Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Mi smo, lepo kaze beowl, vec gotova prica i ne zavisimo od toga sto ce Nemacka spasiti i Italiju, revnosnije nego Grcku.Imao je Milan Kovacevic interesantnu opservaciju pre neki dan o novom zaduzenju sa 7,5 % kamate, gde je objasnio™. Dodao bih onome sto je MMDabovic gor napisao: "Decu ako imate, spremajte ih za slanje kod rodjaka u inostranstvo.Ali to ne umanjuje znacaj ponasanja na sledecim izborima. Kako sam siguran da nas niko od ekipe koja je na raspolaganju nece iscupati, a ne zelim pasivno to da gledam, izaci cu i ponistiti svoj listic. Slikacu ga i postaviti na fejs, YT i ovde. Kao dokaz da nisam bio saucesnik. I svaki dan, sto su izbori blizi, sve sam svrsce uveren da sam u pravu. Jer posle cirkusa sa preokretom, otvorim novine i procitam onaj ljubavni sadomazohoror skec izmedju Tadica i Mrkonjica. :isuse: Dobro se nisu izljubili pred kamerama!Sreca pa imam nekih 2 hektara kraj morave, dobra zemlja, reka blizu, kuca u odlincom stanju...

Link to comment
Grom iz vedra neba:
"This will unravel everything our forebears have painstakingly built up and repudiate all that they stood for in the past sixty years," one EU diplomat told Reuters. "This is not about a two-speed Europe, we already have that. This will redraw the map geopolitically and give rise to new tensions. It could truly be the end of Europe as we know it."
Yep.
Link to comment
ne bas kraj Morave i ne bas 2 hektara, ali tazbina™ mi je ekonomski samoodrziva, a ja umem da radim. imam osecaj da ce zatrebati
Mozemo i neku zadrugu da pokrenemo. Nesto kao Zadruga PPPoljoprivrednih PPProizvdojaca.:)
ako ti zatreba strasilo, vici!
zovite mene takodje. ja mogu da mislim.
Ko moze i hoce da drzi motiku, dobrodosao je.
Link to comment
mislim da je Italija vec pala i da se to dogodilo danas. mozda ce se dogoditi neki bailout na nivou Nemacka + Kina + MMF, plus ce ECB odluciti da stampa novce da bi pokrila Rim nekako kupovinom njihovih bezvrednih artijcina, ali ovo je u svakom slucaju krah evrozone u ovom obliku, plus zbogom ideji o bilo kakvom prosirenju. secas se Joske Fisera, velikog zagovornika evrointegracija? prepustam rec: "Let's just forget about the EU with 27 members -- unfortunately," Fischer said in an interview with the German weekly newspaper Die Zeit. "I just don't see how these 27 states will ever come up with any meaningful reforms."od EU price vise nema nista, kraj, gotovo. usledice ogromna pomeranja na politickoj sceni Evrope, i to ce se desavati veoma brzo.
Mislim da si u fazi u kojoj previse mracis. :) Nije da te ne razumem, i sam zapadnem ponekad :) i takodje mislim da potcenjujes odgovor EU na sve ovo...previse je toga ulozeno u celu pricu da se tek tako raspadne. Nikome nije u interesu. Jedini problem do sada je sto Nemci nece da daju pare, i nece da puste ECB da ih stampa, jer nece da spuste sopstveni standard ni jotu da bi odrzali standard u Italiji, Grckoj, i sl. Ali kada shvate da ce i onako da im se standard srolja nekih 30-50% (sto bi se desilo u slucaju raspada evrozone), delice oni lovu sakom i kapom. Na kraju ce svi pristati na svi, i fiskalnu uniju, i kontrolna tela EU nad domacim finansijama, i sve, samo da izbegnu apokalipsu. Edited by hazard
Link to comment
Mislim da si u fazi u kojoj previse mracis. :) Nije da te ne razumem, i sam zapadnem ponekad :) i takodje mislim da potcenjujes odgovor EU na sve ovo...previse je toga ulozeno u celu pricu da se tek tako raspadne. Nikome nije u interesu. Jedini problem do sada je sto Nemci nece da daju pare, i nece da puste ECB da ih stampa, jer nece da spuste sopstveni standard ni jotu da bi odrzali standard u Italiji, Grckoj, i sl. Ali kada shvate da ce i onako da im se standard srolja nekih 30-50% (sto bi se desilo u slucaju raspada evrozone), delice oni lovu sakom i kapom. Na kraju ce svi pristati na svi, i fiskalnu uniju, i kontrolna tela EU nad domacim finansijama, i sve, samo da izbegnu apokalipsu.
Hazard je jaci lik od trgovcevica, jbt, zadnja VESTna Be92Merkel: Ovakva EU neće preživeti:lol:
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...