Jump to content
IGNORED

Roboti svuda oko nas


nesha taxista

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Nijedan taj robot nije beskoristan(sem onog za sklapanje majci) oni su svi napravljeni u cilju istrazivanja i svaki od njih(sem onog za sklapanje majci) je stepenica ka daljem istrazivanju i veliki uspeh.Recimo onaj sto ispaljuje strele on uci sam nije hardkodiran nego je implementirana vestacka inteligencija, genijalan je. Oni japanski sto igraju to je multi-agentski sitem robota koji komuniciraju jedan sa drugim da bi radili to sto rade itd... Svaki ima svoju svrhu(sem ongo sto sklapa majice) za dalje istrazivanje.Treba napraviti i razliku izmedju robota i automatizovanih sistema. Robot je mehanicka tvorevina koja ima sposobnost da autonomno funkcionise, dok su automatizovani sistemi hardkodirani slepi(ne vide svet oko sebe) i ne mogu da razmisljaju nego imaju predefinisan niz radnji koji se ponavlja u predeterminisanom intevalu vremena ili na trigger(okidac koji je najcesce neki dogadjaj) kao onaj sto sklapa majice. Mogao bih ja o ovome jos dosta :) ...I za kraj da dodam da mi je mnogo glup onaj robot sto sklapa majice :D
Link to comment
  • 2 weeks later...
I za kraj da dodam da mi je mnogo glup onaj robot sto sklapa majice :D
Е склопио га мајци, морао сам да видим (шта пише, не сам видео), јер цркох од радозналости да видим те монтажне* мајице, тј на склапање. Кад ја тамо, а оно их савија...----* мени су често очи монтажне а аутоматске Edited by расејан
Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...