Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

u ime izlaska novog menadzera evo i novog topika pa pishimo o dobrim igracima, treninzima, taktikama, dodacima itd...ja vodim ManUTD (ja to tradiconalno od "postanja") i tek sam na pocetku(ubishe me ove slave nikako da spojim par sati)...videcemo za sad sam "angazovao" La Talleca (neki klinac iz Rena, preporucen od skauta) na pozajmicu...nishta sem toga za sad, od postojeceg kadra je iznenadjenje Manucho i Evans...

Link to comment

Zar nije Anthony Le Tallec neko vreme igrao u Liverpulu (valjda pod Ulijeom) pa su ga poslali nazad u Francusku jer nije zadovoljio?Ja sam skinula demo i svidja mi se match engine, ali mi se zablokirala pozicija posle nepunih 2-3 sata igranja tako da cu cekati prvi patch pre nego sto instaliram i pocnem ozbiljnije da igram. Za to malo vremena, krenula sam sa Liverpulom i kupila za 4 miliona i 20% od buduce prodaje Diarru iz Portsmuta, tokom priprema se pokazao kao vrlo solidno pojacanje.

Link to comment

Burazer ove godine upisao faks, pa stavio veto na instaliranje menadzera ove godine da ne bi u startu postao propali student. Moracu da ga kupim i instaliram kad on ne bude tu. <_< Omiljena mi je Srpska liga zato sto nema nikakvih ogranicenja u broju stranaca. Najcesce uzmem nekog drugoligasa, pa ga penjem na krov Evrope :DJel ima neka nova liga u odnosu na prethodni? Na primer Crnogorska :P U proslom mi je nedostajao Grbalj da igram sa njim.

Link to comment
Zar nije Anthony Le Tallec neko vreme igrao u Liverpulu (valjda pod Ulijeom) pa su ga poslali nazad u Francusku jer nije zadovoljio?Ja sam skinula demo i svidja mi se match engine, ali mi se zablokirala pozicija posle nepunih 2-3 sata igranja tako da cu cekati prvi patch pre nego sto instaliram i pocnem ozbiljnije da igram. Za to malo vremena, krenula sam sa Liverpulom i kupila za 4 miliona i 20% od buduce prodaje Diarru iz Portsmuta, tokom priprema se pokazao kao vrlo solidno pojacanje.
izasao je je patch!
Link to comment

Ja igram još uvek 05/06... Nekako mi najbolje legao, ovi noviji su mi imali previše sitnica i nisu mi nešto odgovarali...Inače, igram ovo još od 97/98... Mislim da sam jednu godinu studija ladno izgubio zbog ove igre... Ali, vredelo je...Ovu novu sam skinuo, a probaću kad uhvatim malo vremena... Nadam se, pre nove godine...

Link to comment
Inače, igram ovo još od 97/98... Mislim da sam jednu godinu studija ladno izgubio zbog ove igre... Ali, vredelo je...
ha! ja igram od '94 (tada igrao verziju sa italijanskom ligom). eh, koliko sam ja vremena trosio na to, koliko sam ispita pao, koliko ljudi ignorisao igrajuci menadjere :)ovaj skinuo, sa patchom, i djeluje mi isto kao prethodni, sa 2-3 novine. 3d match me nesto nije impresionirao. ali ozbiljno igranje ce poceti za nekih mjesec dana.
Link to comment
ha! ja igram od '94 (tada igrao verziju sa italijanskom ligom). eh, koliko sam ja vremena trosio na to, koliko sam ispita pao, koliko ljudi ignorisao igrajuci menadjere
Priznajm ti staž... Taj sam imao, ali ne volim Italijane, pa mi se nije igralo ... Ovo boldovano je tako istinito... Žena me prozvala zavisnikom od nekih loptica koje idu po ekranu i buljenja u neke tabele... Eh, žene nikada neće to razumeti... Uopšte, čudno je i da sam se oženio pored ove đavolje rabote... Edited by radisa
Link to comment

