Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Da li može neko u fotošopu da dotera ovu fotografiju (pre svega da ukloni odblesak blica)?

 

U38HC3n.jpg

 

 

Fotografisana je  fotografija  koja se nalazi u Muzeju Alfonsa Muhe , a nastala je tokom rada Alfonsa Muhe na Slovenskoj epopeji u USA. Ovaj koji se popeo na merdevine je model Stefana Dušana na konju. Obrisala bih je, ali ne mogu na internetu da nađem drugu.

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 year later...

Da li u nasoj zemlji funkcionise CEWE izrada fotoknjiga, sa preuzimanjem u DMu? Cini mi se da je to u nekom momentu radilo, pa prestalo?

Pretpostavljam doduse da takve knjige radi i svaka druga foto-radnja, samo sa nekim jacim cenama? Nemam sad predstavu koje bi to cene bile, ako je neko radio nesto slicno, mogao bi da napise iskustva i (anti)preporuke.

 

Ja sam u principu zadovoljna knjigama iz tog CEWEa, jasno se vidi razlika kada se pravi na pravom fotopapiru a kada je digitalna stampa u pitanju. Kvalitet izrade samih fotografija vec varira, dobro je makar sto covek ne mora da kupi te fotografije ako mu se ne svidjaju. To uvek ostavljam jednom fotografu u Beogradu, a u DMu u Nemackoj uzmem samo kada je hitno.

Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

Da li u nasoj zemlji funkcionise CEWE izrada fotoknjiga, sa preuzimanjem u DMu? Cini mi se da je to u nekom momentu radilo, pa prestalo?

Pretpostavljam doduse da takve knjige radi i svaka druga foto-radnja, samo sa nekim jacim cenama? Nemam sad predstavu koje bi to cene bile, ako je neko radio nesto slicno, mogao bi da napise iskustva i (anti)preporuke.

 

Ja sam u principu zadovoljna knjigama iz tog CEWEa, jasno se vidi razlika kada se pravi na pravom fotopapiru a kada je digitalna stampa u pitanju. Kvalitet izrade samih fotografija vec varira, dobro je makar sto covek ne mora da kupi te fotografije ako mu se ne svidjaju. To uvek ostavljam jednom fotografu u Beogradu, a u DMu u Nemackoj uzmem samo kada je hitno.

Rade, jednom godisnje ima popust gde se za bagatelu odrade knjige.

https://cewe.rs/

Edited by djeneralche
Link to comment
  • 5 months later...

ljubomoran sam na amerikance i engleze kako se sepure sa filmom! koji paradoks, iako je tehnologija napredovala [citaj nove kamere 6x7] film je jednako vazan i radi se jako dobro, i to na ovim pomenutim prostorima.

willem verbeeck i drugi, mada mi ovaj decko deluje vrlo ok. ima dosta suta takodje, ali ovaj se izdvaja, barem sto se mog ukusa tice.

 

uzasno mi idu ovi sto se bave tehnikalijama na zivce, ali uzasno! ne umeju da razviju [digitalna fotografija u pitanju] fotografiju sa boljim kamerama/staklima, a dobijaju mnogo paznje. njih izbegavam u sirokom luku. bas sirokom.

Link to comment
  • 2 weeks later...

dobar video. 

mislila sam da je opste poznato da se cuvaju highlights. 

 

ali iskreno,  oduvek sam bila za pricu a ne tehniku, bez obzira da li je fotografija ili film. knjiga i knjiga napisanih kako tehnicki bolje da izgleda, al dzaba ako fotka ne izazivaju neku emociju. isto kao sa glumom. neko moze da uci skole, razne metode i onda dodje neko ni sa dva razreda icega, minimalnom pripremom i pokida. 

 

pri tom DP na filmu se vise bave formom, pricom i pokretom nego krajnjim ishodom slike jer su to vec odredili ili ce kasnije u postprodukciji. 

 

stvar ukusa ali sam primetila da mi strasno idu na onu stvar tamne slike. I can’t see shit. 

Link to comment

slazem se u potpunosti sa tobom vezano za sve sto si napisala.

 

vezano za "tamne slike". i meni je to vise tehnicka stvar, volim je bas, ali mi ne izaziva emociju. skoro sam gledao jedan video gde se prica o tome kako denis villeneuve koristi razne boje svetla da bi nam docarao sta je u tom trenutku vazno ili koja boja svetla naglasava emociju. bilo mi je jako zanimljivo u prvom momentu, pogotovo bela boja, ali i to me je posle ostavilo skoro ravnodusnim.

 

 

 

takodje:

 

 

 

 

Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

E Jbga priča o korišćenju boja posle V. Storara je deplasirana emoji6.png

 

 

 

 

...shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

ko je to? ali slazem se. nista ovo nije novo sto radi denis villeneuve, samo mu je pristup zanimljiv. jos sam to kod njega primetio u filmu 'enemy' iz 2013-te god. pogotovo zuta. mogao bih ponovo da pogledam taj film iz ovog sada ugla, tj. njegovog kada znam da su mu boje u filmu bitne.

Link to comment
18 hours ago, hoffnung said:

 

ko je to? ali slazem se. nista ovo nije novo sto radi denis villeneuve, samo mu je pristup zanimljiv. jos sam to kod njega primetio u filmu 'enemy' iz 2013-te god. pogotovo zuta. mogao bih ponovo da pogledam taj film iz ovog sada ugla, tj. njegovog kada znam da su mu boje u filmu bitne.

Guglaj.

Link to comment

@hoffnung   misli na vittorio storaro

 

a jesi frank sisa, siri znanje a ne samo da se pravis da si iznad nas. objasni sto, zbog cega...ovde smo zato sto volimo film

 

storaro je bio dp za apokalipsu, konformistu, poslednjeg cara, poslednji tango u parizu

 

on je mejnstrimovao manipulaciju boje u atmosferske svrhe. al ne mogu da prelistavam ko je prvi krenuo sa tim u istoriji filma. nije ni bitno na kraju krajeva. ne znam sto mi u glavi prohujalo sa vihorom u vezi boje...

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...