srbiji, ne ustaške, rešile da se svi zatočenici logora ubijaju u Srbiji,

ne u NDH-a. Meni se čini da kad potenciraš da je logor bio na teritoriji NDH-a, da ti smatraš da su žrtve sajmišta u stvari ustaške žrtve?

 

To me zanima, da li misliš tako?

 

Sorry ako sam ti ovo učitao i pogrešio, zato sam i ušao u raspravu.

Слушај даље од четвртог минута, па ћеш стићи и до хиљада српских логораша од 1942. године.

 

----

 

Невероватно какав степен манипулације омогућава комбинација површности и надмености. Хајде сада искрено: ко је од вас, Просперо на страну, уопште и знао колико је хиљада Срба прошло кроз Старо сајмиште на путу ка Јасеновцу и Јадовну? Ништа то, нула, обрисано, само да се не прави шум на мантри да је у Београду током рата био концентрациони логор. Срамота.

Edited by Прслин
Link to comment

 Хајде сада искрено: ко је од вас, Просперо на страну, уопште и знао колико је хиљада Срба прошло кроз Старо сајмиште на путу ка Јасеновцу и Јадовну? Ништа то, нула, обрисано, само да се не прави шум на мантри да је у Београду током рата био концентрациони логор. Срамота.

 

jebiga, al narativ... :fantom:

Link to comment

OK, sad provaljujem da ti bukvalisticki citas jedan politicki komentar kakav je dezulovicev tekst.

 

da, mozda je tacno da nijedan pripadnik ljoticevog korpusa ili drzavne straze nije fizicki uterao (ugurao) nijednog jevreja u dusegupku, ne znam, verujem ti da nije, ali ga je cinom sprovodjenja rasnih zakona i ucescem u hapsenju sasvim sigurno ubio, par meseci kasnije. ako ne vec odmah (kada kada ga je recimo hapsio za streljanje u sumaricama).

 

 

Možda je tebi bitno samo na nekom filozofskom nivou, meni su bitni i detalji.

Link to comment

А они који уписују форумашу да је цео народ прогласио ратним злочином јер је рекао да нема знака једнакости између Срба и Хрвата у Другом светском рату су заслужили макар један ворнинг - шта, особо кондор?

 

Паз` да се одавде не измигољиш...  :D

 

Математиком, дакле, то што си написао се да изразити овако: Хрвати > Срби или Срби > Хрвати.

А по следећем критеријуму: понашању народа током Другог светског рата. Где се негативни поени, претпостављам - а како би то ишло другачије - добијају за крупније бедастоће, за злочине? А позитивни за антифашизам?

 

А сада ти изволи објасни на који то тачно начин поредиш Србе и Хрвате, током WW2?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...