Meni se FM serijal bas i nije svideo, ne znam zasto... CM (posebno verzije 00/01 i 01/02) mi je bio vrh pa se valjda nisam prilagodio promenama, jebem li ga. Igrao sam FM pomalo svake godine i svaki put brzo bataljivao...Ipak, na proslom sam imao jedan nezaboravan mec - sa Valensijom sam se raspadao u grupi u LS, Inter ubedljivo prvi pred zadnje kolo a Rendzersi i Levski su takodje bili ispred mene sa 7 odnosno 6 bodova. Ja sam cuvao fenjer sa bedna 4 boda i trebala mi je pobeda protiv Rendzersa na strani i da nezainteresovani Inter uzme bar bod u Bugarskoj. To i ne zvuci preterano tesko ali kako je doslo...Krenuo sam sa pederskom 4-5-1 taktikom i primio 2 laka komada u prvom poluvremenu, digao ruke i nastavio isto u drugom. Primam jos 2 komada u prvih 10 minuta drugog poluvremena i onda iz ocaja ubacujem Edua umesto Barahe i Zigu :Hail: umesto neprimetnog Visentea, i menjam taktiku na 4-2-4 sa ubacivanjem bekova do polovine terena. Tada pocinje Viljin show i do 73. minuta je vec 4:4 cool.gif Sledecih 10 minuta se nista bitno ne desava i, posto mi je trebala pobeda, ubacujem mladog Matu umesto (na tom mecu neprimetnog a inace fenomenalnog) umornog Silve. Mata to vraca asistencijom za Zigu :Hail: 2 minuta kasnije a posle sam imao jos par shanasa jer nisam hteo da se povlacim i cuvam vodjstvo. Sve u svemu, ovo je najveci preokret koji sam ikad napravio u bilo kom menadzeru :Hail:th_ahahahaha.jpgth_viljacar.jpgth_odbijanje.jpgNaravno, trebala mi je i mala usluga od Intera, koji je na poluvremenu gubio 1:0, ali je Chivu izjednacio u istom minutu kad je Ziga :Hail: prelomio na Ajbroks Parku tako da sam prosao dalje sa bednih 7 bodova, i kasnije stigao do polufinala gde sam tesno ispao od Celzija.th_inter.jpgth_tabela.jpgHm, mozda bi' mogao da probam i ovaj novi :unsure:

Link to comment

Ju divnog li topika :) Imam staz od od 1993/94 - to sa italijanskom ligom :)Nisu mi studije mnogo nikad propatile zbog toga. Prosto, kad znam da nemam vremena da citav dan posvetim tome - ne uzimam daigram. Doduse u poslenje vreme nesto slabo, ali potvrdjujem da je izabrati Valenciju smrt za zivce. Ogroman respect onima(a ja ih znam u RL bar 5-6) koji uzimaju srpskoligase i timove iz Konferencije i dovode ih do finala CL. Nikad nisam bio jedan od takvih. Ne uzmem bas najjace u prvim ligama, nego, recimo, to, Valensiju u ESP, Fiorentinu u ITA, uglavnom Totenhem u ENG i tako. Ako se nekad bas ubedacim, onda uzmem United da poosvajam sve da me malo smiri :) Ovo novo nisam jos skinuo/kupio. Ne verujem da cu pre nove godine imati vremena da se ozbiljno "posvetim".

Link to comment

Poceo sam sa Zvezdom i zaista je sastav ocajan. Jos uvek kombinujem postave i taktike, ali sve u svemu, treba ce tu dobro renoviranje tima...jedino sto ce biti poprilicno zeznuto zbog citavih tri meleona eura na raspolaganju.Do sada sam pred pocetak sezone uzeo samo Gavrancica, posto je bio bez ugovora..za dalje cu videti. Razne kombinacije sam probao u napadu i za sada se najbolje slazu Cleo i Misdongard :lol:

Link to comment
Omiljena mi je Srpska liga zato sto nema nikakvih ogranicenja u broju stranaca. Najcesce uzmem nekog drugoligasa, pa ga penjem na krov Evrope :D
Koliko ti sezona treba da nešto uradiš? Ja pokušavao tu varijantu, ali dve tri sezone ne uradim ništa konkretno pa odustanem. Tradicionalno igram sa Ajaxom, pošto holandska liga takođe nema ograničenje u broju stranaca tako da pokupim svako iole talentovanije dete iz Južne Amerike i uz mala ulaganja i velike profite (trgovina belim robljem, nakon što se deca razviju) osvajam čempijonz ligu.
Link to comment

ne znam kakav je na ovoj verziji, ali na prosloj je georginio wijnaldum apsolutni majstor i moze se za oko 1 meleon dovesti. i inace je veliki talenat i vjerovatno prelazi u fiorentinu na zimu..bio sam ga doveo u wolfsburg za 1.5 miliona, a posle 3 sezone prodao za 30 miliona + 20% od narednog tranfera

Link to comment
Koliko ti sezona treba da nešto uradiš?
Sa Vojvodinom sam posle 3-4 sezone bio redovan polufinalista CL... Pa je upadala i koja titula... Uglavnom je ideja bila dovoditi Paragvajce, Kolumbijce i Brazilce i Argentince iz lošijih klubova, te Slovence... Bilo jako dobrih igrača, za jako male pare... Govorim o verziji 05/06...
Link to comment
Sa Vojvodinom sam posle 3-4 sezone bio redovan polufinalista CL... Pa je upadala i koja titula... Uglavnom je ideja bila dovoditi Paragvajce, Kolumbijce i Brazilce i Argentince iz lošijih klubova, te Slovence... Bilo jako dobrih igrača, za jako male pare... Govorim o verziji 05/06...
Ja uzeo Vošu u prošlogodišnjoj verziji pa nisu imali para da pošalju skauta u Južnu Ameriku :lol: Posle toga prešao na Ajax, ali nisam ni prvu sezonu završio, ovaj novi nisam još ni krenuo, i ne znam ni kad ću, ni da l' ću :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...